bugün

taraf'ın sadece tsk'yı hedef alan hükümet yalakası bir gazete olduğundan kahreden bu ülkenin gerçek sahibi vatanperver ulusalcılarımızı mutlu eden manşettir.
postal üzerinde dondurma kaydıranları hüzünlendiren, hükümete de fena halde dokunduran taraf gazetesi başlığıdır.*

gerçi ilk değil ama görmeyen göz bunu da görmeyecektir.

kurallarla uygulama arasındaki farkı hatırlatıcı not:
(bkz: #4061910)
(bkz: #4095785)
(bkz: uysallaşan hırçın kedi)
- taraf'ı hükümet yalakası olmakla suçlayanlara kapak olan manşettir.

(bkz: to be continued)
(bkz: maskeli dörtler)*
taraf'ın ordu düşmanlığı konusunda, gerekirse çok sevdikleri başbakanlarını bile tanımayacağının göstergesi.
taraf'ın -her zaman söylediğim üzere, zira taraf'ın akp'yi sadece abd çıkarlarına aykırı davranışlarında eleştirebileceğini hep söylemiştim- abd'nin menfaatleri için çalıştığının bir göstergesi daha olan manşet.
terbiyesiz başlıktır.

tamam ulusalcıların yalanlarına ve iftiralarına karşı taraf'ı savunuyorum elimden geldiğince ama bu demek değil ki taraf'ı da benimsiyorum. yani aslında taraf'a yapılan bu karalama kampanyaları olmasa taraf hakkında gireceğim entry'ler hep eleştiri içerikli olacaktı.

çünkü bu gazete sol düşünceye yakışmıyor. gözcü gazetesinin üslubunu kullanmak niye.. niye bu kadar usturupsuz, bu kadar lakayt, bu kadar terbiyesiz bi habercilik tutturdular anlamıyorum.

eminim gazete çıkmadan önce çok tartışmışlardır gazetenin üslubunun nasıl olması gerektiği üstüne. bunlardan bi fikir diğerine baskın gelmiş demek ki. o fikir de büyük olasılıkla şöyle bi şeydir tahminim,

"bu millet artık birikim dergisi falan okuyup o ağır terminolojiyi anlayabilecek insanlardan oluşmuyor, onların anlayacakları şekilde haber yazalım. başlıklar yorum içersin, posta gibi gözcü gibi olalım"

ve baskın gelmiş.

aylar önce taraf için ilk eleştiri yazımı girmiş, bu üslubu eleştirmiştim. sitelerine girdiğimde bi haberde -haber diyorum, köşe yazısı olsa hadi neyse- "din kültürü ve ahlaksızlık bilgisi hocası falan filan" diye bi ifade görmüştüm ve "yuh" demiştim.

üstelik bu üslup rahat karşılık vermeyi de sağlıyor. çünkü olgun bi şekilde habercilik yapsan, "erdoğan başbuğ'a destek çıktı" diye başlık atsan, köşe yazılarında da erdoğan'ı eleştirsen kimse laf edemez. bu ne biçim başlık şimdi.. terbiyesizliğin dik alası.

taraf hükümeti hiç eleştirmiyor diyen ulusalcılara kapak olsunmuş.. yahu artık ulusalcıların ne dediklerini kaale alan mı var. ana sayfasında deniz feneri iddianamesi linkleri olan, engin çeber'in ölümü üstüne "bu hükümet daha çok özür diler" yazan bi gazeteye diyorlardı bunu. şimdi mi kesecekler suçlamalarını.. yarın yine derler akp'ci gazete diye kalıbımı basarım.
ülkedeki bütün kapak stoğunu tüketen taraf gazetesi manşeti.
ne alaka dememe sebep başlık.
anasının kuzusu deyimini bende çağrıştıran taraf gazetesi manşeti. ayrıca taraf hakkında sürekli dile getirilen 'yandaş medya' şeklindeki eleştirilere böylelikle verdiği en güzel cevap. zira taraf'ın hükümet aleyhinde pek yayın yapmadığı ve orduyu hedefine aldığı şeklinde yaygın bir kanaat vardı. bunun böyle olmadığının delili bugün atılan manşettir.
tayyip zihniyetindeki bir adama yapılmış en büyük hakaret olsa gerek.
(bkz: sorosunun gazetesi)