bugün

bir yerlerde yanlış yapan yaşlı insandır. tam tersi olacaktı normalde.
yaşlılık işte...
yaşlılık kompleksine kapılmıştır. en sonunda yorulup bayılınca gerçeği kabullenecektir.
(bkz: otobüse topallayarak binip indikten sonra koşmak)
kös kös oturan gençlere insanlık dersi veren yaşlıdır. öyle öküz gibi oturulmaz evladım böyle kalkılır yer verilir anlamında kalkmıştır amcam-teyzem.
"Siz öğrencisiniz evladım, yoruluyorsunuz okulda; buyrun oturun." da derse çok iyi bir insandır.
elleri öpülesi insandır öğrencilikten anlayandır.
Saniyeler sonra inecektir.
gencin tepkisi: teyze/amca şu elindeki torbaları ver de tutayım bari.
bunamış bir teyzedir veya da duldur ve otobüsteki başka bir amcayı nezaketi ile etkilmeye çalışıyodur.
Her fırsatda gençleri eleştiren beğenmeyen yaşlı bünyenin yaptığı iğneleyici harekettir.
"Gel zamane genci sen otur ayakta duramazsın sen" mesajı vardır altında.
Omuz atıp düşürmek kalçası kırılacakmı diye bahse girmek gerekir.
genç kişi hamileyse normaldir. yaşlı önce erişebildiği genci uyarır, genç sallamazsa kendi kendine söylenip yer verir. * *
diğer gençlere ders vermek amacıyla yapılmış harekettir.

ee sonra noldu? yine gelip benim başımda dikiliyosun dirseğini gözüme sokuyosun inat değilmi kalkmıycam!
genç, fiziksel engelliyse yaşanılabilecek hadise.
bu genç kız ise olasılık büyüktür. şöyle düşünürsek sabah iş vakti bir çok işçi işe gidiyor ve genç bir kız işe giden bir sürü adamanın ortasında yaşlı amcamızda genç kızı torunu ve ya kızı yerine koyup yer verebilir ve otobüste diğer oturan işçileri utandırır.
genç ihtiyardır.
uzuv kaybına uğramış gazi bir gençle karşılaşmış olabilecek bir gönül adamıdır. durum böyleyse tabii ki en asil duygunun insanıdır.