bugün

(bkz: çocuk şarkıları)
adam: oynaya oynaya gelin çocuklar. *
çocuklar: geldiiiiiikkk.. *
adam: hadi şimdi ziktirin gidin! kaybolun lan gözümün önünden veletler! *
1979 yılında bestelenmiş şarkı. 80li yıllarda doğan kesim her sabah ediyle büdüden sonra bunu dinlerdi. ey gidi günler...
entryi gördüğümde çocukluğumun nostaljik anları aklıma gelip hislendiğim, zamanında trt 1 de çocuk korosu tarafından seslendirilen oynak parça.
bestesi gazi üniversitesi müzik eğitimi bölümü öğretim üyesi (benim de hocam olur kendileri) yrd.doç.dr. salih aydoğan'a aittir.

bugün 5.sınıf öğrencilerimle birlikte bu şarkıyı gitarlarla içi su ve kum dolu maden suyu şişeleri ile çalıp söyledik. neredeyse 30 yıllık bir şarkıyı bugün bile çocuklar keyif alarak söylediler. yüreğinize sağlık salih hocam.
(bkz: oylaya oylaya gelin çocuklar)
bütün 23 nisanlarda çocuklara söyletilen bir şarkıydı bu. ve asla çocuklara şarkıda istedikleri gibi bir dünya bırakmadı kimse. bundan sonrakilere de biz bırakmayacağız gibi görünüyor.
http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/70252/oynaya-oynaya-gelin-cocuklar-orjinal-trt-versiyon
"bir dünya bırakın biz çocuklara" kısmının melodisi hafif yanık, sol diyez bir melodi olduğundan küçükken söylerken suratımızda küçük ibo nun "küçük bir kız çocuğu" şarkısını söylerken ki ifadesi oluşurdu. sanki çok acı çekiyoruz, sürünüyoruz. ama sonra "oynaya oynaya gelin çocuklar" kısmına geçtikten sonra alkışla tempo tutarak kızlar hafif sibel can a bağlayarak, biz erkeklerde kalas gibi sağa sola salınım yaparak söylüyorduk. hey gidi 23 nisanlar hey.
Bir sonraki cümlesi el ele el ele verin çocuklar olan şarkı sözü.

(bkz: grup seks başlatıcı diyaloglar)