bugün

(bkz: parasız kalmak)
meteliğinin olmaması
öğrencilik bittiğinde biteceği düşünülen,fakat düşüneni yaşatmayan durum.
(bkz: meteliğe kurşun atmak)
rüyalarında lidyalıları sayıklama nedeni.
öğrenciliğin bir numaralı sıkıntısı. *
allah sakat biraksin.kör olsunda bizi görmesin diye edilmedik beddua kalmayan olgu.
kişinin çalıştığı halde şirketinden hakkını alamaması ve karamsar hale düşmesini tetikleyen baş unsur.
bazen mutluluğun gizli sebebi olabilir, hayır mı şer mi bilinemeyen durumdur.
öğrencilerin kanayan yarasıdır. ac karnını mı doyursun yoksa ders için gerekli fotokopileri mi çektirsin, daha bunun yol parasıda var işte tam o arada sıkışmış kalmış, cıvkı çıkmış hayattan bezmiş öğrenci sorunsalıdır.
Dünya görüşünüzü bile etkileyebilen, o denli kötü, o denli kritik bir durum. örneğin, 'ben bara gitmeyi sevmiyorum' dersiniz, aslında bara gidecek paranız yoktur. o andan itibaren bara gitmeyi sevmeyen bir adam olursunuz(para gelince değişir tabi). veya 'ben kız arkadaş istemiyorum şu anda çok yoğunum, ayıracak vaktim yok' dersiniz,aslında ayıracak vaktiniz değil paranız yoktur.
durumu umursamayan kimseler de dahi bir süre sonra isyana yol açar.
öyle ki parasızlık kişinin kendi parasını çarçur etmesi yüzünden değil başka insanlardan kaynaklanıyor ve uzun süredir devam ediyorsa, hayatını devam ettiremeyen kişi * öfkeli bir sessizliğine bürünür şu fani dünyaya karşı.
standart öğrenci durumu. gerçi öğrencilik hayatı spona erdikten sonrada insanoğlunun peşini bırakmayan durum.
fazlası bunalıma veya başka eylemlere sürüklemekle birlikte orta kararı sivilce yapmaya yeter.
en güzeli için (bkz: zengin olmak)
4 kişi aynı simiti paylaşıp aynı sigarayı içmektir.
gerçekten standart öğrenci durumudur.
ayrıca parasızlık gururu azaltmayı gerektirir. öyle ki, bundan 1 hafta önce taksim'de bulunan bir vakıftan burs için davetiye aldım. görüşmek için gittiğimde, sanki o vakıfa "tuvalet temizlemeye" gidiyormuşum gibi hissettim kendimi. ailemin parasının beni rahatça okutacak kadar olmaması, bu muamelenin bana yapılmasını geçerli kılmaz.

hayatım boyunca parasızlığı istediğin arabayı alamamak, istediğin tatile gidememek, istediğin anda istediğin telefonu alamamak, istediğin zaman istediğin şeyi yapamamak olarak bilirdim. fakat anladım ki, belli yaştan sora parasızlık gururu satan bir araçmış. tabi belirtmeden de edemeyeceğim, burs veriyoruz ayaklarına öğrencinin anasını ağlatan tüm yardımseverlerin allah belasını versin.

ve yine eklemekte fayda gördüm, parasızlık insanların dini inanışlarını da etkiliyor. öyle ki, reenkarnasyon diye bir şeyden bahsediyorsak kast sistemini bilmeliyiz. kast sisteminin alt tabasında sabit giden "parasız doğdum parasız öleceğim" fikri reenkarnasyon'u doğurmuş bilahare çöplüklerde boş boş oturup zengin doğmayı bekleyen çulsuzlar var.

özetle, parasızlık zenginlik gibi değildir. parasız her geçen gün insana roman yazdırır; fakat zenginlik içindeki ömüre bir satır şiir dahi sığmaz.
her hafta aldığınız penguen ve uykusuz dan sadece bir tanesini tercih etme zorunda kaldığınız andır.
üniversitede geçen yıllar arttıkça, aynı oranda artan durumdur.
para olmadıkça boynundaki zincirlerin çıkmayacağının bilinmesi gereken durumdur..
parasız kadın her bakımdan köle olur..parasız erkek ise şeref sahibi olamamaya mahkumdur....
http://fakatiyiuyudum.blo...araszlk-hakknda-1.html'da da içler acısı şekilde bahsedilmiş bir durum.
her üniversite öğrenci görülen kronik hastalık genellikle ay sonunda bu hastalık nükseder.
bir kere de beğendiğim buluzun fiyatına bakmadan kasaya gitmek istiyorum diyen öğrenci kesminin zaman zaman hatta çoğu zaman içinde bulunduğu durum.
ülke genelinde, sıkça normal yollardan cinsel ilişkiye girilen durum. * *
her öğrencinin yaşadığı boktan durum.
düşmanın başına gelmesi dilenebilecek şeylerden biridir.
(bkz: öldürmeyip süründüren şeyler)
her üniversite öğrencisinin bir gün mutlaka karsılaşacağı durum.
çaresi okul başlamadan ne yapıp edip burs bulmak, olmadı part time çalışmaktır.