bugün

Avrupa'da yıllardır paralı.

Alışverişe giderken poşetinizi yanınızda götürün. Poşete para vermeyin.
Doğayı kirleten poşete kalana kadar onca ağacı kestik. betonlaştık. havamız kirlendi iklimimiz değişti. balıklarımız ölüyor. para verince poşetler çevreyi kirletmiyor mu acaba.
Alışılacak durumdur.
gerzekleri üzen olaydır..

ulan adam saçma sapan telefonlara 2000-3000 tl para verirken sesi çıkmıyor
pisi pisi ödüyor parayı

ama markette poşete para verince
yaaavv poşete parami verecem diye havlayip duruyor
gücü gariban market personeline yetiyor

hele bazi o.çocukları var
vay efendim bir araba alışveriş yapıp poşetten para istenince aldıklarının hepsini iade edeceğim
protesto yapacakmış piç...

valla kanser hücreleriyle aynı ülkede yaşıyoruz..
ihtiyaç duyulan bir şeyin piyasada ücrete tabi tutulması kullanımı azaltacaktır evet ama insanlar poşete para vermek zorunda değiller.
madem poşet doğayı kirletiyor, hay hay efenim kaldırılması son derece makuldur ancak marketlerin poşet yerine kese kağıdı ya da insanların aldıkları ürünleri koyabileceği herhangi bir torbayı müşterilere vermeleri gerekir. ki pek çok marketin bu konuda uyarı gelmedikçe bu durumu dikkate alacağını sanmıyorum. herkes 1 liranın peşinde şimdilerde.

girişlen işlem güzel ama yetersiz.
tamam guzel karar bu poset uygulaması hadi destekleyelim devlete de para lazım verelim poset basına 25 kurus ya da vermeyelim eski gunlerdeki gibi pazar cantalarıyla gidelim alısverise eyvallah. iyi de birader o marketlerde satılan urunlerin yarısından cogunun ambalajı plastik onu ne yapacagız? bu canına yandıgımın yukunu neden tek basına vatandas olarak ben cekiyorum? dogayı korumak bir tek benim gorevim mi o urunleri naylon posetlere koyan firmaların hic mi sorumlulugu olmayacak?
stok sağlam.
görsel
görsel
e zaten aldığımız ürünlerin fiyatı içinde poşet parası da alınıyordu sonuçta kimse babasının hayrına bir şey dağıtmaz. şimdi o fiyatlardan kesilecek mi? sadece birileri daha fazla para kazansın diye çıkartılan yasa.
Süper soygun. Kişisel Bir hesaba göre yaklaşık senelik kazanç 10 trilyon tl. Kılçıksız. Eee zamanında bu süpermarketlere ucuz diye gidiyor bakkalları beğenmiyorduk. Gücü ele geçirince acımazlar tabi.
Market kasalarında ödeme yaparken, lazım olur diyerek 20 poşet birden alıp bir poşete koyan teyzelerin o çirkin hallerini gördükçe hak verdiğim uygulama.

Ücretli değilken de elimden geldiğince almamaya çalışıyordum. Aldığım şeyleri hep sırt çantamda taşıyorum. Bana giren çıkan yok. Bu milleti adam etmek için cebiyle terbiye edeceksin, Başka yolu yok.

Beybi!
Üzücü birşey. Bir poşet kadar değerimiz yok mu yani.
Servis araçlarına plaka yenileme şartı ve toplu taşıma aracı kullanma kartı verildi.
Bizim şöför geçen hafta 300-350 lira bandında bi para harcadı bunun için.
Ayrıca bunları yaparken de birikmiş hiçbir borç olmaması şartı koşuldu.
Poşet falan iyi yani, bir şekilde üstesinden geliriz
Paralı olmadan önce şok, a101 ve bim marketlerindeki poşetler halk tarafından toplu şekilde araklanmış. Vatandaş stok yapıyor demek ki. Bu gidişle poşet borsası oluşabilir. Doğayı korumayı yine yanlış anlamışlar.
File dağıtılsin çok düşünüyorlarsa doğayı eğer...
1 ocaktan sonra yürürlüğe girecek. tanesi 25 kuruştan satışa sunulacak. daha sağlıklı poşetler olan dayanıklı bez poşetler almanızı akabinde 8 10 alışverişte üst üste o poşeti kullanmanızı tavsiye ederim.
Bugün a101 de 0,25 kuruş ödeyerek yemeye başladığım Kazık.
uzun bir süre kasiyerlerle müşterileri karşı karşıya getirecek durum. Kavga seslerini şimdiden duyabiliyorum.
Bazı yerler 50 kuruşa satıyor.
Şark kurnazları kendilerini hemen belli etmeye başlamış.
Ben sürekli sırt çantası taşıyan bir insanım. Tek başına yaşadığım için market alış verişinde çok fazla bir şey almama gerek olmuyor. 1 yoğurt 1 ekmek gibi 3-5 parça günlük alış veriş bu sırt çantasında gayet verimli taşınabilir durumda.

Özetle beni geren bir durum değil. Ağzı iple büzülen çöp poşetleri var battal boy. Onlardan alıyorum.

Ben satılmasına karşıyım. Paralı olunca belki tüketim azalıyor ama bitmez.

Fransa gıda ambalajında plastik ambalajı bitirdi mesela.
Yerinde ve gerekli uygulamadır.

Yeter doğanın geleceğini bellediğiniz!

Her ürün için nerdeyse bir poşet alıp, hayvan gibi biriktirme hastalığınız nedir, nasıl bir hobidir, nasıl bir umursamazlıktır.

O poşetin tabiatta çözülebilmesi için nerdeyse yüzyıl gerektiğini havadaki bakteri bile öğrendi.
Bi size öğretemedik!

Al fileni, kumaş çantanı çık alışverişe, n'olur yani?!
Yok illa bedava bişeyler olsun, alalım, çalalım, biriktirelim, çöp poşeti diye kullanalım, doğanın içine edelim!

Yok kardeşim!
Yok sana poşet moşet.
Seve seve alışacaksın!
Yerinde bir uygulama, poşetler yüzünden çevre ne kadar kirleniyor kaç canlı ölüyor.
Mantıksızlığı kadar faydası olan olaydır. Ekstradan poşet istediğinde sanki cebinden veriyomuş gibi trip atan kasiyerlere “parasıyla değil mi kardeşim” sözünü söyleme hakkı veren durumdur.
Gene birilerinin cebi fena halde dolacak Türkiye'de çevre kirliliği falan kimsenin sikinde değildir çünkü.
Poşeti paralı yapmak yerine geri dönüşümlü kese kağıtları kullanılsa keşke.