bugün

evde parfüm ya da deodorant sıkınırken, birlikte dışarı çıkılacak arkadaşın, normalde parfüm, deodorant kullanmadığı, hiç öyle bir alışkanlığı olmadığı halde, bedava sirke baldan tatlıdır felsefesinden hareketle, belki de bir anlık kıskançlıkla, sıkma işleminin sonuçlanmasını sabırla bekledikten sonra ''bana da sıksana lan!''demesi, gönülden kopan miktarla da asla yetinmeyerek, parfüm ya da deodorantı sahibinin elinden hoyrat bir hareketle söküp alarak, sırf kötülük olsun, puştluk olsun diye normal dozun en az üç mislini sıkmak suretiyle altın vuruş yapması.
genelde lisede beden dersi sonrasında ortaya çıkar bu fırsatçılar. siz ter kokan vücudunuza parfümü sıkarken kanka banada bi sıkıver derler. siz de kırmazsınız tabi.
en birinci gıcıktır. özellikle aynı yere gidiliyorsa daha da gıcık olan kişidir. koku bu la? neden aynı kokayım ki senle? benim kokum o! en nefret ettiğim şeydir dışarı çıkarken ortaya çıkan parfüm şişesinden herkesin sıkması.. alın bitirin hepsini, hatta size de alayım ama dokanmayın benim parfümüme lütfen.. hepiniz ben gibi kokmayın, ben de hepiniz gibi kokmayayım.. herşeyimi paylaşırım ama söz konusu parfümse, üzgünüm.. çok arkadaşımı şamarlamışlığım vardır bu yüzden.. bu da böyle bi sapkınlık işte napalım..
yurt ortamında sıklıkla rastlanan durum. beleşçi arkadaş sıkılmadan ,üşenmeden karşı bloktan gelir seni uyandırıp:
- hacı ya kızla buluşcam şu parfumden versene azcık.
- abı geçen sıktım ya çok beğendi söz bi kutu alcam sana.
- harbı ya şuna bak mis gibi kokuyor. nidalari arasında küfür edile edile arkadaşa verilir parfüm.
(bkz: mini çakal)
genelde toplu kalınan mekanlarda örneğin yurtlarda bulunan otlakçı insandır.
(bkz: erkek yurtları)