bugün

tanım: pkk ile kürt halkının birbirine karıştırılması, ayrım yapılamaması durumudur.

bunu başaramıyanlara burdan bir yuh diyorum. insanlar artık pkk yüzünden kürtlere düşman olmuş. bu mudur sizin insanlığınız. ya varya hepinizin..
bütün kürt halkının pkk yı desteklemediğini anlayın artık.
ülkü ve alperen ocakları mezunu asker kaçaklarının özrüdür.
her kürt pkk'lı değildir ama her pkk'lı kürttür. karışıklık ondandır üstünde durulmamalıdır.
söz konusu dahi edilmeyecek kadar saçma bi konudur zira fazla alıngan olan kürtler tarafından düşünülür. kimse bütün kürtler pkk lıdır demiyor. lakin her kürt pkk lı değildir diyerek özerklik isteyenleri bu gruba katabiliriz.
direk "kürt" ifadesini kullanarak topluca bütün kürtleri ırklarından dolayı aşağılayan edepsiz ve ayrımcı ırkçı başlıklar açanların marazı veya bahanesidir.
"kürt" kelimesinin kürt olanlara söylenmesinin bir aşağılama ibaresi olduğuna inanmıyorum zira bana "türk" derlerse gururlanırım... göte göre yorumlamaca derim bunada.
pkk kürt arasındaki farklılıkları belirtilerek açılması gereken cümledir.
misal :pkk karşı olan kürtler vardır. sözümüz onlara değil. sözümüz. sözlükte bile teröristlik yapanlara. diğerleri üstüne alınmasın.pkk destekleyen herkese düşmanım.
gerek duymamaktır.
yanlış bir tavırdır.

ancak asıl sorun bunu türk'lerin yapamamasından çok kürtlerin yapamamasıdır. bir takım kürtler bu ayrımı bir yapsalar ve onlara lazım olanın pkk değil türkiye cumhuriyeti olduğunu bir anlasalar, sorun daha bir kolay çözülecek.
Önce kendileri yapsın o ayrımı ve 100 tanesi bir araya gelip, "biz kürdüz ama pkk'lı değiliz" desinler bakalım.

Hiç görmedim. Mesela burda pkk yı eleştiren bir başlık açın bakalım kac eksi aliyorsun.
en büyük sorun bu. sonuçta kimse insan öldüren birini savunmaz. burada milliyetçiliğin tehlikeli olduğu nokta, insan öldüren bir terör örgütü ile, masum bir insanı, bu örgütle aynı kökenden geldiği için suçlamaktır. bu biraz, abd nin 11 eylül sonrası tüm müslüman halkını suçlamasına benzer.
ayrımı yapabilenleri küfre sürükleyen hadise.

ya a*ına koyayım arkadaş diyecek laf bulamıyorum artık. ne salaksınız lan ne malsınız. pkk itin g*tüne girsin, destekleyen kürt de itin g*tüne girsin. faşizme destek veren de, faşistte itin g*tüne girsin.
bu sığ beyinli vatandaşlar (bunu utanarak yazdım inanın) sadece kendilerini asil görürler de asalet senin nerende be gavat. emin olun kürt senden daha asil. neden mi? çünkü onlar her türk'ü faşist olarak görmüyor. ama siz okumuş piçler her kürdü pkk lı olarak görüyorsunuz.