bugün

her ne kadar filmde ezik bir hobbit olsa da, kitabın sonlarında shire ı saruman dan kurtarmak için yiğitçe ve korkusuzca savaşmıştır. eee, haşmetli rohan kralı eomer in de bir zamanlar hobbit lerden için dediği gibi :
"kuşkum yüreklerinden asla değildir. kısa olan kollarındandır."
ama kim bilebilir ki bazen, kısa bir kolun kehanetinin nice canlar almış haşmetli bir koldan daha bahtlı çıkacağını??
ent suyu içtikleri için, meriadoc ile beraber tüm hobbitlerden çok daha uzun boylu ve iridirler. filmde bu detay sadece tek replik ile geçilmişti. bu ikisinden biri, sanki uzadım mı ne gibi bir laf ediyordu o kadar. ancak kitapta ciddi bir fark oluşur ve merry ile beraber shire savaşında, saruman'ın kuvvetlerine karşı savaşırken, hobbitlere komutanlık ederler.
(bkz: Pippin)
Gereksiz bir hobbit daha. Bunların yaptığı hatalar say say bitmez. iyi tüttürürler.
bir yazar. hem lotr hem harry potter hayranı galiba. sevdim lan bunu, küfür yazmicam buraya. umarım boyu peregrin kadar değildir.
On birinci nesil sözlük yazarı. Evet.
Dün lolde sabaha karşı aynı takıma denk geldiğim ve oyunu kazandığımız yazar. Kendisi çok iyi bir diana oyuncusu.
lol mü, kaçayım ben buralardan yüzüklerin efendisi muhabbeti dönüyordur diye geldim ama..
böyle karizma bir ada sahip olduğu halde pippin diye çağrıla çağrıla madara edilen roman karakteri.
kendisi formula 1'ci. eğer bir de mclaren taraftarıysa he is the man yazarı.