bugün

(bkz: qanpa)
bugün ilk defa kullandığım söz. kendimden utanıyorum.
son zamanlarda dilime dolanan bi hitap bu "panpa" ama daha çok "kenkeleş" kullanıyoruz biz arkadaşlar arasında, kenkeleşin çoğul hali de "kenkeleşhız", panpanın da panpalar felan *
Türkçeyi sikmek adına ortaya atılan,sokak jargonunun bir parçası olan kanka kelimesinin daha bir sikimsonik hali. inciciler tarafından türetilmiştir.

(bkz: aferin)
şimdi arkadaşlar,
bir gün bir emo;
-yha qanqa bhi fhoto cheqinip fheyse qhoyhalım bhirliqte. demiştir.
ardından ben ve qanqam yazılı t-shirtleri gymişlerdir. aynanın karşısına geçmişlerdir ve fotolarını çekmişlerdir. ardından facebook aleminde paylaşmışlardır. profil fotosu haline gelen bu fotoda qanqa'nın ayna görüntüsü vardır. yani q'lar p olmuştur;
-panpa nhaber yha, die qanqalarıyla dalga geçmeye başlayan emolardan sözlüklere fırlayan motto böle türemiştir.* *

edit* piaf: gelecekte banba ya döneceğinden korkmaktayım..
incinin çıkardığı saçma sapan bir kelime.
(bkz: ganga)
(bkz: qanqa)
(bkz: danda)
(bkz: banba)
net tarihinin en mal kelimesi.
genellikle incicilerin kullandığı bi kelimedir.panpa kelimesi kullanan birini görürseniz direk inci ci yaftalamasını yapabilirsiniz efenim
domuşuk sevimin bile ağzına dolanan söz.
bir inci sözlük klişesi.
sokağa taşan inci sözlük mottosu.
kanka nın evrimi : kanka - qanqa - panpa
daha ilerki evrimler: pompa - papa - popo... böyle gider.
bugün mp3 çalar dinlerken farkettim. red hot chili peppers'ın give it away parçası 20. saniyeye dikkat.

buyrun bu da link ; http://www.youtube.com/watch?v=Mr_uHJPUlO8
bursa/görükle'de iyiden iyiye yaydığım hitap şekli. öyle bakmayın lan ibneliğine yapıyorum.

geçen gün arkadaş minibüs şoförü amcaya panpa diyince anıra anıra gülmüştük.

arkadaş- şuradan 1 öğrenci panpa.
şoför- öğrenci panpa ne lan?

(bkz: sesli gülmek)
facebookta tanışmıştır kendisiyle : http://capsverlan.com/sho...a9db751e72b944f8933be52e6
pompa olsa daha güzel olacak kelime. naber pompalar.
artık beni kusma seviyesine getiren kelime. bıktım ya bu kıytırık incicilerden. incide yazsalar hadi neyse! hepsi birbirinden özenti. al birini vur ötekine!
Emoların kullandığı kanka'dan devşirilmiş sözmüş efendim yeni öğrendim bende *
sözcüğün geçirdiği evrim şu şekildedir efem
Kanka > qanqa > panpa...
pompa arkadaşı der gibi bişey..
eskiden çift ağızlı bir jilet markası olan,şimdilerde emoların rampada kalmış kankalarına hitap etmek için söyledikleri uydurmasyon kelime.
turkcenin icine edilmesi durumudur. kanka yi once qanqa ya sonrada panpa ya cevirmislerdir. allah akil fikir versin.
pompa-->pampa bu daha samimi gibi .
kanka kelimesinden daha samimi gelen* kelime.