bugün

her ne kadar çoğu öğrencisinde kötü anılar bırakmış olsa da, ileride birgün geriye bakıldığında hakkının verilmesi gereken okul. zira bulunulan yere gelene kadar olan temel eğitim orda alınır. eskiden 5. sınıfta mezun olan bir öğrenci en az bir müzik aleti çalar, halk oyunlarında yer alır, bilgisayar dersi ve ingilizceyle beraber bilimum aktivite içine sokulurdu ki bu ortam, sonrasinda ne lisede ne de universitede kolay kolay bulunamazdı. tabi bunlarin yoğun ve sıkı bir ders ortamında ne kadar sağlıklı gerçekleştirildiği öğrencinin istek ve kapasitesine bağlı olduğu unutulmamalıdır.
(bkz: mefharet inal)
(bkz: sevim ertekin)
(bkz: sevgi parpudar)
(bkz: mor oda)
eskiden 2 haftalık yarıyıl tatilinin 1 haftasında tatil yapmayıp, küçücük çocukları zorla okula gelmeye mecbur bırakan okul. şimdi nasıl bilmiyorum tabii.
ciddiyetini kaybetmemiş olsa da kalitesini kaybetmiş olan eski okulum,
umarım kısa sürede toparlanır.
Son zamanın yaşayıp 2 sene önce elveda dediğim okulum.Teknisyen sansar vardır birde adam işleri büyütüp kola makinalarını hackliyordu kola 5ytl ye geiyordu.Sevgi hoca ve cengiz ertugrul vardı ki ne yaptılarsa iyiliğimiz için yaptılar.Sen hariç sansar!Neyse efendim tüm arkadaşlarımla ortak yanım bu okul umarım toparlanır ve miras yollarında sürünmez hayatımın 10 senesinde her 2 kelimemden 1 i okulumde seviyordum ama 2 sene nce bitsede kurtulsak derdim.Numaram 378 di bi dönem neyse duygulandım be sözlük.Gidecek olana tavsiye ediyim son olarak.
çınlasın sesin inal ertekin okulumuzzz... şeklinde devamı gelen marşını beynimize işlemiş, bursa'nın kaliteden ödün vermeden ayakta kalan, şehrimde üst düzeyde eğitimin öncü adresi denilebilecek, 4 ve 5. sınıfta mefaret inal'ın patates ve elma yiyerek bizleri gark sesleriyle başbaşa bıraktığı, 9 senemi alan ve bana harika anılar bırakan, hatta çocuğum olsa bu okula veririm dediğim, sevim ertekin gibi süper tonton bir kurucuya sahip, ilk binasını "çivili köşk "olarak hafımıza kazıttığı; okul, kolej vs.
Bursanın zenginlerinin okuduğu bir okuldur. Bursa`da bulunan özel okullarin en ünlüsüdür. Ayrıca bu okulun http://www.inalertekin.com/ gibi bir adresi vardır.
kendinden sonra herhangi bir okula (anadolu lisesi de buna dahil) gitme hatasini yapan ögrencilerini asla hazmedemiycekleri bir düsüse mahkum edebilecek kadar yüksek düzeyde olan egitim kurumu.
11 senemi geçirdiğim okulum. başka okulu kazanmama rağmen iyi ki devam etmişim. tonton sevim ertekin, mefharet inal'ın inanılmaz hafızası ve greyfurtları *, mor oda *, çivili köşk inal mezunlarının aklında kalan şeylerden sadece birkaçıdır heralde. eski kalitesini kaybettiğini düşünsem de, umarım en kısa sürede kendine gelir.
okuldur.

mezunlar derneği çalışmaları var bu ara.
bu aralar Doğa koleji'ne satıldığına dair hakkında dedikodular dönen eğitim yuvam.