bugün

okuma ortalaması 5 yılda 1 veya 2 kitap, beş de posta gazetesi'ndeki haydar dümen köşesi olan insanların sanrısı. okumayı gerçekten ihtiyaç olarak gören ve 10 dakikalık bir zaman dilimini bile bu konuda israf etmekten kaçınan bünyeleri asla anlayamazlar. varsa yoksa artizlik, entel görünme çabası, "vuracaksın ağızlarına bak bir daha yapıyorlar mı?" tadında düşünceler. kültürsüzlüğün bu kadar kanıksandığı, dahası teşvik edildiği bir toplumla aynı oksijeni solumak üzücü oluyor. ha bazı çengelköy mahsülleri bana "beğenemediysen sktir git bu ülkeden y.rrrrrrrrrrrrrrrrraaaam" şeklinde cevap verecek mi bana, evet verecek. ama amacım kolay yolu seçip kaçmak değil, birşeyleri değiştirmeye çalışmaktır sadece...
(bkz: fenerbahze)
(bkz: fenerbahze zamiası)
özenirler de belli etmezler bu artistlik sananlar.

(bkz: kedi ulaşamadığı ciğere pis dermiş)
otobüste kitap okumayı figüranlık sanmak kadar doğaldır.
Araba tutmayan kızlar için geçerli olan durumdur. Beni araba tuttuğu için o kitabı alıp camdan dışarı atmak istiyorum o sırada.
Edit: başlığı yanlış okumuşum lan. Araba tutmayan insanlar için olacaktı o. Neyse, eksi almışım bundan dolayıdır herhalde. Canım sağolsun.
(bkz: otobüste kitap okuyanın artistlik yaptığını sanmak)

önce önyargılarınızdan kurtulmayı öğrenin beyler.

edit: bu abi de bişey anlatamamış sanırım:

görsel
otobüste her kitap okuyanı da artistlik yapıyo sanmak da var bi de.
kitap okuyanlar bunu artistlik olarak görmüyor. onlar karı kızı kesmek, telefonda boş beleş dolanmak yerine vakitlerini daha kıymetli olan kitaba ayırıyor.

bu bilinçli eylemin artistlik olarak görülmesi ise kitap okumayan cahil güruhun önyargısından başka bir şey değil.
Ahmak Sanrısı. O kitap okuyan insanların neredeyse tamamı sizin farkınızda bile değil. Etrafında durup hakkında ahmakça tespitler yapmaya devam etsinler.
Otobüs derken bile midem bulanıyor.oğğğtobüs der gibi. Ama metroda çok zevklidir okumak.Bir de kirazlı metrosunda Bağcılar semt muhabbeti mi yapacağız Meydan çocuklarını mı keseceğiz Allah aşkına tabi ki okuyacağız diyenlere saygım sonsuz haklılar.
aklıma direk şu karikatürü getiren söylem;
görsel

bir de hatırlarsanız bir gencin kitap okurken fotoğrafı çekilip, sosyal medyada 'bu da kitap okuyarak metroda kızları etkilemeye çalışıyor' falan gibi bir yorum yapılmıştı. gencin kendisi ekonomik durumunun pek iyi olmadığını fakat fırsat buldukça kitap alıp okuduğunu, kimseyi etkilemeye çalışmadığını, kitap okumayı çok sevdiğini belirtmişti.

ve biz milletçe bu fotoğrafı paylaşan gence üzülmüştük, çünkü hangi zihniyet metroda kitap okuyarak kız tavlayacağına inanır? hangi zihniyet metroda kitap okuyarak kızların üzerine atlayacağını sanabilir? hangi zihniyet kitap gibi bir şeyi böyle bir konuyla bağdaştırabilir?

öteki genci ise takdir etmiştik. ve diyecek bir söz bulamadık.

şu an nereye varmaya çalıştığımı fark ettiniz diye umuyorum.