bugün

büyük bir çoğun dile getirebileceği hayıflanma cümlesi. haftasonunun verdiği gevşeklik sonrası dinamizm gerektiren yeni bir güne başlamanın verdiği gerginlikten dolayı sevmiyorum pazartesiyi. alıştıra alıştıra olsaydı bari ya da pazartesileri mesai yarım gün olsaydı en sevdiğim gün olacaktı belki de cumartesiden sonraki.
(bkz: pazartesi sendromu)
- pazartesi seni sevmiyorum.
+ o da bir şey mi? ben seni salı, çarşamba, perşembe cuma sevmiyorum.
- haftasonu buluşalım o zaman?
+ olur.
*
matematik sınavlarının genelde pazartesine denk gelmesinden bünyemde oluşan nefret.
hafta sonunun ardından gelen ilk gün pazartesi olduğu için sevilmez.örneğin;eğer ilk gün pazartesi değil de salı ya da çarşamba olsaydı o zaman o günler sevilmeyecekti.yani isimle bir alakası yok,haftanın ilk günü olması onu sevilmez yapıyor.
(bkz: friday i m in love)
eleman: pazartesi seni sevmiyorum.
pazartesi: aman ben sana bayılıyorum sanki.
e: ...
family guy'dan stewie nin deyimiyle " Haftanın koltuk altı "
(bkz: seref sen gecen gun cok igrenc bir insansin)
(bkz: Serbest çağrışım)
(bkz: pazar sendromu)
(bkz: pazartesi de çok bayılıyodu sana)

(bkz: erdil yaşaroğlu)

espriyi görmek isteyenler şu tarafa gitti: (img:#26285)
Garfield da sevmezdi. bir dilek kuyusunda bir daha pazartesi olmaması için dilek dilemiş ve olmuştu. ertesi pazartesi gününden itibaren tüm dünya bir kaos ortamı içine girmişti. olmuştu, gitmişti, yapmıştı falan... hikaye sonunda pazartesi'nin kıymetini daha iyi anlamıştır. pazartesi en güzel gündür. insanların uyuşuk halinden kurtaran, dinç edici bir gündür.
pazartesi sendromunun dışa vurumudur bu sevimli cümle.