bugün

aşırı halde uyuz olduğum davranışlardandır. sanki yarın birgün onlarda yaşlanmayacakmış gibi... şahsen asla yapmayacağım davranışlardandır...
(bkz: uyuyo)

(bkz: tdk)
kendisini Benjamin Button sanan gençliktir.
(bkz: uyuyor taklidi yapmak)
(bkz: otobüste uyuyor gibi yapmak)
(bkz: otobüste yer vermemek için uyuyormuş gibi yapmak)
yaşlıların da dediği gibi:
'vah bu gençliğin haline'
durumdan duruma değişen bir davranıştır.

şöyleki;bazen otobüse bindiğimde sbs öğrencilerini görüyorum acıyorum hallerine kendilerinden ağır çantaları taşıyorlar okul-dershane arası mekik dokuyorlar, haliyle yorgun düşüyorlar.

--yaşanmıştır--
yine otobüse bindim,süslü kokoş bir teyzenin biri bindi. tam dershane çıkış saatleri olduğu için otobüs öğrenciler ile doluydu. işte bizim kokoş teyze yer vermediklerinden yakınmaya başladı. arkadan bir teyze" sen günden gelip dedikodu yapıp eve dönekceksin diye bu çocuklar sana yer vermek zorunda değil" sonra da ekledi "oturun çocuklar oturun".
işte o teyzenin adı zehra idi.
--yaşanmıştır--

ayrıca editi: (bkz: uyuyo)
en eski numaralardan biridir, ikincisi dışarıyı seyretmek üçüncüsü ise otobüste mümkün olduğunca arkalara oturmaktır, sonuncusu daha mantıklıdır ve başarılıdır. yaşlılar genelde otobüsün arkasına gitmeden kendilerine oturacak yer bulurlar ve size bulaşamazlar.
o kadar kasış yerine adam gibi kalkıp yer verilmesi daha uygundur.
Sahsen ben yer verırım ıhtıyacı olan yaşlı teyzelere ama birde kokoş teyze varsa gezmeye dedikoduya gidiyorsa gormemezlikten gelirim. Tipten kaybediyor biliyormsn.
(bkz: ölü taklidi yapmak)
(bkz: yutmuyolar artık)
(bkz: simdiki yaslılar bi harika)
o kadar kasış yerine adam gibi "kalkmıyom lan" derken dik dik bakmak daha uygundur.
Kendini genç hissetsin diye yer vermemek gibi iyi bir yöntemdir.
(bkz: otobüste yaşlıları görünce camla göz teması kurmak)
eğe bir mazeretiniz yoksa* * * son derece yanlış olan eylemdir.
yer verip topallayarak arkaya doğru yürümenin daha etkili olacağı eylem.
tamam kardeşim yer vermem gerekiyor ama inan çok yorgunum halimden anla demenin en iyi yoludur.
utanç, rahatlık gibi bir çok duyguyu bir arada yaşamak.
(bkz: uyuyor)
bir anlamda tilki bayıltması yapmaktır.