bugün

el pençe divan durmasını seven, yat denilince yatan, kalk denilince kalkan, kendi düşüncelerini değil başkalarının düşünceleri ile yaşayan insandır.
düşünülenleri ancak söyleyebilen insandır. düşüncesi yoktur.
(bkz: atasına hakaret eden insan)
bilgisayar programından farksız olan insandır. ne söylenirse yapar zaten. arada bir reset atmak gerekir tabi.
portakal olup her orada kalması gereken insandır.
en son okuduğu kitabın cin ali olması muhtemel olan insandır. osmanlı devletini de ocakta kavgaya gitmeden önce duymuştur muhtemelen.
demokrasinin kullanılmaya müsait bir yönetim şekli olmasından mütevellit demokrasiye inanmayan kişidir. demokraside halkın değil, paranın yönettiğini bilendir.
e günümüzde de görülüyor demokrasinin nasıl (tabiri caizse) iğfal edildiği.

şş. demokrasiye inanıyosan bağırmayacaksın ortalıkta rte-fetoş diye. zira aksi takdirde:
(bkz: ay ben gülerim)
(bkz: bsg)
tiz boynu vurulasıdır.
liselidir.
bütünü göremeyen insandır. osmanlıyı kısa dönem yükselme devrinden ibaret sanar. osmanlı denildiğinde duraklama, gerileme, dağılma devirlerinin de alınması gerektiğini, hatta daha uzun zaman dilimi olduğundan asıl genellemeyi hak eden dönem olduğunu unutur. aslında haklıdır, iki-üç derste anlatılan bu kısımları pek aklında kalmadığından anlatılması yıllar alan şanlı, ulu yükselme devrini hatırlar sadece. okusun da büyüsün ninni.
yaşananlardan dolayı geleceğinden umudu kesmiş insandır.
kızsa haklarını vermek isteyen çarşafa girip "ben mahkemede yarım insan yerine koyulayım" diyen insandır..erkekse "karım benim elimi öpsün,yemeğimi yapsın çocukları doyursun" diyen ve her iki cinsiyette de seçmek ve seçilmek yerine koyun gibi güdülmek isteyen insanlardır..
Neoosmanlıdır !
ABD destekliyor bunu!
Çünkü Osmanlı devleti milliyetçi değildir, cumhuriyet devleti ise milliyetçi temeller üzerine kurulmuştur.
Osmanlıccılık düşüncesi egemen olursa, milleti etnik gruplara bölmek daha kolay olacaktır !
(bkz: erdoğanlı devleti)
osmanlıya p.k atmadan önce osmanlının çöküş dönemindeki toprak genişliği ve varlığını bilmek gereklidir.ölüsü bile seni beşe katlayan,zekatından senin gibi en az 3-4 devlet çıkaracak bir yapıyı beğenmemek en hafif tabiriyle koskalıktır,kendini bilmezliktir *
(bkz: entut)
Padişah olup harem kurabileceğini düşünen zavallı.
putin'in bir sözü vardı. tam hatırlamıyorum ama, 'scbb'yi sevmeyen kalpsizdir fakat onun geri gelmesini isteyen de beyinsizdir' diye. aynısını bizim için düşünüyorum. bu yüzden beyinsizdir.
türkiye cumhuriyeti'nin kıymetini bilmeyen, karısını bile cariye verecek insanın hayalidir.
kör cahil, yobaz, kıt beyinli, çağa ayak uyduramayan, geri kalmış bir insandır.
padişahı "höt" dese götünü verecek insandır. zaten ya göt gider ya kelle.
gayri resmi politikayı anlamış insandır.türkiyede cumhuriyet ilan edilirken musul ,kerkük yada selanik ,kosova teklif edilseydi kim hayır derdi.
Laiklik isteyip, laik devlette yaşayıp laik olamayıp dini görüşü olan insanlara kan kusturan hor görenden hallice olandır.
18-19 ve 20. yy tarihini okumamış garip.
af buyurun suudi arabistan'a gitsin, zira osmanlı devam etse en iyi ama en iyi ihtimalle öyle olurdu.

ama petrolde yok o bile olamazdı...