bugün

Dünyaca ünlü Hollywood yıldızlarının yanı sıra Haluk Bilginer ve Selçuk Yöntem’in rol aldığı “Osmanlı Subayı” filmidir.

I. Dünya Savaşı sırasında Doğu Anadolu’da yaşananları Amerikalı bir hemşirenin gözünden anlatan film, bu yıl içinde gösterime girecek.
ilginç bir filme benziyor, bakalım ermeni olayını nasıl anlatmışlar, imdb'de türkler finanse etmiş vesaire diye şimdiden birileri proganda yaptığına göre film objektif açıdan bakmış olabilir.
yönetmenliğini Joseph Ruben'in yaptığı, amerikan-Türk ortak yapımı film.
vizyona girmiştir, vatana millete hayırlı olsun. IMDB'de bazı ermeni hiçleri efendim bu filmi Türkler finanse etti, objektif değil filan diye atıp tutmuşlar, yetişin gençler...
günümüzdeki osmanlı hayrancılığını bir kenara bırakırsak osmanlı subaylarının çok donanımlı yetiştiğini söylemek mümkündür. Osmanlı subayları olarak sadece ittihat terakkinin A takımından(Enver, Talat, Cemal paşalar) bahsediyorsanız bir hatadır. Kurtuluş savaşını da B takımı(M. kemal, K. Karabekir, F.Çakmak paşalar) öncülüğünde kazanmışızdır.
iki takımı birbirinden ayırmanın en güzel yolu soyisimleri var mı yok mu ona bakmak lazım.
Yolun açık olsun paşam!
edit: hayrancılığını: onun da tacirliğini yapıyorlar.
Bu akşam izlediğim vasat film. Senaryosu gerçekten berbattı. Çekimler desen onlar daha berbat. Sırf verdiği mesajlardan ve haluk bilginer'den dolayı imdb'de 10 puan verdim fakat hayal kırıklığıydı.
(bkz: meryem meryem ti)
Film gerçekten vasat. Bütünlük denen bisey yok, her sey bir anda bi şekilde oluveriyor. Parasını seven gitmesin.
balığın baştan koktuğunu düşündürdüğü film.

görsel
merak ettiğim film.
Haluk Bilginerle Selcuk Yöntemin toplamda 5 dakika filan gözüktüğü vasat bi amerikan yapımı filmdir.Bir kaç kişiyle çekilmiş olması arada belgesel kayıtları vermesi türklere ve ruslara giydirilmiş olması da filmin diğer gerçeklerinden tabi.Beklentisi olan varsa olmasın bence.
Bir bok anlatmayan filmdir.

Yada ben bir halt anlamadım.

Yalnız o amerikalı doktora uyuz oldum*
Çok şey anlatayım derken hiçbir şey anlatamayan ortalama altı film. Tek beğendiğim yani kısmen objektif işlenmiş film Türkiye'ye pazarlamak için Amerikalılar tarafından yapılan bir film olduğu için zaten beklenebilir bir durum bu da.
Aptal bir millet olduğumuz için bizi yücelten bu filmi her yerde göstermek yerine kötülemişler. Ulan adamlar her filmde almanları canavar olarak gösteriyor bizi kahraman olarak göstermiş millet film kötü yazmış sanki diğer filmler çok iyi. Filmin Çekimleri falan da iyi üstelik üstelik hera hilmar var.
Film orta kalite. Saygınlığını yitirmeden anlatıyor. Daha iyisini "son umut" adıyla russell crowe çekti. Daha güzel bir filmdir.