bugün

Tepki verince de "Ama bizim görevimiz." Derler.
insanı hırsız gibi hissettirir lanet şey. git ihtiyacım olursa zaten sorarım yahu.
buyrun yardımcı olayım.
"sadece bakıyorum" ve "ihtiyacım olursa çağırırım" gibi şeyler söyledikten sonra bile gitmeyen giderse sizi uzaktan izleyen mahlukat.
patronlarinin maas-pirim sistemi ile alakalidir. sattigi her urun basi pirim aldiklarindan sebeptir. yoksa bizim kara kasimiza, guzel gotumuze sevdali olduklarindan degil.

o yuzden bu elemanlara degil de patronlarina sovmemiz bence gayet mantik dahilinde. ben sovdum mesela simdi.
Kafalarına kafalarına kürekle vurulasıdır.
insana "tipim güven teşkil etmiyor mu acaba? sanki çalıcam allalaa markalı gözlüklerimle çantam da yanımda aslında ama niye hala peşimde bu benim ya?" diye iç çekişme yaşatan insan.
ne olursa olsun sevmediğim, sevemediğim çalışandır. gereksiz bir baskı ve stres oluştururlar. hele bir de bunların mağaza girişinde pusuya yatıp girdiğiniz anda "hoşgeldiniiz" diye fırlayanları var ki evlerden ırak. bi' huzur verin.
insanı alış verişten soğutan tiplerdir. ama ne yapsınlar herkes emir kulu.
aaahhh insanın rahat rahat birşeyler bakmasına izin vermeyecek kadar rahatsız eden, adım adım peşinde olan üstüne bir de yorumlar yapıp almaya zorlayan tavırlarıyla mağazayı terkettiren arkadaşlar. ama evet kendi istekleri dahilinde değil çalışma prensipleri gereği ortaya çıkan tiplerdir.
Sırf bu adamlar yüzünden mağazalara girmiyorum. Gerçekten çok rahatsızlık veriyor.
insanı önce çileden sonra mağazadan çıkarır. özellikle nike mağazalarında rastlıyorum bunlara, adidas mağazası müdavimi oldum sayelerinde.**
o kızın mağazasında barkod sistemi olmayan, bunun için dolanan kızdır. sanki o size çok meraklı, ekmek parası için dolanıyor.*
siktir git lan yaraam işin gücün yokmu diyesim gelir diyemem mağazayı terk ettiğim bile olmuştur.
her mağazanın kendine göre bir çalışma usulü var, kimisinde yapışırlar dibinden ayrılmazlar, kimisinde çağırırsın çağırırsın bi tane görevli bulamazsın...
insanı alış- verişten soğutan olayların başında gelir. hele birde saçma saçma önerilerde bulunmazlar mı elbiselerle ilgilenirsiniz" gömlek denemek ister misiniz?" sorusu ile karşılaşırsınız.sanki market reyonunda peynir tattırıyor amk.
Kıllı götüne aşık değildir senin mecbur olduğundandır.
Sinir bozucu. Kicinin dibinden ayrilmaz. Alacagin varsada almadan cikarsin.
"Ya al, ya git" mesajı veren çalışandır.
Çok sinir bozucu olmasına rağmen o gariplerin de elinde olmayan durumdur.

Kahrolsun kapitalizm!
Mağazaya girdiğim gibi çıkmama sebep olan durumdur, bu duruma kimin sebep olduğu beni ilgilendirmiyo ben alışveriş Yapmıyorum böyle yerlerden ama bu ilgiden hoşlanan var demek ki bazı mağazalar bu yönteme baş vuruyo.
merak etme senin kıçına meraklı değil, adamın ekmeği bu.
Insani rahat birakmayan mağaza çalisanidir. Ekmer derdi merdi kardeşim benim rahat rahat ürün bakmama izin vermiyorsa ben ne yapayım öyle mağazayı.
3 kuruş prim peşinde olan çalışandır.

'dostum, beğendiğimde seni çağırırım' denir alışverişe devam edilir.

Çalışan ilgilense suç, ilgilenmezse suç. Ne kadar götümüz kalkmış.
hiç aklımda olmayan şeyleri almamı sağlayan çalışan. gözüme bişe ilişiyo aslında pek de beğenmiyorum öylesine bakıyorum yani sonra bu tutup bi ton dil döküp tanıtmaya anlatmaya başlıyo bi kombineler falan kafasına göre bi giy falan giyiyorum e o kadar da güzel olmuyo hani diyo ki bence tam oldu, harika, yalandan diyorum yok ya bu tam istediğim gibi oturmadı falan hemen küçüğünü vereyim diyor ulan nalet gitsin ki bi küçüğü lak diye oturuyo cidden güzel duruyo melet ama sevmedim yani, fkat sevmedim diyemiyorum alıyorum amk. asıl ihtiyacımı alamadan bombok şeyler alıp dönmüşlüğüm çoktur.
hırsız muamelesi yapıp sinir eden ardından silktir edilen çalışandır.