bugün

sadece yaptığı olumsuz eylemlerin sorgulanıyor olması durumudur. adil bir bakış açısı değildir.
iyi yanlarını gösterseler emin olabilirsiniz ki sevilen sayılan kişiler olurlar.
Diyarbakır'ın Ali Gaffar Okkan babası gibi.
anlayan anladı zaten.
polisin aranması gerekliliği olan durumlarda durup düşünülüyorsa, bir sorun var demektir.
aksi olumsuzlukta olumlu aramaktır.
olumlu yanı var da biz mi görmedik.

-işiniz düşünce polisi ararsın ama...

zihniyetindeki bir insanın neyini sevelim. adam işinin zaten ben bir sorunla karşılaştığımda onu arayacağımı ve yardımcı olmak zorunda olduğunun farkında değil.

mesleğin bu senin arkadaş bu yüzden ben vergi veriyorum, sen maaş alıyorsun.

he bunu da yapamayacaksan ben kendime özel güvenllk tutarım, ama devlet de benden vergi almasın.
genel bakış açısı polisi bize uzaklaştıran, ötekileştiren açıdır. birey sosyal hayatta da bu genel bakış açısını kullanıyorsa hayat çekilmez olur. oysa ki polis aileden birdir. akrabadır, kardeştir, abladır.

sana okumayı öğreten, seni sağlıklı bir yaşama kavuşturan, seni seven, özleyen her insanın güvenliği polisin sorumluluk alanıdır. eğer polis bunları yapıyorsa senin için önemli olmalı. değerli olmalı. asker hariç başka kimse yok ki tanımadığı bir insan için hayatını tehlikeye atsın.
Sivas'tan batıya doğru olandır. Zaten babacan polisler hep doğuda...