bugün

derdi tugay abimize düşmüş problem. boşver be abi, boşveeeer!

edit edit edit : başlık şurda (bkz: aklıma yattı yani hoşuma gitti/#6174303) bi boş bakınızdı, dolduruverdim kusura bakmasın sahibi (ozpandora) gayrim!
turkcell 3g ile vodafone 3g arasında kalmış kişidir. ikisi laptop hediye verdiği için turkcell 3g daha güzel çeker diye düşünür. ama verdiği tek hp model onu kesmez. vodofone 3g kampanyasında teknosadan aldığı 1.000 tl lik hediye çeki ile istediği laptop seçme şansı bulunduğu için kafası karışan kişidir.
(bkz: cevab veremedi)
laptobu olmayanların, "tamam bizim içinde bişeyler buldular" derken sizde laptop alın, tanıdık indirimi uygulatırım diyerek geçtiği kıyakla şaşırtan reklam sloganı.
muhabbet esnasında; kişinin diline dolanmışsa şayet, her cümlenin sonunda peki laptobu olmayanlar napıcak diye yakınmaya sebep veren efsane tugay kerimoğlu cümlesi..

düdüt : başlığı kaptın hadi bakam.. [gülücük]
teknoloji bu kadar yeniyken, sadece hoş olduğu için izlenilen bir reklamdaki slogan.

turkcell vınn modemi yok satıyor. çok şaşırdım ama. bu kadar zayıf bir teknoloji nasıl bulunmaz.

dün satın almak için turkcell mağazasına gittim. adam oturduğum yerde 3g nin çekmediğini ve tüm ülkede vinn modeminin kalmadığını(ne kadar doğru bilemem) söyledi. hatta fikir verdi gidip ttnet abonesi olmamı istedi. ters bir bakış fırlatıp oradan uzaklaştım.

3g bir çok şehirde çok ama çok kötü çekiyor; hatta bazı şehirlerimizde çekmiyor bile.

bu nedenle kim ne yapsın bu verdikleri modemi. internet demek hız demek. bu hıza ulaşmadıktan sonra ben posta kutusunun üzerinde, yedek kulübesinde internete girmem.
vodafone zırvası. reklamlardaki göz boyama işlemi vodafone merkezine gidilip şartlar öğrenildiğinde orjinal küfürlerle süslenmiş cümleleri beraberinde getiriyor.
şu an türkiyenin kaldıramadığı için saçma bir olay. 24 ay taahüt yaptırıp insanları 24 ay işkence çektirmeyi amaçlayan bir sistem. eğer almayı düşünenler var bence beklesinler. herşey ilk çıktığı zaman kötüdür ve pahalıdır. eğer aceleniz yok ise bekleyin.
vayreslen gablonun olmadığı yerde internet nasıl çekiyor sorunsalını hallettikten sonra en ciddi problemdir. laptopu olmayan bünye ne halt etsindir.
vodafone reklamlarında tugay in repliğidir.şöyle bir anlam hatası vardır laptobu olmayan adam neden 3g modem alsın ama sanki adam yangından mal kaçırır gibi gitmiş koşa koşa 3g modem almış da laptop almayı unutmuş havası verilmeye çalışıldığından saçmasapan bir repliktir.
bununla ilgili şöyle bir anım vardir.
yolum eminönü'ne düşmüştü ordan geçerken dedim bari gelmişken bir çanta alayım amele gibi elimde kitapları getirip götürmeyeyim. neyse çantacıya girilir muhabbet başlar ;
+abi sırt çantası bakıyordum fiyatları ne kadar acaba ?
-şunlar var normal olanlar 30 lira şunlar var 35 lira
-ayrıca 40 liraya şu tip çantalar laptop da koyuyorsun.
+peki laptopu olmayanlar ne yapacak
-heaa hönk!!
-peki laptopu olmayanlar ne yapacak?
-onları da düşündük biz. her ay 70 tl 70 tl ödeyecek onlara da geçireceğiz.
-haa, şimdi anladım. allah sizden razı olsun.