bugün

dün babam ve büyükbabam ile tanıştığım büyük kapışma. tabi benim için seçim yapmak biraz zor aslında zidane diyecektim ama biraz daha sansasyonel olsun dediler, sergen olsun dedim, göbekli lan o dediler!

neyse konunun derinine inersek büyükbabam pele, babam maradona , ben i se sergen yalçın dedim.

büyükbabam: oğlum bizim zamanımızda televizyonu öyle her yerde yok. televizyonu burada evine ilk alan kişi benim. brezilya nın hele pele nin maçı olduğunda ev tıklım tıklım dolardı. pele büyük futbolcuydu vesselam. (maradona yı seyretmediğini belirtmek isterim)

babam: biz maradona nın maçı olduğu zaman sınavdan kaçardık da ertesi gün okulda hem dayak yer, hem disipline giderdik. hem penaltı hem gol hesabı!

ben: benim seyrettiğim en güzel futbolcu sergen di abi. luis figo benim için çok özeldi, zidane büyük futbol dehasıydı, ronaldo belki de dünyanın en iyi forvetiydi ama ben o koca götlü, koca göbekli adamın oynadığı futboldan aldığım zevki hiç bir şeyden almadım arkadaş.
onun futbol oynaması, burhan altıntop un göbeğini hoplatarak gülmesi gibi, noel baba nın hoho ları gibiydi benim için.

not: messi iyidir de yıldız karizması yok be hacı, o yüzden biraz daha sönük kaldı.
ronaldo.

(bkz: ronaldo luis nazario da lima)
(bkz: soru başlığına cevap entry girmek)
(bkz: sabri sarıoğlu siker)

(bkz: 3 s kuralı)
Pele'dir, çünkü maradona uyuşturucu kullandı gözlerden düştü, Messide bence karizma yok o kadar ama bundan 10 yıl sonra efsane futbolcu olarak anılır.
(bkz: Edson Arantes do Nascimento Pele)
d)ronaldinho
e)hiçbiri.
doğru cevabı seçmek zordur ama e olmadığı kesindir.
(bkz: messi mi ardamı)
(bkz: ebenin amı ali sami)
peleyi ilk 5 e bile almam.pelenin 4 tane dünya kupası maçını izleyip de pele en iyi diye kıçını yırtmak abesle iştigaldir.maradona ve messi ye gelince messi zaten kendisi demiştir kimin en iyi olduğunu.
1) Messi,
2) Maradona,
3) Pele'dir.
(bkz: ronaldo)