bugün

matematik dersi veren okan üniversitesi fen edebiyat fakültesi dekanıdır.
ankara üniversitesi matematik bölümünü 3 yılda bitirdiğini hiç övünmeden anlatınca, gözümüzde büyük saygı kazanan matematik deha. soruları zordur, çok öğrenci bırakır ama öğretir.
önceki yıllarda muğla üniversitesi'nde yine matematik bölümü başkanı ve fen edebiyat fakültesi dekanı idi. 2002 yılından sonra yaşar üniversitesinde rektörlük yapmak için görevinden ayrılmıştı. daha sonra da oradan da ayrılarak okan üniversitesi'ne geçmiş. bunu sonradan öğrendim.

sayesinde okulum 1 yıl uzamaktan kurtulmuştu. benim transkriptimde notlarda hata vardı. ortalama 2,00 üzeri çıkması gerekirken altında çıkıyor ve ekstra kredi alamıyordum. bu yüzden de fazladan almam gereken 2 dersi seçemiyordum. yanına giderek bu durumu açıkladım. hesaplamaları beraber yaptık, hata olduğuna ikna oldu ve bana sen dersleri seç sorun değil diyerek onay vermişti.

normalde gayri resmi hiç bir şey yapmayan, her şeyi kitabına göre yapan bir kişidir ve bir şey söylerken ezbere söylenmesinden nefret ederdi. pata küte konuşan biri görürse hemen sorardı "beyaz kağıtta yazıyor mu?" diye. beyaz kağıt diye bahsettiği şey de, üniversitenin yönetmelik kitapçığı idi. bu tür biri olduğu için de böyle gayrı resmi yollardan (tam öyle sayılmaz, sonuçta hata düzeltildi sadece ben mağdur olmayayım diye erkene aldı yoksa ders seçme süresi dolacaktı) bir durumda onay vermiş olması ile beni şaşırttı. o yaptığı babalığı hiç unutamıyorum. fazladan aldığım dersleri de bu gazla geçerek o yıl mezun olmuştum.

sana selam olsun sayın hocam eğer beni duyuyorsan.