bugün

evde kalmış kızların müftelası olduğu dizi.
Evin erkeği kaynanasına, kaynana damadına, damat yengeye, yenge beyinin yeğenine, yeğeni bahçivanın kızına daha sonra bahçivan herkese kayıp final oluyorlar genelde. Maalesef.
Meksika menşeili televisa hem bir basın kuruluşudur hem de pembe dizi sektöründe liderdir. Bu kuruluşun oyunculuk okulu vardır. Burada oyuncularını yetiştirir. Ülkemizde tanınan pembe dizi aktörlerinden Fernando colunga oyunculuk eğitimini bu okulda almıştır. Ayrıca ülkemizde gösterilen Meksika dizilerinin çoğu televisa yapımıdır.

Latin dizi film sektöründeki oyunculara gelirsek güzel sarışın aktristler ve yakışıklı aktörler ingiliz, Fransız, Alman, Polonya, Rus, Ukrayna, iskandinav kökenlidir.
herkesin sırayla birbirine aşık olduğu dizilerdir.

saygılar sunuyorum azizim...
Pamuk helva yermisin canısı.
bizim filmlerimize benzer.esas oglan esas kızın kavgasında esas oğlanın esas kızı dizlerine yatırıp poposuna şaplak attığı sahneler vardır.
entrikadan bir süre sonra kafayı sıyırabileceğiniz dizilerdir.

azalarak bittiler ülkemizde çok şükür..
latin amerikada büyük bir sektördür. venezuela, arjantin ve meksika bu sektörde başı çeken ülkelerdir.
renkli televizyonla hayatımıza giren ilk şeydir .antonio ,maria isimleriyle özdeşleşmiş karekterlerden oluşur .en az 3 yıl sürer .
türk erkeklerinin bir çoğunun seyrettiği ancak seyrettiği gerçeğini sakladıgı dizilerdir. yok efendim sevgilim seyrediyorken gördüm, yok annemler seyrederken gözüm takılmış, yok valla sadece ismen biliyorum gibi yalanlarla örtülmeye çalışılır. ama gerçek değişmez. herkes seyreder bunları.
kaç bölüm önce öldü zannedilen karakter *, bir bakarsın sakat olarak hastanede. yürümeye çalışıyor. *

--spoiler--
eskiden anne, anneanne, teyze cart curt izleyince izlenirdi haliyle!
--spoiler--
Bir demet akalınşarkısı.

Nazarlardan korusun tanrı bizi, incitmesin eller yüreğimizi.. diyor.
en guzel orneklerinden biri (bkz: askin pesinde) dir.
(bkz: pembe panter) *
rosalinda ve vahşi güzel'in başı çektiği dizilerdir. bağımlılık yapar.
niye brezilya dizileri diye gelir akla garip sebebi nedir tartışılır. haftada bir gün fotoğrafçılık dersi alıyordum sınıfta bir curcuna olurdu 19.30 civarı. sebep murat abi telaşa kapılmıştır "hocam artık çıkabilirmiyiz zira binbir gece'yi kaçırıcam" vay be o anda kadınlığımdan utandım.
annem yüzünden televizyondan soğumama sebebiyet veren diziler bütünü. ergenliğimin ilk yıllarında tavan yapmıştı bu diziler. binbir türlü brezilya dizisi falan vardı. arada tsubasa kaynardı ona yanardım. ama şimdi kafam rahat. bu sayede insanlığın en büyük illeti olan oturgaçlı izlengeç* den kurtulmuş oldum. internetin köpeği olduk o ayrı.
pembe renk font kullanılarak yazılan reel sayı dizisidir.
her kitleye hitap etmek adına yapılmış dizilerin bir bölümü.
ablam yüzünden sabahtan akşama kadar izlemek zorunda kaldığım, içimi bayan dizilerdir. gereksizdir, yayınlayanın da izleyenin de amacı merak edilmektedir.
(bkz: rosalinda)
(bkz: the young and the restless)
(bkz: The Bold and the Beautiful)
bir anım vardır. paylaşayım;
daha yaşım küçüktür. tvde yalan rüzgarı vardır.
yaşlı kadınla adam havuzda öpüşmektedir.
gözüm takılmıştır , izlediğim yoktur.
biliçsizce bakmaktayımdır. *
babam o sırada bakkala yollayacaktır. konuşmaktadır.
bir azarla kendime gelirim.
hala düşünmekteyimdir. ne yaptım ki ben? diye
o dizi yüzünden azar yemek acıdır. baksam içim yanmayacaktır. *
son çıkan gençlik dizilerine oranla daha az zarar verir beyne. eskiden kadınlar falan izlerdi pembe dizileri sonra depresyona girerlerdi, melankolik falan olurlardı. ağlaşırlardı. şimdi ise gençlik dizilerinden piçlik öğreniyorlar. sanıyorlar ki dünya kendi etraflarında dönüyor. helal olsun size. alkışlarla yaşıyorsunuz anasını satim.
köle izaurayla aklımızda güzel yer edindikten sonrakirli yüzle biraz bokunu çıkartmanın akabindevahşi güzelle boklamanın nirvanasını yaşatarak hayatımıza bir daha çıkmamak üzere girmiş olmakla kalıtsal izler bırakan furya.
bir dönem "brezilya dizisi" adını aldığına da şahit olunan entrika yumağı.
illa herkes birbirinin arkasından iş çevirmektedir. başroldeki kızın salaklığı da ilgi çeker.
ayrıca hiçbir insan her duyduğuna bu dizilerdekiler kadar çok inanmaz.