bugün

ankara'da arjantin caddesi üzerinde karuma varmadan sol tarafta ki tarihi görünen ama tarihi olmayan beymen binasının giriş katında bulunan çok pahalı bir kafe.
eğlenceli bir dostluk hikayesi aynı zamanda iyi bir yol filmdir. filmin başrol oyuncusu tatum o'neal bu filmle en genç oscar kazanan oyuncu olmuş aynı zamanda bu ünvanını hala korumaktadır.
istanbulun en pahalı restaurantlarından birisidir. akmerkez alışveriş merkezinin girişinde yeralır. buraya üst düzey işadamları gitmektedir. oldukca pahalı yemek menüleriyle ünlüdür.
hadi paper moon da yemek yiyelim bana ferrari alsana berkcaaaann dizelerinden tiki bir mekan olduğunu anladığım yer.
son zamanlarda izlediğim en keyifli filmlerden biri. tatum o'neal bir şahane...
http://en.wikipedia.org/wiki/Paper_Moon_(film)
tommy heavenly6 şarkısıdır. klibi oz büyücüsü temalıdır. soul eater animesinin ikinci girişidir ayrıca.

I'm Falling Down Into My Shadow
iki wo hisomete matte iru Deadly Night
Dont scare me majo ga egaita KABOCHA no basha mo
sono me ni utsuseru kara

See you in your dreams Yeah baby
kowai yume dato shite mo

Fairy Blue kimi no tame ni hoshi wo kudaki
kazari tsuketa Black Paper Moon
shinjite kureta nara When youre lost here I am
Forever with your soul
miagereba kagayaku tsuki no you ni

amai shinku no JAMU wo
otoshita KAADO ni ukabiagaru moji
Your Destiny kimi ga nozomeba donna sekai mo
sono te ni tsukameru kara

madowasarenaide
darenimo kowasenai

Fairy Blue kimi ga kureta ikiru akashi kizuna to iu eien
sakende kureta nara I will find you, My dear?
doko ni ite mo
karamitsuku jubaku wo tokihanatte

dare mo shinjirarenakute hikutsu ni naru toki mo aru
soredemo kimi no kotoba wa itsudemo mune ni hibiiteru

Fairy Blue kimi no tame ni hoshi wo kudaki kazari tsuketa mejirushi
yume wo miushinatte mayotta toki
miagete hoshii

Fairy Blue kimi ga kureta ikiru akashi kizuna to iu shinrai

kimi wa hitori ja nai
When youre lost here I am
Forever with your soul
tadoritsukeru kimi ga shinjiru nara
73 yapımı peter bogdanovich imzalı, amerika' nın buhranlı dönemi 30' lu yıllarda geçen harika bir yol filmi. başrollerde ryan o'neal ve kızı tatum o'neal var. annesini kaybeden 9 yaşındaki addie ile muhtemel babası moses' ın birbirlerini hem sevip hem nefret etme hikayesi.

iyi gibi görünen kötünün alt metinde yattığı filmde, tatum o'neal' ın oyunculuğu mükemmel ve o yaşta oscar alması kesinlikle hakedilmiş bir başarı. elektra kompleksi analojisi içirilirken demagojiye mahal vermemesiyle leon ' dan bir nebze ayrılsa da benzerlikler bulunabilir. bolca model t görülür ekranda ve güzel bir adaptasyonla güzel resmedilmiştir dönem kurmacası.

eksenel farklılıklarına rağmen my own private idaho ile birlikte en sevdiğim yol filmlerinden biri oldu. elbette isim çok güzel...
menüdeki en pahalı yemeği sipariş eden kız arkadaş ile kesinlikle gidilmemesi gereken mekan. hatta çok zengin biri değilsen hiç gitmesen de olur.*
kodomanlara göre simit, poğaça tutarında yemek hizmeti veren italyan restorantı.
New york'la istanbul şubesi arasında deli fiyat farkı olan mekan.
1976 yapımı bir film. çok tatlı bir kız başrolde. izleyin.
sahibi böbrek nakliyle hayata dönmüş mekan.
afişini ilk gördüğüzde benim gibi müzikal bir şey sanıp uzak duracağınız ve büyük hata edebileceğiniz, fakat aklınızdan geçen ile uzaktan yakından alakası olmayan şahane bir film. Hikayesi ve oyunculuğu ile aklıma kazınan ve favorilerim arasında ilk sıralarında yer alan bir yetmişler filmi oldu; özellikle Tatum O'Neal a 9-10 yaşında olmasına rağmen hayran kaldım ki aldığı Oscarı da sonuna kadar hak etmiş. hemen filmografisini bulayım dedim lakin sinemaya devam etmemiş denebilir.
Film bir 70'ler filmi olmasına rağmen geçtiği yıl olan 40`lı yılların tarzında çekilmiş ve işlenmiş.
Konusu hakkında kısa bir bilgi vermem gerekirse; " Annesi ölünce bir başına kalan Addie'ye kimse sahip çıkmaz ama cenazesine gelen ve annesinin eski dostu olan bir adama tek yakını olduğu ve babası olabileceğini düşündükleri için teyzesine göndermesi yada yanına alması gerektiği tavsiyesinde bulunulur . incil satarak hayatını kazanan adam (Moses) ise yolunun o yönde olduğunu ve bunu yapacağını söyleyerek Addie'yi yanına alarak yola düşerler. Lakin bir sorun vardır Moses bir dolandırıcıdır ve yeni dul kalan kadınları onlara incil satarak dolandırmaktadır; en büyük sorun ise Addie küçük yaşına rağmen Moses'dan daha büyük bir dolandırıcıdır . ikilinin ilişkisi yolculuk boyunca süren bir ortaklığa dönüşecektir."
https://www.planetdp.org/title/paper-moon-dp34170#1