bugün

sağlıklı yaşama takıntılı bir aileyle büyümüş insandır. * * *
hollandaya hic gelmesin. nasil turkiyede her kosebasinda donerci varsa, hollandada her kosebasinda patates kizartmasi satan snackbarlar var.
varlığından şüphe ettiğim insan.yoktur yok.
Duyunca hayretler içinde kaldığım insandır. Damak zevki yoktur.
en sevdiği yiyecek brokoli olabilir.
benim bu. sevmiyorum lan! patates kızartmasını sev-mi-yo-rum. bunu her söylediğim ortamda bir uzaylı gibi karşıalanmaktan bıktım.

-oğlum yer misin?
+yok teyze saol
-patates kızartması ama?
+ben sevmiyorum patates kızartması
-sen insan mısın evladım?

bu teyze'nin yerine istediğiniz kişiyi koyun farketmez. alacagınız yanıt ve karşılaşacağınız tepki aynı olur.

lan ne var bu patates kıartmasında anlamıyorum. tamam insanlar seviyor olabilir de sevmeyenlere insan değilmiş gibi bakmak falan. ırkcı pezemek.

patates kızartması sevmiyorum diyebilmeli insan. *
fast food dan uzak duran insan.kendini sağlıklı yaşama adamıştır. damak tadı yoktur. muhtemelen sebze yer,etten de uzak durur.
rejimde olduğu için kendini bu şekilde kandıran insandır.
(bkz: bunu yapan insan olamaz)
(bkz: patates kızartmasını sevmeyen yaratık)
çay sevmeyen insan'ın bir alt versiyonu. kendisine göt-göbek-selülit olarak geri dönmeyecek yiyecekleri tercih eder. *
seven ama diyet yaparak zayıf kalma uğruna bu lezzetten uzak duran insan olabilirdir. bu lezzet anlatılamaz. hiç bir estetik görünüm için bu lezzetten vazgeçilmemelidir.
öğrenci evinde aç kalacak olan insan.
hayatımda hiç tanımadığım, görmediğim insan tipi. midesinde herhangi bir rahatsızlıkta olabilir ya da rejim yapıyordur. ama ciddi anlamda patates kızartması sevmeyen insan... yok olamaz lan!
muhtemelen sporcu olan insandır.
pırasa seven çocuktur.
bamya sevmeside muhtemeldir. böyle sümüklü sümüklü.
hayatındaki büyük boşluğu fark etmeyen insandır. bu eziklikle daha fazla yaşamamalıdır bence.
zayıf insandır.
insan değildir, garip bir organizma çeşidi olabilir anca.

(bkz: öl git yahu)
öğrenciyken bol bol yemesinden kaynaklandığını düşündüğüm durumdur.
sevenlere fast food çocuğu veya abur cubur çocuğu gibi ismler takarak kendi kendini tatmin etmeye çalışan insan.
(bkz: sadece sebze yemeklerini tercih ediyorum)*
Üniversite'de arkadaşlarıyla veya çalışırken bekar hayatı yaşayan erkeğin evin ilk zamanları yenilmesinden çok hoşnut duyduğu, sonraları ise mecburiyetten karnını doyurmak için yediği ve 3-4 sene içerinde tamamlanması planlanan yumurta,makarna,patates sanatsal üçlemesini tamamlayan serinin son filmi.
curly fries yemiş insandır.
curly fries sadece bir patates kızartması değil, yaşam biçimidir.
curly fries candır.