bugün

yılların eskitemediği harika oyun.
bulusma noktasinin genelde koprualti oldugu oyun.
bomba atıyorum diyip tünele dalması muhtemel olan daha sonrada ateş altındayım edin deyip yardım alınamayan bi oyun
Internet kafelere Ağ Üzerinden oyun oynama kültürünü halkımıza kazandırmış gitgide oynayanların yaş ortalamasının düştüğü * eglenceli oyun.Bir nevi hatıradır wallah.
bir zamanlar internet kafe sahiplerine eşek yüküyle para kazandıran oyun.
"head shot atmak", "rush yapmak", "klan kurmak" gibi kalıplara sahip türkingilizce tadındaki oyun. gelmiş geçmiş en iyi oyunlardan birisidir. (bkz: hey gidi günler)
bıçak basıldığında basılanın karizamsının resetlendiği, bıçaklananın el boyunca intikam yemini etmiş vaziyette koşuşturan bombacı mülayimi ve komser şahini olan online oynandığında tadından yenmeyen oyundur.
(bkz: counter strike partileri)
en gerçekçi versiyonu 3.0...
Sonrasında kavgaya varacak tartışmalar yaşanan;dönemin internet kafecilerini zengin yapan;ciddiye alınıp turnuvaları düzenlenen;3-1(MP5-Navy)vazgeçilmez silahı olan frp oyunu...
eskimeyen oyun olan half lifein eskimeyen modu.silahlar numaralara basılarak satın alındığı için silahların gerçek adlarını unutturma gibi bir yan etkisi var.
battlefield 2 gibi takım oyunun son derece önemli olduğu bir oyundan sonra pek gerçekçi gelmeyen oyun.Ama az yemedi saatlerimizi,derslerimizi..
4 saat nezarette kalıp aklımı başıma getiren oyun

- aga kalk gidelim saat 12yi geçti polis molis basar mazallah
+ bir şey olmaz olm devam et lan bana bir awp alsana para kalmadı bende

oyun hararetli şekilde devam ederken;
- hassiktir polis geldi lan
+ skertme lan polisini a.q adam gibi rush yapmazsan poliste gelir,teröriste gelir

bu arada söylediğim her şey alehimde delil olarak kullanıldığından o "terörist" lafı polisler tarafından benim "bölücü eyleme ön hazırlık" yaptığım olarak anlaşılmıştır---
(bkz: assault)
(bkz: popüler baseler)
(bkz: dust)
(bkz: aztec)
- hacı bomba atıyorum kac cabuk!!
- nereye lan??
- ebenin a...na ulan öldüm senin yüzünden ya..ben oynamıyom.
- abi desene bomba atıyom diye!!

şeklinde diyalogların gerçekleştiği dünyanın en popüler oyunu.
fire in the hole- lets go repliklerini ömür boyu unutmayacagım, çoğu insanın gecelerini esir etmis oyun ötesi alem.
10 13 yaşlarındaki bebelerin wall hack kullanması nedeniyle online oynanamayan oynansada insana kafayı yediren oyundur. Cheating Deathe karşı hala bunu nasıl yapıyorlar buda ayrı bir merak konusudur.
bazılarına göre bir oyun...
bazılarına göre bir zaman geçirme aracı..
ama aslında o bir bilim dalı..*
http://storefront.steampo...p?area=game&AppId=240
efsanedir,her oynayışta zevki artar..

(bkz: dördün altısı)
versiyonları arttıkca**** ele ayaga dusen oyun.nickleri deli yurek,karakule vb mahlukatların olayı ciddiyete bindirip bazı lamerların gazabına* uğradıktan sonra dısarıda temiz bi sopa cektiği gorulmustur.
-yardıma ihtiyacım var!!!
-need backup
-birini indirdim
-biride beni indirdi!*
counter-strike furyasının aslında bu kadar tutmasının sababi belki de (bence büyük ihtimal) yapımı sırasında hiçbir mali gerekçenin güdülmemesidir. half-life oynayan iki kafadarın ortaya attıkları fikir 1998 yılında bu yana gelişerek günümüzde profesyonel oyunculuğun bir simgesi haline gelmiştir. dünya çapında 7'den 77'ye bütün insanları tek çatı altında birleştirmeyi başarabilen sayılı interaktif etkinliklerden birisidir. 5.x(yanlış hatılamıyorsam) betasından başlayarak şu anki durumuna gelmesi aslında bayağı sancılı bi süreçti. daha sonra oynun inanılmaz gelişimini farkeden half-life yapımcısı valve cs tasarımcılarını kendi bünyesine katar ve oyunu tam anlamaıyla geliştirerek valve etiketi altında internettten bedave indirilmesine olanak tanır. şu anda ise valve ın yaptığı ar-ge çalışmalarıyla ortaya çıkan "steam" sistemi üzerinden indirile bilmektedir. son versionu half-life 2 nin havok fizik modellemesiyle güçlendirilmiş "source" grafik motoruyla yapılmıştır. inaılmaz grafiklerin yanı sıra fizik modellemesiyle gelen gerçekçilik ve cs ye özgü olan "attığını vurma" hissi pekiştirilmiştir. saydığım özelliklerden dolayı cs hiçbir zaman ölmeyecektir.
Hala usanmadan oynadığım efsane oyundur. Birin üçü * tek geçtiğim silahtır efenim, ayrıca sözlükteki kantırcılara selam ederim. *