bugün

-canı sıkılan bir soför. yol boyunca muhabbet edecek birini arar buldugu kisi sizseniz bittiniz demektir . * *

-öğrenci misin diye soran bir teyze. *

-çay, kahve, meşrubat. *

-Allah'ım ne günah işledim demenize sebep olacak bir yan koltuk arkadaşı. *

-horlayan yurdum insanları.
müzik ve geniş omuz. * *
sizin iki katınız bir yol arkadaşı.
sallama çay, nescafe, asidi kaçmış gazlı içeçekler ile sınırlı olan açık büfe.
ağlayan veya altı değiştirilen bebek.3 numarada oturmak zorunda olmak ve her an söförun uyuyabileceği ihtimalini düşünerek uyuyamamak.
otobüsdeki susmayan kadınlar.
* yolculuğunuzu kabusa çevirebilicek argümanlardır..size tavsiyem benim gibi 16 saatlik bir yolculuğa mahkumsanız otobüste sosyal olmaya çalışmayın..kitap okumayın,mp3 dinlemeyin,filme gözünüzün ucuyla dahi bakmayın..bütün bunlar insanlarla muhabbete girmenize neden olabilir..sadece uyuyun ve molalarda kimseden ateş istemeyin..*
uyurken birden yanan ışıklar ve muavinin iğrenç sesi 'sayın yolcular bilmem ne tesislerinde 30 dakika ihtiyaç molası'.
yolculuk boyunca atıştırmak için hazırlanan, kurabiyeli börekli azık.
cama yaslanıp uyumaya çalışırken karşı şeritten gelen sonu gelmez araba farları.
servis yaparken "bence o kekten almayın, ortasında bir şey var çikolata mıdır nedir yapış yapış, tavsiye etmem." diye akıl veren bir muavin. istanbul ankara arası sefer yapan ulusoy otobüsünde kendisini tanıma şerefine ulaştık. vazgeçemem artık. kek hakkında bilgi almaya alıştım ben.
illa ki, birilerinin koltuğu farklı 2 kişiye satılır.
rehber tarafından verilen nasihatler. yeni trend bu.
acil durumlar için pazar torbası.*

(bkz: otobüste ön koltuktaki adamın üzerine kusmak)
muavinin, sizin ona mahkummu$sunuz edasıyla ikram kisvesi altında yaptıgı zulum.
kahve veya cayı (sıcak olması sebebiyle de) dokmemek adına yapılan fizik kanunlarına aykırı hareketler.
uykuya dalma asamasında salaklasan bunyenin, muavinin ikram seremonisini gercekle$tirmesi adına ''zabadom'' sesiyle actıgı (isminin henuz bilinmedigi) kar$ı koltugun arkasındaki tepsinin siz de bıraktıgı psikolojik etki.
meraklı insan modelleri, sohbete girmemek ugruna bakılan sacma yerler, bakı$ları kacırmak.
capı geni$ muavinin dirseginiz omzunuz ba$ınız gibi bilimum organlarınıza uyguladıgı tacız.
yalandan ''ikramla ilgilenmiyorum'' bakı$ları, o ikram arabası gelene kadar kimse ona bakmaz ama bunyede bir merak algılanır.
onunuzde oturan geriye yatan teknolojik icad koltugu gibi kendiside saygısız ya$am formları.
arkanızda oturan heran kusacak olan cocuk modeli (her$eyi yemek ister akabinde kusacaktır) ''aman ustumuze sıcramasın'' adına yapılan spastik temkin hareketleri.
otobusteki tum (tıplum icinde sap olarak tabir edilen) erkeklerin masumca yolculuk yapmaya calısan kıza kitlenmesi (muavin ona özel olarak daha da ıslak ve yapı$yapı$ yılısır)
universite ogrencilerine yapılan seri katil muamelesi.
her$eyi bilen amca veya teyze modeli.
yolcular arasında başlayan şiddetli tartışmalar. yüksek sesle konusanlara tav olanlar, cam kenarında oturmak için can atanlar, cep telefonuyla konusanlara müdahale edenler genelde tartışmayı baslatan taraflar olur.
bilumum yellenmeye yeltenen insalar ve ayakkabısını çıkaran değerli olduğu su götürür sahsiyetlerle şenlenen yolculuk ve vazgeçilmezleri...**
(bkz: kek)
(bkz: poset cay)
eger koridor tarafinda yolculuk yapiyorsaniz, uyuyorum ayaklarina yatip da, karpuzu yaya yaya buyuten, ve yaninda da bir kisi oldugunu dusunmeyen bunye.
muavinler. gömlekleri yarı dısarı çıkmış olmalıdır.
uzun ve molasi az yolculuklar icin seker hastasi birkac amca
evet bir sigara tiryakisi icin vazgecilmez unsurdur
soyle ki bu amcalar yarim saatte bir tuvalete gitme ihtiyaci hissederler sizde yarim saattebir sigara icme ihtiyaci hissediyorsaniz iyi bir ikili olup sorununuzu cozebilirsiniz...
arka 4 lü veya 5 li koltukların arkasında mutlaka bulunan günlük gazeteler.
biri bi su ister sonra butun otobus "tek - tek" su ister.
-pardon bi su alabilirmiyim
-hocam bi suda bana yaw
-bilader bi suda...
-usta bi...
-arkadaşım...

diye gider.
yolculuk ücretini ödemek. * * *
yolculuğun sonlarına doğru sanki serbestleşmiş gibi cep telefonuyla konuşmaya başlayan insanlar.ne yani son 5 dakikada frenlerin bozulşması ve kaza yapma olasılığı yok mudur? bir de yandaki teyzeden sohbet açmak için gelen öğrenci misin yavrum sorusu.