bugün

Saçmalık. Kadınlara tecavüz edilmemesi için gözünüzün görmemesi mi lazım yani.

Ülkenin geldiği saçma durumdur. Kullanmayın.
Pembe kimlik gerektirir.
Sen taksi sürücülerini eğiteme, kontrol edeme sonra vay efendim pembe taksi. Ulan adam çüküne sahip çıkamıyor , beyni bacak arasından yukarı çıkamıyor diye yaptığın şebekliğe bak.
Tecavüz eden erkekleri öldürceksin yada hadım etceksin böyle bir uygulamayada gerek kalmayacak. Kadınlarda haklı artık gercekten korkmaya başladık.
pembe olmayaydı iyiydi. pembe ibnelerin rengidir .
O kadar saçma ve o kadar cinsiyetçi bir uygulama ki herhangi bir fayda sağlayacağını düşünmüyorum. Sorunun kaynağına inmeden böyle yüzeysel çözümler üretmeye bayılıyoruz.
Minnoslara ozel uygulamadir.

kahrolsun ataerkil sistem! kahrolsun erkek hegemonyasi!

kahrolsun kucukken amcalara gosterilen pipiler!
sarı taksiye binsen ; içerideki denyo şöför sarkar , pembe taksiye binsen ; yanına yanaşan sapık laf atar , hem şöföre hem de yolcuya tutunur , tacize kalkar ! amk trafiğinde ciğer mi satıcan kedi mi kovalıycan mınaki .!?
saçmalıktır. pembe taksiye binmeyen kadın tacize açık mı? nasıl bir mantık lan bu. evet.
onaylamadığım uygulamadır.
toplum olarak ayrıştırılmaya başlandığımızın en saçma ve dandik örneği.
yapılsın, cinsiyetçi kutuplaşma da olsun, o eksikti zaten.

sarı taksiye bindi diye biri tecavüze uğrarsa neden pembe taksiye binmedi, zaten aranıyordu diyecekler. burası türkiye her şey beklenir.

ayrıca esas sorun taciz ve tecavüzcülerken böyle bir uygulamaya gitmek, yaa onlara bir şey yapamayız bari sizi sağlama alalım demeye eştir.

bu zamanla taksiyle sınırlı kalmayacak, toplumun her alanına yansıyacaktır.
(bkz: alo galaksi taksi araba yok)
Pembe taksi yerine yapılması gereken çok önemli bir şey var. Toplum. Bunu yapmak yerine insanların düşüncelerini değiştirmek gerek. Milletçe kendi kendimizi kısıtlıyoruz. Vay mk. Ayrıca taksinin pembe olması da ayrı bir konu oraya gelmiyorum. Kendince güzel bir şey yaptığını sanıyor heralde.
dubai'de uzun yıllardır uygulanmaktadır. şoförleri de bayandır ayrıca.
https://galeri.uludagsozl...er-kapaklar%C4%B1-974870/
yıllardır ayrıştırıldığımız yetmedi birde şimdi kadın erkek diye ayrılalım bugün pembe taksi yarın otobüs ayrı yollar ayrı hayatlar bu ülkenin içinde birbirimize yabancı olarak yaşadığımız yetmedi mi?

türk, kürt, laz, çerkez vb. diye ayırırlar sünni, alevi, şii diye ayırırlar doğulu batılı diye ayırırlar akpli chpli diye ayırırlar şimdi de kadın erkek bir ülkeyi bölmenin en kolay yolu sanırım ayrıştırarak bölmek.
"Biz sapıkları şiddeti önleyemiyoruz , bari kadınları ayıralım" sözünün cisim bulmuş halidir.
Güvenlik ve adalet sisteminin acizliğinin göstergesidir.
"Ay bizim iyiliğimizi düşünüyorlaar ne kadar tatlış bi devleet" diyenlerin zekasını da anlamak mümkün değil.
saat sekizden sonra sokağa çıkan tecavüzü hak etmiştir algısını yaymaya yönelik aşağılık bir uygulamadır. allah belasını versin bu zihniyetin.
Tecavüze uğrayan kız normal taksiye binmişti!

-Vay kahve vay!!

(bknz: tuzakdır efendim kanmayın onaylamayın)