bugün

acikogretim sinavina basortusunun uzerine peruk takarak giren, sinav salonuna alinan, sinav suresince uyarilmayan ve sinavi, kilik kiyafet yonetmeligine aykiri davrandigi icin iptal edilen kizdir.

http://www.zaman.com.tr/w...r/haber.do?haberno=599465

ayni zamanda universiteye girmesi izin verildigi takdirde kendisinden sayica ustun olan basi acik arkadaslarina baski yapacagindan korkulan kizdir.
(bkz: mal)
(bkz: mal mıktanısı)
soyu tükenenmekte olan kızdır , peruklar da tedavülden kalkma arifesinde olan nesnelerdir..
sınavına değil, başındaki aksesuara konsantre olmuş kızdır.bu durumda sınavın iptal edilmesinin de bir önemi yoktur.
sinav kurallarina ragmen perukla sinava giren kizdır o. ayrıca o kıza sormazlar mı sınav kurallarını bilmiyor musun diye. sınav zamanı niye engellenmemişmiş diyor bir de bazıları. ya ne yapsalardı sınav zamanı kızı çıkartıp sınıftaki diğer kişilerin dikkati mi dağılsaydı be cahil sözlük şeyleri. kural var kural. bir sınava giriyorsanız bu kuralları kabul etmiş olursunuz. bu yaşa gelip de bunları bilmiyorsanız vay halinize sizin. asıl en ilginç olanı budur. eğer o da nedir derseniz o da sizin cahilliğinizdir..
dağlarda bir bir şehitler verirken, tam birlik bütünlük sağlanacak zamanımızda bile bizi içten bölen haberlerden sadece biridir.
Bile bile lades diyen insanla aynıdır.bu zihniyette birinin sınavının iptal olması bizler için bir kayıp olmasa gerek.
bugüne kadar birçok defa bu ve buna benzer sınavlarda (les,üds,aöf) gözetmen olarak bulundum; ancak böyle bir uygulamanın olduğunu ne gördüm ne de işittim. zira sınav gözetmenlerine tahsis edilmiş "sınavda uyulması gereken kurallar ile ilgili kitapçıkta" peruk konusundan bahsedilmemiş. hatta sınav salonlarında peruk takan bayanlara da denk geldim ancak peruk takan alınmaz diye bir kural olmadığı için o bayanlar sınavlarını bitene kadar salonda kaldılar. bu tip sınavlarda kişinin tanınmayacak bir şekilde salona girmesi (sık sakal,saç, türban,çarşaf, şapka,güneş gözülüğü... ) yasaktır, ancak perukla girilmez diye bir ibare mevcut değildir. dolayısıyla: yalan habercilik alanında altın kemerin zaman gazetesi'ne verilmesinde engel yoktur. verin gitsin!
sınava bu derece önem veriyorsa 2 saatliğine fedakarlıkta bulunup sınavını riske sokmaması gereken kızdır.
eğer perukla sınava girmek yasaksa sınav esnasında değil sınava girmeden hemen önce uyarılması gereken kızdır.
üniversite onlarca peruklu kız derslere girmiyor mu?
bu kuralda yeni mi yumurtlandı?