bugün

2006 yapımı ve 25 bölümlük, yeşilçam filmlerini hatırlatan zengin fakir diyaloglarıyla çok eğlenceli ve her bölümü ayrı bir komedi anime.
açılış bölümü bizleri gelecek bölümler için heyecanladırsa da 5-6 bölüm sonra kendini tekrarlamaya belki de biraz saçmalamaya başlıyor. Buna rağmen son bölüme kadar kendini izlettiriyor. kan ve şiddet içeren animelerden sıkılanlar için Ouran High School iyi bir serii.

kısaca konusu : Haruhi Fujioka, Bunkyo - Tokyo'da bulunan Özel Ouran lisesin de okuyan fakir, burslu bir öğrencidir. Okul üniformasının oldukça pahalı fiyatından dolayı (tabi zengin züppeleri için bu fiyat az gelirken bile.) çareyi gayet iç sıkıcı uzun bir pantolon ve kalın bir tişörtte bulmuştur. Bu giysiler de, lolipop gibi olan büyük gözlükleri ve karmakarışık saçları ile birleşince, Haruhi yi bir erkek sanmaları artık çok doğal olmuştur.

"Okulda tam 3 tane kütüphane olmasına karşın, her yer neden bu kadar gürültülü?" diye yakınan Haruhi, kendine sakin bir çalışma yeri ararken, güney kampüsünün en üst katı kuzey koridorunun en sonunda ki üçüncü müzik odasını keşfetmiştir. Ama beklediğinden de fos çıkan oda, Ouran Host Kulübünün yeri olmuştur. 6 yakışıklı erkekten oluşan kulübün amacı kızları eğlendirmektir...

Haruhi, çıkmaya çabalarken değeri 8,000,000 yen olan bir vazoyu devirir. Sonuç olarakta bunu ödeyebilmesi için artık kulübün köpeği olmak zorunda kalmıştır. Yiyecek, içecek vs. gibi önemsiz vazifelerle hizmet etmektedir. Daha sonradan, güzel yüzünü ve potansiyelini keşfettiklerin de bir kız olduğunu bilmeden, kulübün hostlarından biri yaparlar.

Hatta, sonradan bir kız olduğu ortaya çıksa bile, bu saçmalığa devam eder ve borcunu ödemek için konuk toplamaya başlar. Müşterilerden de böylelikle kimliğini saklmak zorundadır...
-izlediğim en komik anime. 2 günde izlemiştim ve nerdeyse 1 hafta karnım ve yanaklarım ağırdı! hala arada bir açıp gülerim neşem yerine gelir

-ilk bölümü izlediğimde "ben bırakıyorum ne bu yaoi falan mı çıkcak" dediğim 2.bölümü izlerken gülmekten yarılıp yarım saat önceki sözlerime pişman olduğum beni kendine bağlayan anime. hiç bir şey göründüğü gibi değil içiniz rahat olsun oturup izleyin

-shoujo olmasına rağmen erkekleri de fazlasıyla güldürebiliceğine inandığım bir anime ouran.shoujo diye izlememezlik etmeyin

-ouran sevenler için öneri: yamato nadeshiko shichi henge ya da diğer adıyla Perfect Girl Evolution ya da diğer bi adıyla the wallflower. (çizimleri itici gelebilir ve ouran'ın yaklaşık olarak yarısı kadar gülmeme neden olmuştur ki bu da baya bi kahkaha eder, ayrıca japoncasını bulmakta zorlanırsınız ama merak etmeyin bulunması imkansız diil)
izlediğim en mükemmel animelerden, hem komik hem eğlenceli...
gerçekten çok güzel ve eğlenceli bir anime. benim gibi bilim-kurgu hayranını bile kendine çekmiş ve sürükleyici. eğer homofobik değilseniz izleyin. homofobikseniz izlemeyin, bir eksiğiniz daha kalsın.
ana karakterleri iki kişiyle sınırlı kalmayan, bol karakterli anime. tek eksiği belli bir olay örgüsünün olmamasıydı sanırım, onu da son bölümlerde hallettiler. her karakter için gerçekten çaba sarf edildiği belli, ince mesajları çok hoş. çok komik bir kere, haruhi'nin en şaşırtıcı olay karşısında bile tepkisizliği, hatta diğerlerinin tepkilerine attığı "salak mısınız olm" (veya bunun gibi bir şey) bakışları, tamaki'nin en ufak bir olayda darılıp yere çöküp mantar yetiştirmeleri, honey'nin çocuk bedeninin ardında yatan dev karateci ruh, ikizlerin homo gibi gösterilmesi, kyoya'nın "egoist bir tanrıyım bebeyim" havalarında olup, aslında son derece duyarlı olması.. bittiğinden beri boşlukta gibiyim, ikinci sezonu olsa mutluluktan havalara uçarım.
görsel
En sevdiğim karakterdi .
Bunun dizisi de güzel. Özellikle o büyücü çocuğu ışığa alıştırmaya çalıştıkları zaman favorim. Diziyi defalarca izlemişliğim var. Bahsettiğim sahneyi fiziden ayrı olarak sarıp sarıp izledim ki hepsinde cidden sürekli güldüm.
iyi bir shoujo, zengin içerikli. Özellikle karakter zenginlikleri ve esprileri ile kendini izletmeyi başarıyor ama türe pek ısınamadığım için 12 bölümden sonrasını getiremedim.
eğlenceli ve komik bir anime. netflix'te gördüm ve iki gündür izliyorum. iyi ki turk.net almışım ki takılmadan, kahkahalarla izleyebiliyorum.
güncel Önemli Başlıklar