bugün

Olsa dükkan senin.
Eğer "bayım arabınıza ihtiyacım var" derse veririm.
polise mi çalışıyoruz. senelerce çalış, biriktir araba al onu da polise ver. polis gitsin kendi arabasına devlet adına el koysun.
arka koltuğa oturma koşuluyla olabilir.
gereği yapılır.
Türkiye'de polislere kanunda tanınan böyle bir yetki yoktur. Polise el koyma yetkisi veren kanunlar vardır fakat bu kanunlardan acil hallerde münasip bulduğun bir araca el koyabilirsin sonucu çıkarılmaz. Suç aleti olarak kullanılmış, suça konu olmuş veya delil sayılan eşyalara savcılık kararıyla el konuşabilir o kadar. Ohal kapsamında khk ile bu yetki verilse bile polisler başıma bişey gelir diye kullanmazlar.
Devlet halka ikişer üçer araba alabileceği ortamı hazırlarsa niye vermeyelim. Halkın devlet için var olduğu ama devletin belli bir zümre için çalıştığı toplumda zorunluluk olmadıkça vermem.
Ben istesem polis bana aracını verir mi? Param yok desem polis aracıyla beni gideceğim yere bırakır mı?
Arabanın değeri kadar vergi alan devlete bir bok vermem.
Tanım: Sosyal bir soru.
vermem.
o nitroyu beleşe mi doldurtuyorum ben.
kendileri ifade almak için evden arabayla alıp, ifade aldıktan sonra gecenin bir yarısı "başının çaresine bak" deyip karakolun önünde bırakıyolarsa, onlar da başlarının çaresine baksınlar.
vermem ben amerikan vatandaşıyım değil polis başkan bile arabamı alamaz.
papazın polisi değilse verilir tabiki.
görsel
Benim arabayi ben versemde almazlar muhtemelen. Calistiracaklar, hidrolik yag isinacak araci kaldiracak falan filan derken suçlu kacar gider.
Valla biz bu devlet icin krize gogus gerdik dolarlarimizi bozdurduk her turlu zorluga gogus gerdik yeri geldi 15 temmuzda canımızı verdik başkan bile yaptik peki sonuc ne oldu olan yine bize oldu valla ben araba degil gunahimi bile vermem.
dizi mi çekiyoruz la burda ne vericem arabamı kaldı ki arabam da yok benim.
fazla dizi izleyen yurdum insanının kafasına takılan sorudur.
lütfen böyle konularda yetki var fln deyip insanları yanlış yönlendirmeyelim. hırsızın biri, ben polisim, diyip arabayı ister, burdaki yazı gelir aklına verir merir.

öyle bi yetki olmamakla birlikte ben vermem. sonra ara ki bul arabayı.
benim aracımı alması biraz zor. iki tekeri eksik.
yurdum insanının kafasına takılan sorular arasında yer alır.
Yakarım daha iyi amk.
Olsa vermem devlette ise yaramaz adamlarin altinda binlerce araç var zirhlisindan son modeline kadar.
vermek vatandaşlık borcudur. sonuçta devlet istiyor.
halkın güvenliği için bir suçlu kovalanacak muhtemelen. yardım etmeyecek misiniz ? zaten arabaya bir şey olsa devlet aynısının sıfırını alır.
tabi aracı teslim ederken gerçek polis olduğundan emin olmalıyız. kimliğine bakmalıyız.
Elini savurduğunda belediyeye vb devlet kurumlarına tahsis edilmiş yüzlerce Boş gezen araç varken benim aracıma ihtiyaç duymamalı.. Cumhuriyeti sadece "Muz Cumhuriyeti" kalıbında kullanan, adaleti yalnızca bir parti ismine dönüştüren, hukuğun önünü ilikleten Bu dönemde aldığım arabada ya da ekmekte gerçek fiyatının 2 katını vergiyle benim cebimden gaspeden Bu düzende Hayır cevabını vereceğim soru.