bugün

O denli dar bir alana insanoğlunun yazabileceği maximum yazıyı bünyesinde bulunduran güzide zaman geçirme mekanı.Zira Tosun ismiyle ünlenmiş şahış ve buna benzer birçok gizli şöhreti halka tanıtan basamak.
insanların ihtiyacını gidermek için değil de sosyal mesaj verme amaçlı gittiğini düşündüğüm yerler,özellikle Esenler ve izmir otogarında oldukça garip yazılar bulmak mümkün,her gördüğümün resmini de çekiyorum,mesela

-Evli çiftlere 3. olunur

-Parlak ibne isteyen arasın 0535 *****

Bir gün aramaya niyetlenip hepsini tek tek arayıp ağzıma geleni söylemek istiyorum,evet evet bunu yapmalıyım.
Akciğerleri sapasağlam olan bir insanın bile ciğerlerini ortamda bulunan berbat kokudan dolayı yerinden oynatabilecek kadar güçlü atmosfere sahip yerlerdir. Gayet iyi kazanç kapısıdır. Bunca yıl okumayıp böyle bir yer işletseydim, bir yıllık maaşımı 1 ayda çıkarır üstüne faiz işletirdim.
72 vilayetten vatandaşın zıçtığı yer gerisini sen düşün gayrı...

çiğ köftesi de oraya geliyor, zeytinyağlısı da , hamsisi de...ortaya karışık bir yer işte. uzak durmak lazım.
Kayseri şehrindeki tek ücretli umumi wc burdadır.
girer girmez size ayrı bir hava katan, sanki tuvalete değilde uzay simülatörüne giriyormuş hissi yaratan tuvaletlerdir.

hele beleşse keyfi başkadır. işedikçe işeyesiniz gelir.

duvarlarındaki yazılar genel kültürünüze kültür katar.
alışveriş merkezlerinde ve otobüs duraklarında olmayan turnikelerin orada olması.*
otobüs beklerken vakit geçirmek için leman'a, penguen'2, uykusuza 1,5 lira vereceğine 50 kuruş ver daha çok eğlen. osura osura gül, gülmekten altına sıç... serbestsin.
tek eksiği grafik yok.
kesinlikle en çaresiz kalınan anlarda tercih edilmesi gereken tuvaletlerdir. örnek olarak, (bkz: aşti)
askerlerin günlük tuttukları duvarlara sahip olan tuvaletlerdir.seksenikiye bilmem kaç rüzgar tankçı,fırtına piyade şeklinde kimseyle yüzyüze paylaşlılamayan sakat gerçeklerin döktürüldüğü kapıları da vardır.

bir de öylesine kazıktır ki alınan fiyat ,girdiğimde ölümüne sıçmak isterim hep.ulan 1 ytl olur mu ibne diyemiyorsun çünkü adam muavin koltuğuna sıçamayacağını çok iyi bilir.

(bkz: insanların çaresizliklerinden faydalanmak)
amma escinsel eleman varmis be hissine kapildiginiz mekan. gotu olan yaziyor be kardesim. *

edit> sen de mi yazdin lan yoksa telefonunu? vah vah.*
facebook'a gerek kalmadan ilkokul arkadaşınızın bokunu bulabileceğiniz mekan.
bir keresinde işediğim yerden fare çıkmasıyla ne yapacağımı şaşırdığım mekandır. yaşım da küçük o zamanlar kas sistemine hakim değiliz, işemeyi de kesemedik * ben de yapabileceğim tek şeyi yapıp üzerine işeyerek hayvanın gitmesini dilemiştim. ne temiz kalbim varmış ki gitti kendini çok sevdirmeden.
3 tl ye otogar tuvaletine girdiğimi bilirim. Zor durumda olmanın , çaresizliğin acı bi sonucu.Kim tuvalete girmenin bu kadar değerli olabileceğini düşünebilir ki .
insanların birlikte zıçmak için kilometrelerce geldiği , kuyrukta beklerken az önce memleket meselesi konuştuğun amcanın tozu dumana karıştırarak boşaltıma başlaması ve gülmekten bırakın donu indirmeyi kemeri bile açamayan ve açamadığı içinde bombayı donunda imha eden insanların buluşma noktasıdır.
izmirde günlük 3000 lira civarı kar eden güzide ticaret mekanları. kar diyorum bak. ki adamlar bir ton da vergi veriyorlar.
boktan para kazanan nadide müesseselerdendir.
günde en az 3-4 bin kişinin girdiği otogar tuvaletlerinin pislikten görünmemesi durumudur. sadece boktan günde en az 2 bin lira kazanan bir tuvalet işletmecisi o tuvaletleri nasıl o kadar pis tutar anlayamıyorum. burdan izmir izotaş tuvalet iştemecilerinin kulaklarını çınlatmak isterim.
3 kişi sıçtı.

görsel
Para deposudur. Gelenden 1 lira oh ne ala memleket. Adamlar boktan para kazanmayı felsefe haline getirmişler.
1 tl lik çayı işemek için 1.5 tl verdiğim yerlerdir. abi el insaf ya. 2 tl olan yerler bile var. yapmayın etmeyin. zengin olsak uçağa bineriz zaten 2 tl tuvalet nedir? hele aşti deki çaycılar. Nescafe yi 3 tl den çakıyorlar. ben anlamıyorum amk. memleketimde wc 25 kuruş ankara da 1.5 tl. Ulan delik aynı delik, su aynı su. göt desen herkeste olanla aynı. ne bu amk? bi de küçücük su tası koyuyorlar. 2 şaplakta bitiyor. doldur - boşalt zaman kaybı. bi düzen getirin lütfen.
ne hikmetse delik hariç her yere sıçılmıştır.
Girişte ücret alıp temizleme zahmetine girilmeyen tuvaletlerdir.
Tıpkı otoparklarda, yollarda su satanlarda olduğu gibi tuvalette de mafya eli vardır.
50 kuruşluk simiti sana 1 liraya sıçıttıran kapitalist zihniyetlerdir.