fazla düşünmeden harcama yapıp sonrasında pişman olunan harcama türüdür.
Bazen alışkanlıklar sebep verir, bazen umursamazlık, bazen yanlış bilgilenme ve yönlendirilme vs.
Genelde de olmasada olur şeylerdir.
akşam iş çıkışı sadece yoğurt almak için girdiğin marketten bir sürü ıvır zıvırla eve geldiğinde torbayı boşaltırken "ben bunu niye aldım yaa" dediğin her şeydir.
alkol, psp, telefon gibi...
sigara. havaya üflüyoruz.
ihtiyaç olmadığı halde alınan ayakkabının, yetmezmiş gibi 3 farklı rengini de alıp mağazadan çıkmak.
iş için sabıka kaydıdır ikametgahtır ıvır zıvıra para kaçırıp da o iş olmayınca yapılan masraflar.
gereksiz yere fazladan biscolata alıp tek seferde yemem sonrasında ha siktir çektiğim olaydır, çok pişman olurum.
dilenen birini ya da çöpte yiyecek arayan birini görünce herşeydir.
dominostan pizza yemektir. tamam iyi, hoş, lezzetli, doyuruyor. ama 1 öğün doymak için o kadar para bayıldığıma üzülmüşümdür her zaman.
kesinlikle sigaradır. paketi alıp içiyorsun iyi hoş ama bittikten sonra paranın boşa gittiğini anlıyorsun.
Pişmanlıktır . . .
(bkz: Playstation vita)
iddaa oynamak. kazanınca olmuyorsun tabi o ayrı.
okul aile birliğine verdiğim paralar. gözlerim yaşardı.
sorumluluğuna kalınan derslerin sınavlarına girmek için verilen kağıt parası. hangisine yansam bilemedim be sözlük.
efendim ayıp mıdır söylemesi bilmem ; turistik güzel tatil beldemiz kaş' da çarşı yerinde bir sözde kahramanmaraş dondurması satan genç arkadaştan 1-1.5 top sayılabilecek tatsız, sütsüz dondurma için
- "5-TL' de size 4-TL olsun" demesi adama sinir yapıyor.
- "Hak et be kardeşim de iste paranı" denilesi durum.
organik ruj da bunlardan biridir..
* internet kafe. Sureli actirirsiniz masanizi ve sureniz bitince oylece kalakalirsiniz. Kucukken, para verince karsiliginda hep yiyecek turu somut seyler alindigi ve eve giderken elleriniz ve mideniz bos oldugu icin 'keske...' dersiniz, '... internete harcamasaydim parami'.
paralı televizyon kanalları
evcil hayvan.
üşengeçlikten kullanılmayan katı meyve sıkacağı.
yemek için harcanan para.
hindistan cevizi. paraya yazık gerçekten. o para ya git elma armut al.
Su. Evet, sinemada bir su 5 tl. Musluktan içesi geliyor adamın.
Galaxy s3 e aldigim kapakli kilifi aldigim gune lanet olsun. Sonunda 2.sininde kapagindaki disler kirildi.
kesinlikle sigaradır. ihtiyacım var deyip alıyorsun o bittiğinde hala ihtiyacın oluyor. o zaman hiç almasaydım? hayır alınacaktır hep...
bugün burger kingten aldigim milk shakedir neden bilmiyorum ama uzerinden saatler gecmesine ragmen pismanlik duygumu üzerimden atamamaktayim.