bugün

entry'ler (104)

ekşi sözlük eski kalıplarını sıfırlıyor

reklamın daha fazla gösterilmesi için mahsus site kaldırmadı ayağı çekiliyor da olabilir. hadi ssg yapmaz da kanzuk'tan beklenir.

kıvanç ve burak

sadece sihirbazlığın artık bir işe yaramadığını gösterdiler. mesele şovu iyi sunabilmektir. yoksa nice sihirbazlar geldi kasıla kasıla millet puan vermedi. bence sihirbazlık böyle ters köşelerle ve eğlendirerek yapılmalı.

gerçi adamların tarzına alışınca numarayı anlıyorsun ama güle güle yine takip ediyorsun olacakları. çünkü tarzları çuvallamış gibi gözükürken çaktırmadan iyi bir illüzyon sunmak.

çocuğunun her yaptığını eleştiren anne baba

çocuk büyüdükten ve aklı başına gelip olayları idrak etmeye başladıktan sonra evlatlarına "yahu çocuk hiç bizimle konuşmuyor, hiç bize hayatı nasıl gidiyor anlatmıyor" diye dert yanacaktır.

çünkü zamanında anlattığı her olayda yaşadığı her gelişmede anlattığına pişman ettirmişlerdir yıldırmışlardır evlatlarını.

online 101 kişinin hiç entry girmemesi

okumayı tercih etmeleri nedeniyledir.

duyarlı olduğunu göstermeye çalışan liseli öğrenci

facebook'u bu işler için araç olarak kullanır.

googolplex

10 üzeri googol denebilir kısaca.

rivayet olunur ki bu sayı bulunduğumuz evrene yazılamayacak kadar uzundur.

googol

(bkz: googolplex)

rami lisesi

tam adı rami atatürk lisesi'dir. lise olmadan önce de rami atatürk ilköğretim okulu idi adı.

revolutiontt

happyweekend yaparak hafta sonu için kayıtlarını açmış torrent izleyicisi.

bugün kapanabilir kayıtlar.

https://www.revolutiontt.net/goodwillweekend.php

adresinden kayıt olunabiliyor şu anlık.

revolution

(bkz: revolutiontt)

konya otogarı

her yarım saate bir kalkış alarmı verilen otogar. alarm çaldığı zaman perondaki bir otobüs kalkmazsa zabıta anında ceza kesmeye geliyor.

uludağ sözlük türkçe açılımı

hazır yapılmışken ekşi sözlük gibi yapılsaydı da . - % $ _ @ ' gibi karakterler de eklenebilseydi başlıklara.

uludağ sözlük moderasyonu

patlıcan bombası başlığının silinmesine şu açıdan bakarsak doğru yapmış insanlardır.

o kişinin "ben gittim öyleyse şanım yürüsün" mantığı ile başlığı hep kalacaktı silinmeseydi. trolller için iyi olur bu uygulama.

ama bana göre de başlığın silinmesine gerek yoktu.

moderasyona laf sokan yazarlarin silinme olasiligi

0 ile 1 arasında olan olasılıktır.

yapılan bir hatada fırsatı ganimet bulup moderasyona saydıran, sonra da üç buçuk atarak silinme korkusu yaşayan yazarlara şunu öneriyorum.

moderasyonun bir boka yaramaz ve her eleştiride hemen sizi sözlükten atacağını düşünüyorsanız;

a-) eleştirme adamları, başka şeyler yap.
b-) yok ben illa eleştirecem, sokacam lafı, atılırsam atılırım diyorsan da olacak bir şey için bu kadar korkma. imalı cümlelere gerek yok. kendi düşen ağlamaz.

moderasyonun eleştiriye açık olduğunu düşünüyorsanız eğer;

a-) heyecana gerek yok, eleştiriye devam rahat ol.

moderatörler nerede

kanı kaynayan, her istediği şeyin anında yapılmasını, her istediği kişinin anında yanında olmasını isteyen ergen cümlesi.

anneler babalar çocuklarınıza her istediğinde her şeyi almayın da biraz sabretmeyi, beklemeyi, sakin olmayı öğrensin.

uludağ sözlük moderasyonu

bir internet sitesinde yönetici olmayanların anlayamayacaı kişilerdir.

adamlar demek ki sözlükte yok. parayla yapmıyorlar ki bu işi 24 saat mutlaka biri dursun. "bilerek müdahale etmiyorlar" iması falan çok çocukça. hepsinin olmadığı bir ana denk gelmiş olabilir. ayda yılda bir böyle şeyler olur. şebek yazarlar, sözlüğe veya popüler internet sitelerine çok gelir. kim bilir görmediklerinizi bilseniz tepkiniz ne olurdu? yüz kişide bir kişi barajı geçer böyle arada. heyecana gerek yok. asıl o tür şebek yazarların başlıklarına entry döşeyenlere laf etmeniz gerek.

yemekteyiz trabzon

yemekteyiz yarışması'nın 16. haftasının adı.

yarışmacılarının hepsi evlidir.

pınar karyağdı, iş kadını, 34 yaşında ve evli.
hasan şılbır, iş adamı, 32 yaşında ve evli.
şaduman er, ev hanımı, 45 yaşında ve evli.
hüseyin kara, beden eğitimi öğretmeni, 35 yaşında ve evli.
aynur tarım, emekli, 47 yaşında ve evli.

yemekteyiz gülsüm

asıl adı gülsüm baysal'dır.

yemekteyiz atilla

tam adı atilla özyüksel'dir.

facebook tan soğuma nedenleri

"seni kim engellemiş", "bak bakalım senin profiline kimler bakmış" gibi salak gruplar soğutmaz da o gruplarda 500 bin küsür üye görmek; insana "bu kadar sığır var mı türkiye'de?!" diye düşündürtür ve insanı, değil facebook'tan, türkiye'den bile soğutur.