bugün 183 başlık
kapat

point blank

1. 1 1
    ing. sıfır menzil, burun dibi
  2. 1 1
    ayrıca counter strike tarzı online oynanan bir oyundur.
  3. 5 3
    tamamen türkçe olduğu iddia edilse de fps oyunlarındaki ingilizce terimlerden vazgeçemeyen, buna rağmen eğlenceli kabul edilebilecek ve "oynanabilir" sayılabilecek oyun. ben böyle değerlendiriyorum tabi ki, siz ne dersiniz bilemem.*
    bugün counter strike abazanı bir arkadaşımın tavsiyesiyle indirip başladım bu oyuna. herif çok fena hacı, yurtdışında takımlarla kapışıyor falan. ben cf hastasıyım, o cs. ortak noktada buluştuk en nihayetinde, "gel kanka pb kasak" dedi. "bi' bakalım, canım sıkılıyordu zaten" dedim. ben terk edilmiştim, oysa 2 yıldır sevip sonunda açıldığı kızdan ret cevabı almıştı. hayat bizi yoruyordu. bunalmış ve yorulmuş ergenlerdik. hayat choq zordu... eeh.

başladık işte. kısa kısa,

- ingilizce bilmiyorsanız, oyunun türkçe olması hoşunuza gidebilir. ama ben hiçbir faydasını ya da güzelliğini görmedim. "ooo türkler yapmış" diye de gurur duymadım. bana mı yaptı sanki? yine de eğlenceli bir deneyim olduğu söylenebilir. "seri katil!" vb. yazılar adamı eğlendiriyor. ama team death match'te(aa bak bunun adı da böyleymiş) "toplam kill" yazmasına biraz kıl oldum. türkçe yapacaksanız "toplam öldürme" yazabilirdiniz oraya. hiç de sırıtmazdı.

- kelle vuruşları(headshot olarak duruyor, nasıl türkçe lan bu!) rahatsız edici derecede iyi. kask uçuyor, ben her seferinde kafa koptu zannediyorum. kan çok iyi olmuş. aynı şekilde, vurulduğunuz zaman gerçekten vurulmuş gibi heyecanlanıyorsunuz. gerçek hayatta vurulmadım ben tabi. paintball macerama dayanarak söylüyorum. o açıdan gerçekçi.

- ak47 taşırken sırtınıza dünya binmiş gibi yavaş ilerliyorsunuz. diğer fps oyunlarında bu kadar yavaş değilsiniz. eh haliyle, elinizde silah varken fazla ağır kalıyorsunuz; diğer oyuncular gibi. bu da oyuna kendinizi kaptırmanızı, canavar gibi koşmanızı, reflekslerinizle coşmanızı engelliyor. cf'de ne güzel bir kurşun sıkıp zıplaya zıplaya kaçardım. bunda yok öyle. zıplayana kadar 50 mermi yiyorsun.

canım sıkıldı, sonra yazarım. ehehehe.
  4. 0 0
    sadece bıçak modunda oynamayı eğlenceli bulduğum counter strike tarzı fsp oyun.
  5. 0 0
    üst üste 4-5 adam vurduktan sonra "seri katil" yazısıyla gaza getiren oyun.
  6. 0 0
    Parayla alabildiğin tüm silahları rütbe yapipta alabildiğin haksızlık olmayan bir fps oyunu.oyunda 3 günde 1 etkinlik düzenlenir ve gm leri odalarda görebilirsiniz.oyunun tek uyuz edici tarafi ise adamın cıkar cıkmaz 100 metre ilerden tek mermi ile kriss le headshot atmasıdır..
  7. 5 3
    cs nın kotu bir kopyası olan kafadan vurmanın oldukca kolay olduğu oyun.

oyun 2 silahın cevresınde donuyor bunlarda oyunu oynayanların tahmın edebilecegı gibi kriss ve aug a3 zira bu silahlar oyunun en guclu sılahları bu iki silahı da ng yuklemeden almak mumkun fakat epey uzun bir zaman zarfını gerektırıyor buda zira görevlerı yapıp madalya almalısınız.

oyunda gercek anlamda bir duello yapmak kesınlıkle imkansız zira bu silahları alan dusmanınız muaazam bir guc elde edıyor.

oyunun dıger bir kotu tarafı da kanımca silahlar konusunda yetersiz olmasıdır zira pek cok silahı sadece renklerını değiştirerek oyuna koymuslar oyuna ekleyebileceklerı silah sayısı oldukca fazlayken boyle bir eksiklik olması son derece yanlış.

bir de kafadan vurma olayı var ulan ben mi cok ıyı oynuyorum yoksa millet mı bir bok bilmıyor tam cozemedım zıplayarak hoplayarak kafadan vurmak cok kolay bu da eskı cs cı isenız bu ne mına koyyım demenıze neden oluyor.

oyunun ses ve goruntusu ise fena değil silah modellemeler onlıne bir oyun ıcın başarılı sayılır.

http://galeri.uludagsozluk.com/r/118306/+
    http://www.softwarena.net...11/01/pointblank_sw_2.jpg +

(bkz: m4l)
    (bkz: tks)
    (bkz: evde yalnız olanlar 1)
    (bkz: lagına sokam)
    (bkz: klana gel lan)
    (bkz: geber it)
    (bkz: götünüze girsin o auglar)
  8. 1 -1
    serverları devamlı dolu olan oyun. sıçışlarda kendileri.
  9. 6 4
    oyunun sloganın bu olması gerekir:
    (bkz: ng en varsa deagle silver ng en yoksa game over)
  10. 1 -1
    (bkz: indiriyoruz bakalım)
  11. 3 1
    evet beyler bugun yüzbaşı oldum ve tabı kı ilk iş olarak oyunun en cok olay yaratan silahlarını aldım silahlardan bahsetmeden once oyunu biraz inceleyelım.

oyunu tam olarak subat ayının 20 sinde oynamaya başladım bir sürü klana girip cıktım bunda en onemlı etken klanda kı elemanların oyun esnasında birbirlerıyle sureklı konusmaları ve dikkatımı bozmalarıydı birde yerlı yersız yapılan klan maclarıydı.

oyunun genel yapısı oldukca başarılı sıksık yapılan guncelemelerle yenı sılahlar ve harıtalar eklenıyor.
    göruntu ve ses oldukca başarılı öyle cok ucuk bir sistem gereksınımı yok. bunda en dusuk sistemlerde bile calısmasına olanak saglıyor tabı yınede fazla abartmamak gerek orta seviye bir bilgisayar bu oyunun hakkını verir. tabi birde internet gördugum kadarıyla 2 mbit net oldukca yeretlı zira aynı anda youtube den muzık dinledıgımde bir gram bile lag olmuyordu. oyun esnasında dikkat edecegıniz pek cok şey var bunların en başında laglılart gelıyor zira bu adamlar oda başkanıysa oyun oyun olmaktan cıkıyor kımın kımı vurdugu bellı olmuyor .
    birde ng lıler var bu sefiller once kendılerını 120 hp lı gacı * lardan alıyorlar boylece hem hızlı haraket ediyorlar hemde hp lerı fazla oluyor bir de unvanları olmadıgı halde aug krıss alıp ortalıgın mına koyyorlar sefiller. diğer bir nokta ise rutbesi düsük oyuncular bu elemanlarla aynı takımda olmamaya dikkat edin adamlar siah almayı bile bilmıyolar bırak onu hadi silah aldın ulan barı bır adam vur be şero şahsen bulundugum bir oyun esnasında 0*20 kd ye sahıp eleman gördum daha beterlerıde var.

oyunda unvanla silah alma olayı cok guzel dusunulmus zira rutbenız yuksek olsa bile unvannınız olmadıgı icin silah alamayabilirsinız ayrıca puanınızda yuksek olmalı zıra yenı gelen update lerle 20000 puan olan aug ver krıss 30000 puan oldular.

birde hileciler var bana göre nglılerde hılecı zıra benım rutbem yuzbaşı her silahı kullanabiliyorum ama hp 100 de cakılı bundan dolayı savaş esnasında onlar kadar iyi olmamız mumkun degıl. birde wall hack gibi şeyler yapanlar var bugun şans eseri birine denk geldım adamın kd 72*3 adam hıc olmemıs lan üstelık nasıl birşey yapıyorsa oyuna girdiğimdeyse server benı hemen attı sadece benı degıl takımlarda kı 14 kısıyı aynı anda attı yanı teke tek kaldılar.

evet gelelım silahlara oyuna yenı başladık bir silah alıp oyuna girmek gerek gerekte hangi silahı alalım evvela aug a3 -sopmod- krıss almayı unutun onları almak ıcın yüzbaşı olup unvanları acmalısınız.

aklımda kaldıgı kadarıyla anlatayım silahlarıda barı tam olsun.

m4a1: kanımca oyunun en ıyılerınden biri dürbünu var snıper modunu actıgınızda silahınız 3 lu serı atısa gecıyor ak47 ye oranla gucsuz ama ondan daha seri oldugu ıcın daha ıyı.

ak47: oyunun en guclulerınden biri bu silah bana gore ngli siker ceşidinde bir silah zıra cok guclu bir silah bu silahla bir nglıye 3 saglam kurşun siktıgında yere seriliyor ama unutmayınkı bu silahın cs dekı keleşle alakası yok zira bu hıc seri degıl yıne unvanla iyi duruma getirebiliyorsunuz ama yeteri kadar asla seri olmuyor birde cok ağır adamınız cok yavas haraket ediyor cift şarjöre sahıp yanı hızlı şarjor değiştirebiliyosunuz.

sg550 : keleş gibi cok guclu ama buda seri değil uzak mesafede etkısı cok yuksek.

mp7: apaci silahı gücünu seri olmasından alıyor ve hafif olmasından zira bunun her attıgı hs oluyor ama sadece yakında zira uzak mesafede bunu kullanmayın. cok kullanılmadığından olsa gerek 25 tanesının fiyatı 1800 puan ıken sonra 3000 puan oldu.

k2: taaruz tufegı guclu bir tufek guzelde baya ama cok garıp bir sorunu var oyuna başladıgınızda 60(+30) kursunla oyuna başlıyorsunuz buda cok yetersız gelıyor youtubeden videolarını izldeğim kadarıyla avrupa serverlerınde birde rekorlu versyonu var henuz turk serverınde yok.

k1: fena degıl ama almısken sl versıyonun alın yanı 40 kursunluk olanını.

p90 : oyunun en garıp silahıdır kanımca bu silahla sadece kafaya ateş edın zira vucuda ateş edersenız yuzluk bir adamı oldurmenız imkansız en etkılı tarafı 50 kursunlu olması ve seri olması (mp7 kadar serı degıl) bu silahı unvansız kullanmaya calısmayın perisan olursunuz kafaya ates edın bunuda unutmayın oynadıgım bır oyunda bu silahla bir defada 9 hs atmıstım hatta bundan dolayı hilecılıkle suclandım zira her attıgım hs oluyormus bu silah sayesınde hs ortalamasında ılk 50 ye girdim ona gore sıkı hs cıyım ayagınızı den k alın. *
    g36c : gorunus olarak sop mod dan sonra kı silah. lazerı sayesınde kolay nişan alma ozellıgı var bu cok işinıze yarayacak uzak mesafelerde bu silah hakkını veriyor. Ama seri olmaması özelliklede yakın mesafelerde cok sorun yaratıyor.
    F2000: seri ve guclu bir silah ustelık snıperıde var fakat bunu kullanmak cok zor zira dürbünun ortası boş bırakılmıs buda nokta atışlarını zora sokuyor. M4a1 gibi zoom yaparken ateş sınırala ozellıgı yok boylece butun şarjöru boşaltma imkanınız var.

M4a1s : m4a1 ın susturuculu ve 45 mermılık ozellıgı goruntusu harıka kanımca bu silaha birde lazer eklenırse ortalıgın mına koyar. Ng lı silah.
    Krıss: oldukca seri yakın mesafe sılahı double ozellıgı sayesınde ng lıerlı oldure bilirsinız yada catısma esnasında kursununuz bitice double moda gecıp ortalıgı kurusuna dizebilirsinız ama cok sekıyor ona gore. Kesınlıkle uzak mesafe sılahı değil dürbünu var ama yakın mesafede etkılı uzakta kullanmaya calısmayın perısan olursunuz.

Sopmod: oyunun en karızma silahı crysis tekı kelesın biraz benzeri ne yazık kı keleş gibi oldukca yavas ates edıyor . ayrıca zoom yapınca insanı delı ediyor taramaya calısmayın vurulursunuz. Cok guclu oldugunu ihmal etmeyelım.

Aug a3: oyunun en guclu ve en cok kullanılan silahı acıkcası maşallahı var lazerı sayesınde zoom yapmadanda noktayı vurabilirsinız pek seri bir silah zaten gucunude buradan alıyor. Ama ne yazık kıh s silahı degıl ulan bu silahı alıralmaz hs konusunda p90 ı arar oldum zaten bu silahı kullanıyorken hs ye gerek duymuyorsunuz zıra orta mesadeden dusmanın gogsune giden 5 mermı işinı bitiriyor 5 mermi cok demeyın zira seri olması nedenıyle 30 kursunu 1-2 sanıyede boşaltıyor.

Birde snıperler var bunlarla ilgili yorum yapmaya pek gerek gormuyorum zira iyi bir snıper oldugum soylenemez ama l115a yı tek gecerim. Diğer adıyla awp.
  12. 3 3
    gerçekten kaliteli bir oyun. ama çoluk çocuğun ng ile aug, kriss alması ve kendini bir şey sanması kadar kötü bir şey olamaz. tamam her neyse bunu da geçtim ng ile amok bile alır oldular. her neyse yüzbaşı 3.kademeyim çoluk çocugun olmadığı, sağlam, boş muhabbeti olmayan bir klan arıyorum ilgilenenler özelden yazabilirler.
  13. 2 2
    counter strike benzeri online oynanan bir oyun. Gayet zevkli efenim kendisi. Maç yaptıkça xp kazanıyorsunuz ve rütbe atlıyorsunuz. Aynı zamanda ekstra xp kazanmanızı sağlayacak olan görev kartları var. Bunları oyunda kazandığınız puanlarla satın alıp görevleri yaparak xp kazanabilirsiniz. ( Her maç sonrasında oyun size performansınıza göre bir miktar puan para veriyor ) Rütbe atladıkça alabileceğiniz silahlar fazlalaşıyor , yeni silahlar açılıyor. Ayrıca görev kartlarını bitirdiğinizde size madalyalar vermekte. Ünvan kısmından bu madalyaları farklı ünvanlarla değiş tokuş edebilirsiniz ( madalyaların hiç bir işe yaradığı yok. sadece kart bitişinde size veriliyor. amacı da ünvan alırken kullanmanız )

Aldığınız ünvanlar size ekstra özellikler sağlıyor. + isabet , + hız vs. vs. ayrıca yeni silahlar almanıza da olanak sağlıyorlar. Oyunun bir diğer para birimi de NG. Bu dışarıdan cep telefonu vs. ile para yükleyip rütbe atlamadan ileri rütbe silahları süreli olarak almanıza olanak sağlar. Ayrıca oyundaki karakterleri de alabilirsiniz. Ki bayan karakterler genelde daha hızlı ve daha zor ölen karakterler oluyor.
    Aynı şekilde koruma kaskı vs. de alabiliyorsunuz. Ancak dediğim gibi süreli. Tüm silahları puanlarınızla alıyorsunuz. Oyunda yeni iseniz ve sniper modunda oynamak istiyorsanız öncesinde alışveriş kısmından bir sniper almanız gerekmekte.

Oyunun bir diğer güzel yanı da klanlar. Kendi klanınızı kurabilirsiniz ya da mevcut bir klana katılabilirsiniz. Oyunda klan savaşları için ayrı bir server bulunmakta. Bu kısım klanların birbirleri ile kapışmaları için ayrılmış durumda.

gelecek olanları bekleriz *
  14. 0 0
    bedavaya oynanabilen sanırım en iyi fps.
    ama bir modern warfare 2 değil tabii ki.
  15. 1 1
    çok iyi bir oyun. bende dün gece başladım sabaha kadar göz kırpmadan oynadıgım oyundur.gayet başarılı ücretsiz bir fps.
  16. 1 1
    çoluk çocuğun ng satın alarak kendilerini birşey zannettiği oyundur 1 aydır oynamaktayım oyun gayet güzel fakat ng işi bozuyor tabi her online oyunun para kazanması doğal bunu da öyle karşılamak gerekir.
  17. 0 0
    Grafikleri lego gibi. Ama oynanilabilir. Fakat oynayipta para verenleri anlamak mumkun degil, az buzda para vermiyorlar. O kadar para vereceginize gidin crysis 2, mw2 orjinal alin esit sartlarda oynayin.
  18. 1 1
    arkacı, oç gibi lafların havada uçuştuğu oyun. ssg-69 ile o lafları vurmaktan korkuyorum lan.
  19. 1 1
    bu gün 2.dünya savaşı silah paketi gelecek olan oyun.

edit: nick name Gandhi, belki karşılaşırız.
  20. 1 -1
    grafiklerini hiç beğenmediğim bir oyundur. tavsiye etmem
  21. 1 1
    dun yenı yapamaları yuklenen onlıne oyunda artık bin basıyım yanı yeşıl aycıyım * silahlarla ilgili diyebilecedgım pek birsey yok yenı * silahlar eklendı ama tahmın edebilecegınız gibi alayı nglı e buda bir bın bası olarak oyun gmlerıne bana su soruyu sorma hakkı verıyor bız ne bok yemeye bu kadar xp kasıp rutbe kazandık unvan aldık dün yukledıgınız silah paketıyle artık ng lı oyuncularla ngsız oyuncular arasında kı fark ıyıce acıldı tamam sizde haklısınız para kazanmalısınız ama artık oyunuda eşıtlık ilkesı dıye bir sey kalmadı zira bir adat zengın pici aldıgı urunlerle en dusuk ünvanda bile olsa bir defada en az 17-20 kişiyi oldurebiliyor vs yaptıgınızda bırakın öldurmeyı ona isatlı atış yapabilirsenız kendınızı sanslı sayın. bunun yanında benı en cok uzen en cok sinirlendıren olay birde ben cok ıyı oyuncuyum demeleri.

sende al!
    iyide hemserim ben senın gibi gordugum her yaragın onunde eğilemem ki.

şimdı gelelım su oyuncakların fiyatlarına:

uzaylı maskesi: 28 milyon (size artı koruma ve delicilık gucu kazadırıyor).
    yüzde elli xp artısı: 45 milyon (bunu aldıgınız taktirde yenı başlayan oyuncu ıcın yaklasık 2500 uncu macında bin bası oluyor) ben 5000 ıncı macımda bin bası oldum artık gerısını siz düşünun.
    yuzde 30 puan : 22500 milyon( daha kısa surede puanın artıyor boylece daha cok silah alabiliyorsun.)
    celık yelek: 38000 milyon isabet eden kursunların etkısı düsüyor.
    zırh delıci mermı 22500 milyon.
    silahlar:
    ak sopmod cb: 27500 milyon standart ak sopmodun daha serisi.
    p90mcs:22500 milyon kursun sayısı daha fazla ve tasarımı daha guzel.
    m4a1s : 22500 milyon m4a1 ın susturuculusu tasarımı harıka benım favorım.
    ak sopmod d: 25500 milyon sop modun 40 kursunlu olanı.
    aug a3 d: 27500 milyon aug a3 un 40 kursunlu olanı.
    l1151d :23500 milyon 7 kursunlu l11.

buraya kadar ortalama 350 milyon cıvarı bir mevla yapıyor ama buraya kadar mı * tab kı değil.

kilt noktayıda yazalım tam olsun.

90 gunluk ozel karakter * :65 milyon oyunun zaten en onemlı noktası burda bu karakteri alan deyim yerındeyse ölümsüz oluyor zira bu eleman oyuna standart halde 120 hp ile başlıyor bunun yanıdan silahlı halde sizden yaklasık yuzde 10 daha hızlı kosuyor ve yuzde 10 daha hızlı manevra kabiliyetıne sahıp bunun yandan bu dallamalar karı olmalarından olsa gerek vucutları ınce yanı vurması harbı cok zor hele birde merak edıp cod mw2 oynadıysa olmedın bir defada 5-6 adsam vurabiliyor.

birazda artızlere degınelım python (18000) nam-ı diğer altı patla fakat bu biraz farklı bir altı patla zira yılların altı patları burda 11 patlar oldu yani 11 kursunlu bir silahtır kendısi.bakarsınız almsıtır elıne bu silahı birde aug hızlı hızlı silah degıstırerek ilerlıyor yanı artızlık yapıyor.

amork d:15000 milyon

ve son ortalama 400 mılyona bunların tamamına sahıp olabilirsinuz
  22. 0 0
    bağımlısı olunan oyunlardan sadece biri.
  23. 0 0
    adminlerinin zırt pırt güncelleme yapıp bokunu çıkardıkları oyun.

nickim legendkiller_007, belki karşılaşırız.
  24. 1 -1
    türkiye'de wolfteam gibi çok güçlü bir rakibi olan, grafik dışında başka bir haltı olmayan oyun.
  25. 2 0
    wolfteam bunun bokunu yesindir.
    öhem.