http://www.kraloyun.com/1796-hapisten.kac.html
--spoiler--
sezon 2 finali itibariyle lincoln artık michaelsız devam edecektir kaçışına. scofield'a allah'tan rahmet yakınlarına sabır diliyorum.
--spoiler-- **
22. bölüm için ,

--spoiler--

ulan kel kimsin sen? o araştırma laboratuarı nedir? ne haltlar karıştırıyosun! kimdensin, kimsin. generalmisin nesin, allah belanı versin. çok uyuzum sana çok.

--spoiler--
2. sezonunun bomba bir şekilde bittiği sabırsızlıkla yeni sezonu beklenen dizi filmdir.
kesinlikle izlenmesi gereken dizi. bazı yerleri abartılmış olsa da genel olarak harika kurgu+ses+efektleri var. keşke her dizi bu kadar güzel olsa da izlesek..
bitti bitecek derken başladığı yere geri dönen dizidir.

--spoiler--
nitekim scofield hapse düşmüştür. olaylar boka sarmıştır. herşeyi allak bullak bırakıp sezonu bitirmiş ve dolayısıyla da küfürü yemişlerdir.
--spoiler--
1. sezonun lanet olası 22nci bölümü elimde olmadığı için 2nci sezona geçip geçmemekte kararsız kaldığım ama muhtamelen 5 dakika içinde dayanamayıp explorerı kapayarak seyre dalacağım dizi.
bi yapı mühendisinin suçsuz yere idama mahkum edilip hapse atılmasının ardından onu hapiste kaçırmasını ele alan yabancı bir dizidir.
prison break > lost

(bkz: elveda ay elveda feza)
(bkz: ı love you sara tancredi)
michael scofield'ın yanısıra, ajan alexander mahone ve kellerman'ın da ne kadar karizmatik olduklarını gördüğümüz, oyuncuların hepsinin birbirinden yetenekli olduğu ve 3.sezonu ile izleyicilerle buluşacak sürükleyici, harika bir kurguya sahip süper ötesi dizi.
21 haziran'da alman kanalı rtl'de yayınlanmaya başlayacak olan fox yapımı dizi.
yeni bölümü Ağustos'ta başlayacak olan dizi. bir de idama mahkum edilen, yapı mühendisinin kardeşidir, meendis kurtarmaya hapse giriyor vs.
mükemmel içeriğe sahip olan bir dizi. 2 sezonunu da bitirdim, artık nasip 3. sezona. severiz sayarız micheal'ımızı.
(bkz: yakışıklı)
(bkz: zeki)
(bkz: karizmatik)
(bkz: bende bitane istiyorum micheal dan)
hafta başına 1 sezon bitirerek kendi rekorumu kırmama sebep olan dizi.
mühendislik fakültelerinde ders olarak gösterilmesi gereken insan aklını zorlayan izleyende lan ben salak mıyım hissi uyandıran sürükleyici dizi.
cnbc-e'de yayınlanan en güzel dizidir. özellikle 1. sezonu, izlerken kafayı yedirtir. 2. sezonda pek çok mantık hatası olsa da bol aksiyonla kapatmıştır.
lost'tan öte dizi yok sanırdım. varmış, buymuş.
1. sezonunu daha önceden izlememe rağmen tekrar izlerken heyecan fırtınaları yaratmış** diğer dizileri beğenmememe neden olan muhteşemin de ötesi dizi. ah bir de abruzzi'yi öldürmeselerdi daha da güzel olacaktı.
2. (2*13) sezonunu ızledıgım ancak ılk sezon kadar keyıf vermeyen dızı. mıchael, planları dısında hareket etmekte, tamamen sans faktoru goze carpmaktadır. nerede o 1. sezonda kı cıddıyet, plana baglılık...

lost la kıyaslanan ancak lost'un kıcının kenarı bıle olamayacak dızıdır.
ikinci sezonunda saçmalığın sınırlarını zorlamış dizi.
hikayesi ekteki gibi olan muhteşem ötesi dizi(spoiler içerebilir):

--spoiler--
lincoln burrows isimli bir adam var. buna babası ortaya çıksın diye(eski bir ajan, sonra devlete karşı çalışmaya başlıyo, 2. sezonda mahone olcak hödük* bu adamı tam oğullarına kavuşmuşken öldürüyor) komplo kuruluyor ve sanki başkan yardımcısının * kardeşini vurmuş gibi gösteriliyor(gerçi harbi vuracaktı ama eğer vurmassa LJ'i* öldürmekle tehdit etmişlerdi). sonra lincoln hapishaneye düşüyor* ve idam cezasına çarptırılıyor*. kardeşi michael* zamanında fox river'ın planını elden geçirmiş biri olarak onu hapishaneden kaçırmak için bir plan hazırlıyor.(not: michael'de düşük gizli ket vurma denen bi hastalık var. bu hastalığa sahip olanlar herhangi bir nesnenin bütün parçalarını ayrı ayrı algılıyorlar. yüksek iq'lu olduğu için de bu hastalık dahi olmasını sağlıyor.*) bütün ihtimalleri hesaplayıp her şeyi düşünüyor ve silahla banka soyup(birine bir şey yapmıyor tabii ki. zaten yapamaz. bu da ayrı bir hastalığı michael'in. arkadaş yaşadığı onca şeyden sonra * çevresinde acı çekenlere çok duyarlı oldu ve yardım edemeden duramıyor, kimseyi incitemiyor.) fox river'a gönderiliyor(evinin en yakınındaki hapishaneye gitmeyi rica ediyor hakim de kabul ediyor) veee hikayemiz başlıyoorr.
--spoiler--
hapisten kaçan ve onları yakalamaya çalışan 8-10 kişinin sürekli birbirlerini buldukları yahut tesadüfen karşılaştıkları dizi. artık fecei baydı, yapımcıların bir çare bulmaları lazım çünkü dizinin zoraki şekilde uzatıldığı çok bariz, eşeğin bir yerlerine su kaçırmadan bitirseler de iyi hatırlasak diziyi...
john abruzzi'yi neden bu kadar çabuk öldürdüklerini anlamadığım dizi. mutlaka biri öldürelecekse bu john olmamalıydı sanki. allahın delisi bile ondan daha çok oynadı yahu.. senaristlerine burdan teesüflerimi gönderiyorum.
bir oz sever olarak en başta tavırlar ve ön yargılar içerisinde izlediğim,hapisanedeki bölümlerde bu hiç gerçekci değil oz'da şöyleydi böyleydi diye sabırla muhalafet olduğum,hapisaneden kaçmalarıyla beraber müptelası olup;gerçekten heyecanla izlediğim nadir dizilerden birisi olarak gönlümde yer eden dizi.dizinin en başından beri değişmeyen tek düşüncem ise michael scofield'ın değil bilakis abisinin yani lincoln burrows'un yakışıklı ve karakterli olduğunu düşünmemdir.
2 sezonu (44 bölüm) 1 haftada bitirip tüketim manyaklığıma yeni bir halka eklememe sebep olan dizidir. lost'a da aynı şeklide başlayıp bütün yaz oturup izlerim diye düşünüp 2 haftada bitirip öylece kalakalmıştım. buna başlarken hesapta tecrübeliyim ya bütün yaza yaya yaya izleyecektim, yine beceremedim. adamlar öyle bi yapmışlar ki fırsat vermiyolar sindire sindire izlemeye, o derece yani.