bugün

bir birinci öğretim olarak gerginliği artıracak bir olay olan bu durumun protesto edilmesi gerektiğini düşünüyorum. bari indirime gidin vicdansızlar.
yıllardır dükkan camı kırmak için kullandıkları bahaneleri elinden alınan provokatörlerin yeni yürüyüşü. 2.öğretimi de parasız yapsalar puanlar ne olacak? hem arada fark kalmayacak olur mu öyle şey? size yaranılmaz.
yürüyüş bahanesiyle esnafın dükkanını dağıtanların, polise halka taş sopa sallayanların eylemi gibi duruyor gene. hadi hayırlısı. adam gibi yapın da destek çıkalım.

büdüt: kocaeli'dekine müsait olursam katılacağım. kocaeli'de sağı solu dağıtan olmaz. yapmaya çalışanı biz dağıtırız zaten...
1. öğretim olarak bursa'dan katilacağım. haklı yürüyüstür.
ankara'dan katılacağım yürüyüştür. parasız eğitim istiyoruz diye yakalayıp içeri tıkmazlar inşallah.
olması gereken mantıklı bir yürüyüş. türkiye'nin heryerinde olmaması üzücü durum.

not: antalya'da olursa mutlaka katılacağım.
desteklediğim yürüyüşlerdir. Taksim meydanı'nda ben de varım.
bu dakikadan sonra bir nebze provakatiftir... ikinci öğretim ile birinci arasında puan ve ücret farkı olması doğaldır.
balıkesir veya bandırma'da olsa kaçırmayacağım yürüyüştür.

arkadaşlarımla istanbul ya da bursa'ya gitmeyi düşünüyorum, bizler harcın tamamen kalkmasını değil, adaletli bir şekilde
indirime gidilmesini istemekteyiz. bu iş bu kadar zor olmamalı, büyük bir adaletsizlik var ortada.

bizim kadar birinci öğretimdeki arkadaşların da ses çıkarması gerekiyor, üniversite öğrenciliği iki soru, problem çözmekle bitmez;
aksine hayattaki adaletsizliklere -faydalı olsun, olmasın.- karşı çıkmayı, vicdanını susturmamayı öğrenmekle başlar. başlamalıdır.
destek vereceğim eylemdir. peki bizler yani katkı kredisi alan arkadaşların akıbeti ne olacak? bizlerin de borçları silinsin madem. anasını siktiniz öğrencilerin daha ne istiyorsunuz. 12 milyar borçlu başlattınız beni hayata...
haklı eylemdir. bence adamların mantığı hocalar ikinci eğitim için ekstra ücret alıyor ya onu öğrencilerden almak. zaten 1.eğitim için ekstra masrafa gerek duymuyorlar hocaya her halükarda maaşlarını verecekler. ama bunun matematiği yapacak kadar acizse devlet ayıp lan. necmettin erbakanın abdullah gülün hortumladığı trilyonlar 4-5 sene okutur tüm üniversite öğrencilerini.
bazı anası sikikler için provakatiflik taşıyan yürüyüşmüş. o sik kadar aklıyla bizlere demokrasi öğretecek kendisi.

bugün bir haktan yararlandıysan bu nice job yemiş, okuldan atılmış, hapiste yatmış, geleceği kararmış o gencecik fidanlar sayesinde. 2-3 senedir harcına zam gelmiyorsa fazla bunu yine engelleyenler onlardı.

senin hakkın için. senin kardeşin, ileride oğlun kızın için.

birinci öğretime harç kalkacak, uzaktan eğitim ve ikinci öğretime dokunulmayacak, indirime gidilmeyecek, sonra bunu talep edenler kötü olacak. yok ya?

o kişiler tv lerde eylem yapıyor diye sen kötülerken şimdi o kişilerin nimetlerinden faydalanıyorsun, küfür ediyordun, solcu diyordun, bunlar pislik diyordun, ne oldu? git harcını okula bağışla o zaman, sözünün arkasında ol, nerdeee?

hakkı hukuku kimseden öğrenecek değiliz.

bugün ben artık harç ödemiyorum diyenler, bu olay hayatınızın sadeece 3-5 yılını kapsıyor ve zaten toplam ödediğiniz ücret 2000 lirayı anca buluyor, asıl hayat üniversiteden sonra, o zaman asıl hakları almak için götünüzü yırtmayın, yanınıza destekçi aramayın, bir hakkınızı kaybettiğinizde zırlamayın.
bir aksilik olmazsa destekleyeceğim yürüyüş.

ikinci öğretim yazanlar teknik olarak yüksek harç ödemek zorundalar, doğru ama birinci öğretimin harçlarının kaldırıldığı yerde de hiç olmazsa bir indirim yapılmalıydı.
komik bir eylemdir. devrim niteliği taşıyan bir kararla harçlar kalkıyor bir kesim de ikinci öğretimleri bahane ederek hala yaygara yapıyor. hükümet ne kadar icraat yapsa yaranamıyor bazı kesimlere, neyse ki bunlar sadece bir avuç insandan oluşuyor.
devrim niteliğindeki karardan sonra bazı grupların amaçlarının hak arayışı değil örgütsel propaganda ve ideolojik sömürü olduğunu gösteren örneklerden sadece biri olan çağrıdır.
ne olursa olsun, parasız eğitim isteyen insanların sesini duyuracağı yürüştür.

bazı arkadaşlar daha yürüyüş yapmadan pes etmiş. olsun, sayemiz de onlar da kurtulcak.
ve yine bazı arkadaşlar cam kırcağımızdan bahsediyor, bırakın allah aşkına provakatör değiliz biz. akp yandaşları sizi.

bursada ki yürüyüşe katılacağım!
üniversitem bitmiş olsa da destek amaçlı katıldığım eylemdir.