bugün

gaz bombası atarak terörün kökünün kurutulamayacağının bilincinde olarak başlattığım kampanyadır. ya da polisler de molotof kokteyli ile karşılık versin provokatörlere amına koyim. ellerindeki götüne kaçasıca molotof kokteyllerini etrafa atan tek hücreli yaratıkların yaptıkları yanlarına kalırken benim polisim pkklı dövdü diye meslekten ihraç ediliyor.

referandum yapılsın halka sunulsun kardeşim. halk ne istiyor ise o olur. koyarım bir tarafına insan haklarının da he..

edit: eksileyen çok canım arkadaşlarım. sizi çok seviyorum canlarım benim. eksi vermeye devam edin karmamı sikin. elimde olsa karmamı -321 e düşürürüm ama referandum sandığı değilim ki ben.. referandum gerçekleşirse orada kullanıcaksınız oyunuzu.
--argo--
silah kullanma yetkileri kısıtlıyken gençleri tavuk gibi avlayan polislerin tam anlamıyla amımıza koymasına sebebiyet verecektir.
--argo--
orantisiz guc kullanmada defalarca sinifta kalmis turk polisi icin alinacak bu yonde bir karar kucuk - orta capli felaketleri de beraberinde getirecektir. ancak amac teror olaylarinin onune gecebilmek vb. ise bu konuda polise bazi istisnai yetkilerin verilmesinde karsi cikilacak bir nokta bulunmamaktadir.
yok artık lebron james kampanyasıdır.

katile , hırsıza kullanılacak güce zaten kimse birşey demiyor. ama böyle bir kampanya başlatmak için insanın beyninin üstüne oturmuş olması gerekiyor. tabi verelim polise silah kullanma yetkisini hakkını arayan vatandaşa da sıksın. dışarısı emniyetin rozetini kendine kalkan yapmış , kendi rambo zanneden polislerle dolu. tabiki görevini layığıyla yapan polislerimiz de var. lakin böyle bir gücü polise veriyorsan sen iyisin sana vereyim sen kötüsün diye seçme şansın yok. bu salak kampanya sadece ülke insanların daha da ezilmesine yol açar. silahı oyuncak mı sanıyorsunuz siz ?
polis teşkilatı siyasi bir kolluk gücü olmaktan çıkarılsın, polislere insanın en değerli varlık olduğu binlerce kez anlatılarak öğretilsin ve bir insanın diğer insanlara zarar vermesini engellemek için sadece silah kullanılsın ise kampanyaya evet.
terör silahla bitseydi bugüne kadar zaten biterdi bir avuç çapulcuyla baş edemiyorsak sorunu beynimizde ara silahta topta tüfekte arama, yiğitliğe gelince herkes yiğit akıla gelince duygusalız.
polise "bize karşı silah kullanın" dercesine bugün yapılanlar için:http://www.milliyet.com.t...uren%20saldiri&ver=66
(bkz: bari plastik mermi kullansinlar kampanyasi)
alternatif maliyeti düşünülmemiş, bir anlık galeyanla başlatılmaya çalışılmış gerizekalıca bir kampanyadır.
silah kullanma yetkisi zaten vardır. süs diye taşımıyorlar onu. ancak ve ancak silah doğrultulursa silahını çıkartabilir. ama ilk önce silahı polisin çekme yetkisinden bahsediliyorsa evet o yetkide verilmelidir.
(bkz: yavaş) diyerek destek(!) vermek istediğim pek akıllıca(!) kampanya.
ulan yetkileri sınırlı olduğu halde herifler çatır çatır adam dövüyor, adam vuruyor. he bide tam yetki verelim ağzımıza s.çsınlar!
devletin bankalarının veya vatandaşın dükkanlarının camlarını indirmeyi kendine görev edinmiş, kaldırım taşı söke söke kaldırım mühendisi olmuş anarşist ve bölücüleri dehşete düşürecek kampanyadır.

polis adamakıllı bir eğitimden geçirildikten sonra neden olmasındır.
halka sunulursa yüzde ellinin üstünde evet oyu çıkacağını tahmin ettiğim* kampanya.
Türkiye'de nüfusun büyük oranda azalmasına sebep olacak faşist kampanya. Ayrıca her yıl polis kurşunu ile onlarca kişinin öldüğü düşünülürse "zaten kullanmıyorlar mı" demekten alamıyor insan kendisini.
1 mayıs 2009 dan sonra iyice desteklediğim kampanyadır. sapanlarla atılan misketlerin kurşundan ne farkı var? evet polislerin bir kısmı şerefsizliğin dibine vurmuş ama devletin hatalarını ödeyenlere ne demeli? herkes kabul etmeli ki pkk artık dağlardan indi, şehirlere yerleşti.
polis silah kullansın, asker darbe yapsın, memleket boka batsın *, bu millet de, oturduğu yerden, böyle parlak fikirler üretsin, oh ne güzel, valla bravo, takdir ettim.

tanım: ne dediğini gerçekten bilmeyen bir vatandaş isteği.
aslında çözümü basit olan bir tartışmaya yol açan kampanyadır.

şimdi durum nedir? bir kısım vatandaş, polise, vatandaşa karşı silah kullanma yetkisi verilmesini istiyor. yani aslında polisin zaten, belli durumlarda bu yetkisi var da, demek ki daha da fazlasının verilmesini istiyor.

bir kısım vatandaş ise, polise, vatandaşa karşı daha fazla silah kullanma yetkisi verilmesini istemiyor.

ilk bakışta; çözümü zor, karmakarışık, yedi bilinmeyenli denklem gibi bir tartışma gibi duruyor değil mi sevgili kuzucuklar?

aslında çözüm basit. polisimize, "polise silah kullanma yetkisi verilsin" kampanyası düzenleyenlere karşı daha fazla silah kullanma yetkisi verilsin. istemeyenlere karşı verilmesin. gayet basit bir çözüm. herkesin gönlü hoş olur. adam diyorsa ki; "polis bana karşı daha fazla silah kullanma yetkisine sahip olsun". ne tutuyorsunuz arkadaş? verin yetkiyi sevgili polisimize, o arkadaşa karşı daha fazla silah kullanma yetkisini, olsun bitsin. "yok! bu kadar kafidir. bana karşı daha fazla silah kullanmasın polis." diyen arkadaşa karşı da daha fazla silah kullanma yetkisi vermezsiniz, olur biter.

sen sağ, ben selamet. alan razı, satan razı. falan fişmekan.
bu kampanyadan hoşlanmayanlar ya da kampanya tarafından keyifleri kaçırılanlara da kampanyamız varmış, buyrun arkadaşlar
(bkz: polisler gitsin pkk teröristleri gelsin)
birbirlerini vurma şartı ile neden olmasın...
makul ve istenilen şeydir. ancak cezaların caydırıcı olması kampanyası başlatılsa bin kat daha mantıklı olur. mesela kapkaççı yakalanınca yatsın 10 sene, 18 yaşından küçükse babası yatsın 5 sene, birisinin cep telefonunu çalan yatsın 10 sene bakalım ne oluyor... bu arada savcılarla ilgili müthiş iddialar var. mesela bir kapkaççı yakalanır ve savcıya söylenir, savcı 'bırakın' der ve bırakırlar... bu laflar sokaklarda dolaşıp duruyor.
- abi polise silah yetkisi verilsin diye bi kampanya çıkmış.
- iyiii, polis bundan sonra 'yanlışlıkla' arkadan tavayla vurmak zorunda kalmaz.
- abi iyi misin sen?

* bey efendi mola süresi dolmuştur, hastanın kafasında iki şişlik var. kaçarken kafasına tavayla yanlışlıkla vurulmuş.

evet polisimizin elinden teflon tavalar alınsın, bunun yerine polisimiz silah kullanma yetkisi alsın:

http://www.radikal.com.tr...etay&ArticleID=909414
Sonuna kadar desteklenmesi gereken kampanyadır.Yahu çok muı masum çok mu zararsız karşıdaki adamlar?Molotof kokteyli ne için atılır?Bir adamı yakmak için.Bir insanın üzerine ne için araba sürersin?Onu ezmek için.Ülkemizde böyle şeyler olurken hala ve hala buna karşı çıkmak devlet otoritesinin pkk karşısında artmasını istememekten başka hiçbirşey değil.Gerçek mermiyi geçtim,plastik mermi bile olsa it gibi kaçar o it sürüsü.
her insana anne baba olma imkânı verilmesin kampanyasından sonra desteklenmesi gereken kampanya.
böyle bir durum olduğunda Polis,

Milliyetçi, Atatürkçü, Türkçü kim varsa bir gösteri de vuracaktır.

Ne lan Feto hocaya mı karşısınız çotankkk

Ne lan Tayyip'e mi karşısınız çotankkk

Ne lan Dinler arası diyaloga mı karşısınız çotankkk.

Polis hele ki şimdiki polis her daim hükümetinin pis işlerini yapar.

Hükümet değiştikçe vurulacak insanların şekil ve şemalleri de değişiecektir.

Gerçek manada liberal görünen bir Hükümet gelse.

aha Aha faşistlere bak Kemalistlere bak çotankkk

islamcı gelse aha aha Kemalistlere bak çotankk

Kürtçü gelse aha aha kemalistlere bak çotankkk

Kemalist gelse, Aha aha pkklılara bak çotankkk

arada fethullahçıları kaynatsalar kemalistler çok memnun olurum da işte Kemalist, o veya bu şekilde demokrasiye mantıklı şekilde olabildiğince inanıyor. yapmaz.