bugün

Amerikalı acayip yüksek bir tuşeyle çalan, soundundan kendini belli eden çok sevimli,deli,çocuksu ama GIT'de hoca olan Racer X te ortalığı yarmış ve yine MrBig'te çalmış favori gitaristim.

http://www.paulgilbert.com
yararlı gitar dersi videolarında çıkan ve "pentatonic licks" diyen ponpon kızlar vs. ile sevgimi kazanan esprili shred gitaristi
mr big in virtuoz elemanlarindan gitarist olani.
bir diger virtuozu icin :

(bkz: billy sheehan)
cok eglenceli bir insan,ayni zamanda muhtesem gitar calmaktadir.web sitesinden nasil bir insan oldugunu anlayabilirsiniz.
en sevdiği bayrak türk bayrağıymış.
signature gitarını kullandığım.* tel atlayı$ları* inanılmaz olan, virtüöz ötesi gitarist. en sevdiğim gitaristtir. tonu harikadır. tu$esi en iyilerinden biridir. bir albüm kayıdında diliyle yaptığı deli$men sweep picking'i youtube'den bulabilirsiniz.
g.i.t.*'de de kürsü sahibidir ayrıca. 15 ya$ında burs alıp, 18 ya$ında girip 21 ya$ında kürsü sahibi olmu$tur.**
ibanez gitarları tercih eden ünlü gitar virtüözü. gitarlarının tasarımı gerçekten çok başarılıdır. bu güne kadar ibanez tarafından üretilmiş gitarlarına http://www.ibanezregister.../Gallery/galleryendor.htm adresinden gözatılabilir.
Mr.Big ve Racer X gruplarında yer almış, ekipman olarak şu anda Laney GH 100 L i kullanan enteresan bir gitar virtüözüdür
http://www.paulgilbert.com
racer x ile ve kendi solo albümlerini çıkarmaktan memnun olup şu an için mr big'e dönmeyi düşünmeyen baba gitarist.
(bkz: alligator farm)
kendine pek bir güvenen ve bunda da pek bir hakLı oLan virtüöz.. * *
Eğlenceli bir kişiliğe sahip olan gitar virtüözüdür.Mike Portnoy,Neal Morse,Matt Bissonette ile birlikte yellow matter custard adlı yan projede solo gitarist konumundadır.Kısacası sağlam gitaristtir
(bkz: alternate picking) ustalarındandır.
mr big ve racer x'in aşmış gitaristi. ismi rock n roll tarihinin en iyileri arasında geçer. legatosu tadından yenmez. ayrıca nedense kafayı olmadık şeylere bozmuştur kendisi.(matkapla elektro gitar çalmak gibi)
(bkz: daddy brother lover little boy)
(bkz: paulvsgodzilla@paulgilbert com)
serçe parmağını gözüme sokmasından en fazla koracağım insan...
göbek attırabilecek ritimler çıkarabilen rhythmic solo üstadı.

(bkz: daddy brother lover little boy)
(bkz: never say never)
bu adamın bir de eğitim cdleri vardır ki olabilecek en geyik eğitim cdsidir sanırsam. sürekli şebeklik yapar arka fonlar çok gariptir mesela birinde tavada kızaran kırmızı biber vardır filan. süper bir gitaristtir tabi o ayrı. hele mr big'de billy sheehan ile kapışmaları vardır ki defalarca izlense de tadına doyum olmaz.
düzenlediği 2008 dünya turnesinde aralarında komşu bulgaristan ve yunanistan'ın da bulunduğu avrupa'nın bilumum ülkelerine gidecek ama türkiye'ye gelmeyecek ibnedir. dahası, küfür haznemdeki bütün küfürleri kendisine sayabileceğimdir... saydım farz et. hayır bi' de taşak geçermiş gibi vip biletleri çıkarmış böyle, satın alanlarla özel birkaç saatlik jam session lar, sohbetler falan edecekmiş; tişört, cd benzeri hediyeler verecekmiş. ne zannediyorsun lan kendini! biz burda şu fani yaşamda bi' dinleyemeden seni...

ben bir-iki mail döktürdüm hem şahsına, hem çeşitli organizasyon şirketlerine, hani hala bir ihtimal diye düşünürekten, arada bazı boş günleri var çünkü. benim gibi ilgilenen varsa "why don't you come to Turkey?" kalıplı şikayetlerini 'paulvsgodzilla@paulgilbert.com' adresine yollayabilirler. yea!

not: hakaret vb. sözler yüzünden sözlük zor durumda kalırsa bana postalayın. iki çift lafım daha var.
Eddie Van Halen'ın "Ain't Talkin Bout Love" adlı parçası ile kendi parçası olan "To be with you" parçasını harmanlamıştır ve ortaya harika bir parça çıkarmıştır. "Intense Rock ve Intense Rock 2" isimli ders videoları vardır izlenmesi tavsiye edilir. Uçuk kaçık bir insandır aynı zamanda GIT de hocadır kendisi dileyenler GIT e başvurup kabul edilirlerse Paul Gilbert'ın öğrencisi olabilirler. Scarified adlı parçası da çok güzeldir üzerinde çok çalıştığını belirtmiştir. Gerçekten güzel bir çalışma koymuştur ortaya. Aynı zamanda "Ibanez PGM 301" gitarı onun için tasarlanmıştır.
zamanında mr. big, racer x ile çalmıştır.. tapping yaparken şarkı söyleyebilme yeteneğine sahip bir insandır. genelde astronot kıyafeti ile dolaşır. kendine ait hangar gibi bir stüdyosu vardır.
ibanez tarafından kendi adına üretilen pgm301 model gitarları kullanmaktadır.

(bkz: nick) kendi adına
g3 turunda glasgow kiss çalarken john petrucci'ye çok komik bir şaka yapmış aşmış virtüöz.

http://www.youtube.com/watch?v=5mkMmtbh_o4
gördüğüm, bildiğim en geyik virtüöz.
moralim, ilahım...