bugün

palmiyegillerden olan ağaçlara verilen ad.
http://images.google.com....r&btnG=Resimlerde+Ara
(bkz: altın palmiye)
(bkz: jetgiller)
bayramoğlu'nda bulunan bi tatil köyü. bizi daha çok bu tatil köyünün batısında kalan kaydıraklı havuzu ilgilendiriyor. anadolu yakasındaki çılgın gençliğin tercih ettiği bir mekan olmakla beraber damsız girmek de bi o kadar güçtür. zebellah gibi 3 sap gidip içeri girmek yürek ister. ancak "biz teee beykoz'dan geliyoruz. çok sıkıntı çektik buraya gelmek için falan filan" derseniz alabilirler içeri. biraz da konuşacak şahsın kabiliyetine bağlı bu iş.
istanbul da yapılan lüks sitelerin yeni gözdesi olan ağaçtır. her yıl istanbul da
8 bin palmiye ağacı satılmaktadır. dost düşman bizim sitemizin ihtişamını görsün..
trakya üniversitesi ayşe kadın kampüsünün karşısındaki kız pansiyonlarından birinin adıdır.
dalıp gitmektir. balkondan her baktığımda gözlerimi çalan başka bir ağaç yok!
görsel

görsel

görsel

görsel

görsel

görsel

görsel

görsel
palmiye agaclarını cok severım.bır agaç olarak yaratılsaydım kuskusuz palmıye olmak ısterdım.akdenıze okadar yakısan bır agac daha yok bence.ulu bır ağaç.özgürlük deyınce de aklıma sımgesel olarak palmiye ağaçları gelır nedense,onları hep ulaşılmaz erısılmez bulurum.gökyüzüne yakındırlar hep.kimse rahatsız etmez onları.en sert rüzgarlar da kasırgalarda bıle dımdık ayakta durmak ıcın mücadele verırler.istediğin zaman tepesıne cıkamazsın mesela,hep yuksektırler.cesaret bıle edemezsın.hey gıdı palmıye heyy..
Sokak ve caddelere de verilebilen bir isimdir. Palmiye sk. ya da Palmiye cd. gibi.
tropikal iklim ve akdeniz ikliminde görülen ağaç tipi. çok severim, hele sahil kıyısındaysa tadından yenmez.
mersin'de özellikle eski mersin diye adlandırılan dört katlı evlerin bulunduğu mahallenin ismi.
Dikeni elinize batarsa öttürür galiba zehirli bi özelliği var.
Çok güzel, çok seviyorum. Çok hayatım, çocukluğum, bebekliğim.

Şu güzelliklere bakın.

görsel
Gölgesi olmayan ağaca ağaç demem.
Arap ağacı.
dünyanın en hoş görünen ve iç açan insana direkt olarak tatil hissiyatı veren ağaçtır.