Yolculuk bitene kadar tatlı tatlı uyumak.
meyve suyu ve top kek ikilisi.
(bkz: salatalık kokusu)
Koltuga oturdugum anda tepeme dikilip yarin yokmus gibi sohbet eden insanlar.Hic yalniz birakmiyolar sagolsunlar.
otobüste canımın sıkılması üzerine sözlüğe girmeye karar verdim ve girer girmez de karşılaştığım başlık bu oldu. Allah'ın belirlemesi işte...
yazılanları okuyunca canim otobüs yolculuğu çekti.
Benim icin Otobus yolculuğunun olmazsa olmazı sabaha karşı dinlenme tesisinde buz gibi havada hafif titreyerek sigara yakıp yıkanan otobüsleri izlemektir.
Neoplan ile seyahat ediliyorsa uyku cok net. O koltuklar nasil rahat oyle aman tanrim.
kek ve çay servisi. yolculuğun olmazsa olmazı.
Kulaklık ve telefon bunun başında gelir. Sık sık otobüs yolcuğu yapıyorum ve bunu geceye denk getiriyorum Ankara istanbul arası 6 7 saat falan sürüyor akşama üstüne doğru 6 gibi bindiğimde 12 1 arası istanbulda oluyorum evime geçene kadar 2-2.30. Hem o saatlerde istanbulun leş sokaklarını tanıyorum.
Cam kenarı diye bir gerçek var. Çevreyi izlemesi gece ayrı, sabah ayrı güzel olur. Fakat Tüm saat onunla geçmiyor tabiki. Tv bozuk, telefonun şarjı yok, manzara kalmamış, uyku tutmamış, birde ağlayan bebek var ise geçmiş olsun. Yanınızda kusan bir insan olmasından bahsetmiyorum bile.
Beleş su.
yanindakinin telefonuna bakmak....
Zenci dudagi payi birakilmis bardakta sicak su alip icine tek seferlik kahve karistirmak hem de gecenin bilmem kacinda.
Usumek. Bacaklar acilsin diye molalarda otobusten indiginde cilgin gibi usumek.
Ve tabii otobusun yikanmasini izemek.
Son olarak da inmeden once her seyi alip almadiginin kontrolunu yapmak. 35 defa.
bütün muavinlerin kullandığı aynı parfüm. hepsi nasıl denk getiriyor inanılmaz aq.
Müzik dinleyerek uyumak. Evet.
dinlenme istasyonunda sağa sola koşan muavin.

telefonu elinden düşürmeyen tiki bir kız.

koltuğu ağzımıza sokan öndeki yolcu.
ağlayan bebek.
gecenin bir yarısı mola yerinde beklerken, otobüsün camının yıkanışını uykulu gözlerle hipnoz olmuşçasına izlemek.
Kulaklık. Telefon. Su. Cam kenarı. Cam kenarı önemli.
sürekli bir isteğinizin olup olmadığını soran muavin .
cam kenarında olmak ve müzik dinlemek...bir de su.
kulaklığı çalışmayıp, kulaklık isteyen insanlar,
yanındaki kişinin sürekli seni tanımak için muhabbet etmeye çalışması,
molalarda namaz arası verilmesi.
Aglayan çocuklar, çok konuşan kadınlar.
aç karnına yapılan yolculuklarda ki mide bulantısı.
gece yolculuğu ise mutlaka horlayan birisi çıkacaktır.