bugün

entry'ler (229)

13 haziran

12 haziran 2011 genel seçimlerinin ertesi günü. *

dinin tek kelimelik özeti

Dinin en önemli unsuru ve tek kelimelik özeti: iNANÇ'tır.

seni daha yakından tanımak istiyorum

-Epey zaman oldu artık sizi daha yakından tanımak istiyorum.
-Dostlarıma sorun anlatırlar

diyesim var

Söylemek isteyipte söylenmesine engel olan şeylerin içinde kaldığı durum. Yada yapmak isteyipte yapamadığın.
Sevgilime "çok konuşuyosun be sus biraz" diyesim var. * *

erkeklerin nefes alsın yeter tabiri

Çoğu erkeğin kullandığı-uyguladığı tabirdir. Ancak yatağa kadar sevgilim canım cicimdir. O zaman kız mal, Lan farkınada varmıyomusun, yada seninde mi tek isteğin o. Birçok arkadaşım böyle terk edildi, üzgün ve muzdaribim. *
-şş hatuna bak
-ya çirkin be, ayrıca zeki de değil
-nefes alsın yeter kanka, baksana her türlü gideri var, tanışmaya gidiyorum
-meraba
-meraba buyrun
-tanışabilirmiyiz?
-hiç aptal arkadaşım olmamıştı, bu konuda bir ilk yaşamak istemiyorum teşekkürler.
Ve çocuk şekilden şekile girerek uzaklaşır.

ironi

ironi: söylenen sözün tersini kastederek kişiyle veya olayla alay etmedir. * *
ÖR: Annem bana * dediğinde oluşan ironinin hiçbir zaman farkına varamadı.

yazarların üslubundan takım marşları

Yazarların tuttuğu takımla ilgili oluşturmuş olduğu marşlardır.
GALATASARAY'lıyım. * *

kendini habire öven sevgili veya arkadaş

Hayatınızda bulunan SEvgili veya Arkadaşlarınızın kendilerini övmesi özelliklerini gözüne gözüne sokması durumudur. Kardeşim bırakta seni bem tanıyayım. *
-Hayatım bak iyice benim gözlerim yeşil ve gitar çalabiliyorum.
-Canım sahneden net olarak gördüm. Zaten sahne ışıklarından ve elinde çaldığın gitardan tam çıkaramamıştım.

x in habire y ye vermesi

Matematikte böyle tabirler oldukça fazladır. Düşündümde bi an komik geldi. Artniyetli değilim ama bak bi düşün... *

evden atılamayan eşyalar

Aşırı halde yer kaplayıp lazım olmayan eşyaların sırf anılarından dolayı atılamayan durumlardır. "CD player 'ım"...

leyla ile mecnun

Her türlü izlerim ya. Cidden gündemde olan ve tutan dizilerden kat be kat daha eğlencelidir. hele o nur topu aydede yokmu figüran olarak oynadım dizide eziyet ya bidaha allah korusun. Fırsat buldukça izlerim *

benzeri yerine amcaoğlu tabirini kullanmak

Onun gibi, benzeri, nerdeyse aynısı... gibi tabirler yerine amcaoğlu tabirini kullanma durumudur.
- aaa bak işte sana yeni aldım dediğim elbisenin amcaoğlu. (benzeri)*

adım kadın

...-erkekleri geri çevirince kaşar, başkasıyla sevgiliysen yine kaşar, güzel giyinip modern olunca "her türlü gideri var" sözüne maruz kalan, topuklu giyince "dikkat çekmek için" denen, bakımsız olunca "gerici, cahil ve horgörülen", erkekler kız serisi yapınca "çapkın,zeki, yürü be oğlum" kız erkeklerle oynayıp onları terkedince (* olan... ve daha söylemediğim-söylemediğim birçoğu... bende ve sizde kalsın

denize türk mü düşse kurtarırsın kürt mü

ırkçılığın had safhalığını gösteren entry dir. Zencilere karşı yapılanlardan farksızdır.

saçma gelen şarkı sözleri

Şarkıların saçma sapan sözlerle yazılması.
-sen giderken canım vurdunya beni, ben dönersem seni öldüreceğim. Duyunca cidden abartmışlar dediğim şarkılardan. * *

top sakallı dedenin pudra sürüyor gerçeği

Hep hayallerimizde canlandırdığımız aşırı beyaz yüzlü çok bilmiş devamlı sana yol gösteren dedelerin aslında nur yüzlü gibi görünmek için pudra sürdüğü gerçeği.. * ne?..*

yazarların bıkmadan dinlediği şarkılar

Hypnogaja-here comes to rain again * *

rüyaya giren ak sakallı dedenin babanneyi sorması

olası bir durumdur. Hep yolunu aydınlatacak hali yok. *

günün tek cümlelik özeti

Çare sizseniz, Çare sizsiniz... *

otobüste yer verildiğinde oturmayan teyze

off sinir olduğum durumlardandır. Şuna bakya hem yer veriyosun hemde...
Bide ne gülümseme ne bişe hani insan der sağol evladım falan... *