bugün

adolf hitler-kavgam.etkileyici olacağından eminim.
(bkz: kama sutra)
fethullah gülen kitapları.
Medeni Hukuk- Nami Barlas.
James Joyce, Ulysses

Genel olarak dünyanın en iyi romanı kabul ediliyor. Okuyup bitirebilenlere de woooow çekiliyor.
Sofi'nin Dünyası.
Japon'lardan örnek almamız gereken hareket. Belki o zaman aramızdaki farkı kapatırız.
kız tavlamak uğruna, kitabı dahi telef eden erkek düşüncesidir. kitaplar okumak içindir, kız tavlamak için değil. kız tavlamak için kullanılacak kitabın da adının bir önemi yoktur. en kötü ihtimalle önerebileceğim; madem kitap bu arzu ile kullanılacak, gerçekten okuduktan sonra bu işte kullanmaktır. en azından, abazanlıktan bir güzellik gelişir.

(bkz: krizi fırsata çevirmek)
tutunamayanlar kadar etki edeni görülmemiştir.

ayrıca

(bkz: anket doldurdum mutluyum)
dikkat edin kıyafetinize de uygun olsun kabı.

tanım: otobüste hava atmak için açılacak kitaplardır.
otobüste hava atmak için kitap açan zihniyete sahip kişiler, kitabı sadece açmak yerine okumayı denese, otobüste ona buna hava atmasının ne kadar gereksiz bir davranış olduğunu anlarlar.
(bkz: yatmadan önce yüz fırça darbesi)
yaşlı, dul yetim, emekli, öğrenci, memur, abaza, tiki, kokoş, şakirt, kemalist, dinsiz, tinerci her türlü insanın dikkatini çekebilecek, olumlu olumsuz bir etkilenme yaratabilecek bir kitaptır zira;
insanlar sevişir.
(bkz: yatmadan önce 100 fırça darbesi)
(bkz: otobüste hava atmak için dinlenecek şarkılar)
araba sevdası- recaizade mahmut ekrem tercümesi de şudur efem: normalde ben arabayla ve taksiyle yolculuk eden bir zenginim. Bugün mecburiyetten otobüse bindim kitaba baksana.
ruh dağı.
(bkz: yıl olmuş 2012 insanlar hala daha kitap okuyor)

hava atmak için bırakın kitabı mitabı. açın ipad'leri işte sefiller.
şu çılgın türkler...

ayakta okumak lazım yalnız, oturunca işin ruhu örseleniyor...
Psikoloji kitabı okununca, adama 'deli' gözüyle bakılacağından tavsiye edilmez. En iyisi dergi okumak. içeriği de önemli bi krıter tabi.
yazılmış daha önce ama bir daha yazılırsa ne kadar etkili olduğu anlaşılacaktır diye yazıyorum;

oğuz atay- tutunamayanlar
en kalın kitaplar.
her türlü tıp fakiültesinde okutulan kitap, felsefe kitapları, ilyada-odysseia , böle adamın kafasxına vurunca beyin sarsıntısı geçirtecek tuğla kalınlığındaki tüm kitaplar, ama en ilginci kuran-ı kerim olsa gerek.
kısmi türevli diferansiyel denklemler.

çok dikkat çekici. *