bugün

secaattin tanyerlinin unutulmaz tangosu.19 mayıs etkinliklerinde sıkça kullanılır

papatya gibisin beyaz ve ince
eziliyor ruhum seni görünce
ismin dudaklarimi yakiyor neden
nedir bu çektiğim senin elinden

yalvarırım sana gel üzme beni
inan bana çok seviyorum seni
gel kollarima artik bekliyorum
papatyam seni özlüyorum

neden sanki öyle dudak büküyorsun
yoksa açik söyle hiç mi sevmiyorsun
sana soruyorum neden susuyorsun
bana bu sevgiyi çok mu görüyorsun

bilsem söylermiydim gizli hislerimi
keske görmeseydim gülen gözlerini
biliyorum fakat sen de seviyorsun
anladim çapkınca naz ediyorsun
hem papatyayı hem de sevgiliyi en güzel anlatan sözcüktür.
dunyanın en guzel sarkısı.
çocukluğun güneşli günlerini anımsatan tangodur. her dinleyişte o deli dolu günlerde , sokak ortasında şarkıyı sizinle özdeştirip söylerek küçücük dans adımları attığınız arkadaşınızı ve birlikte attığınız kahkahaları anımsarsınız...gülümsersiniz .
esmer, cirkin ve sisman ve birazda kafadan sakat birisine söylendiği vakit 'dalga mi geciyorsun benle inek' diye şaplak yemenize sebebiyet veren sarki.

(bkz: ayi aynur)
nedendir bilinmez aklım hümeyra.yı getiren şarkı.
Beynelmilel'de haydar * ve gülendam * 'ın dans ettiği sahnede çalan şarkı. *
hep dinlemek, hep söylemek istediğim secaattin tanyerli tangosu. tanju okan, özcan deniz,esin engin vs. söylemiştir. zaten her türlü sevmişizdir.
tanju okan'ın muhteşem bir şekilde seslendirdiği parça.
türkish tango.
kemalist şarkısı.

bazı günlerde kızlı-erkekli küçücük çocuklara dans ettirilirdi bu şarkıda. yazık...
http://www.youtube.com/watch?v=J5KafOktcds
eski bir tango şarkısıdır .
tangonun tango olalı görmediği eziyet. bu tangoysa astor piazzolla ne çalıyor diye sorar tango bilen kişi. ayrıca tango'nun kenar mahalle müziği olduğunu bilen aynı arkadaş, bu sözümona türkiş tango'nun bizdeki elit müziği ile ne alakası olduğunu sorgular. fena halde naif bir parça olduğu için ekseri erkek aşırı romantizmden dolayı pek dinleyemez, ancak çocukluğu hatırına prim verir (ben buna dahilim). günümüzdeki karşılığı halil sezai'den isyyyeeaaaaaann parçasıdır.
şişman bir sevdiceğiniz varsa romantik bir akşam yemeğinin fonuna koyulmayacak şarkıdır.
duygu yüklü eserdir.
boş sözlerden oluşmuştur. bu ne amına koyim zerre kadar duygu yok. bunun aynını ben de yazarım amk.

seviyorum yar seni anlasana beni,
açıyorsun baharda goncagüller gibi,
içimde garip bir his ağlamaklı sanki,
neşemin ve hüznümün tek kaynağı sensin.

dıt dıt dıt dıt dırıt dııııt (burda müzik var)

yaklaş bana usulcaaaa uzat elleriniii
hissetsin artık teniiim sıcak nefesiniii
unuuut gitmeyi unuuut kal yanı başımdaaa
şu yalancı dünyaaadaaa tek gerçeğim sensin.

dıt dıt dıt dıt dırıt dııııııt (burda yine müzik var sonra şarkı başa sarıyor)

al amk 5 dakkada yazdım.
Eziliyor ruhum seni görünce çok afedersiniz tango ya da affetmeyin ben tangoyu çok severim ama şarkı olarak bir de mazi kalbimde bir yaradır bahtım saçlarından karadir şarkısı vardır bir ara dizi si de vardı dehşetül vahşet tatlı olan özgür çevik oynardı çok masum bir diziydi.
şecaattin tanyerli nin güzel yorumladığı bir eser. tanju okan diye geçiyor her yerde ama tanyerlinin yorumu sanırım.

https://www.youtube.com/watch?v=959rzTqawEM
görsel
geceye şarap ve dans eşliği ile devam edilesi parçadır.
Aklım başımdan gider seni görünce...

Narin bir parça gerçek aşk ile yazılmış çıkar olmayan ilişkilerin temelinde olan şarkılardandır. 80 lerde bir baskaydı aşk.
https://streamable.com/bvcjhe
bazı hatun kişilere tam uyan bir betimlemedir.