bugün

az önce ekşide eleştirilen kavram. ulan insan değilsiniz müslüman olsanız ne olur?
allah'ın rızasını kazanmak mı önemli yoksa insan hayatı kurtarmak mı sorusunun oluşmasına neden olan durumdur. halbu ki, insan hayatını kurtarınca zaten allahın rızasını kazanıyorsun danyel. orucunu bozana trip atacağına at gözlüğünü çıkar.
BiSMiLAH iLE ORUCU BOZUP ALLAH ALLAH SHOWLARIYLA VERMiYORSA O KANI müslüman değildir.

gerekli showu yapıp özellikle de sözlüklerde duyurursa o zaman müslümandır!
tartışılmayacak müslümanlıktır. cahil kafaya oruç tutandan daha fazla sevap kazandığı kesindir.
bugün eğer izmirde olsaydım tartışılacak müslümanlığımdır.

eğer izmirde olsaydım, özellikle aranan kanlardan birisi b pozitif olduğu için orucumu besmele çekip gönül rahatlığı ile bozacaktım. 1 gün ile de kaza ederdim sonra. laga luga edene de hazır orucumu bozmuşken anaaaaaa avraaaaaaat dümdüz giderdim. o mis olurdu lan. bi de cigara yakardım hazır.
oruç bozup kan veren adamın müslümanlığı, müslümanım diyip hak yiyen, haram kazanan, oruç tutuyor diye ölmek üzere olan vatan askerine, evladına kan vermeyen orospu çocuğunun müslümanlığından daha temiz bir müslümanlıktır.

oysa ki kendine bişey olsa götümüzü yalar bana kan verin hayatım kurtulsun diye. oruç moruç hikaye olur o an.

edit: oruç bozulmasın diye kan vermeyenler başladı eksilere. lan bari belli etmeyin itler.
insan hayatı herşeyden daha önemlidir, oruç bozmanın çaresi vardır.
kan vermek orucu bozmadığından gayet normal bir müslümanlıktır. yanlış biliyorsam birisi düzeltsin, kan vermek orucu bozan hallerden biri değildir. ağızdan gıda almadıkça, vücuda dışarıdan bir sıvı veya yiyecek girmedikçe oruç bozulmaz. eklşiciler önce doğrusunu öğrensin sonra tartışsın bunu. sözlük sözlük olalı böyle cehalet görmedi.
ALLAH cc Hz. Musaya sordu:

Ya Musa benim için ne amel yaptın?

Yarabbim Senin için namaz kıldım,oruç tuttum,zekat verdim,ismini çok zikrettim..

ALLAH tekrar sordu :

Namaz kılmak senin için burhandır, oruç seni cehennemden koruyan kalkandır, zekat mahşer günü herkes sıcakdan yanarken sana gölge yapacakdır, zikirde o gun karanlıkda sana nur olacakdır. Benim için ne yaptın?

Hz. Musa : Yarabbim Senin için olan amel hangisidir?

ALLAH cc de buyurdu ki: Sevdiğim kulumu benim için sevdin mi, düşmanımıda düşman bildinmi?

Kaynak: Bu GÜn ALLAH iÇin Ne Yaptin? http://www.webhatti.com/i...yaptin.html#ixzz233AYPvlg
whkaynak
insanlığı arka plana atmış, henüz nasibini alalamamış geri kafalının tekidir. bir başkasının hayatını kurtarmak, fayda sağlamak yerine; "ben oruçluyum, isterse başka bir insan kan kaybından ölsün yinede orucumu bozmam." demeyi tercih eder.
kan vermek orucu bozmaz, siz neyin peşindesiniz, neyin şovunu yapıyosunuz çok merak ediyorum.
Kan vermenin orucu bozmayacağını bilseydiniz.
bizim tartışacak seviyede olmadığımız müslümanlıktır.
güzel ülkemin kafa kağıdı müslümanlarının tartıştığı konudur...onlar müslümanlığı ne söylediğinden bihaber günde beş vakit namaz kılıp, yılda bir ay oruç tutmaktan ibaret sanırlar. oruçlu ağzınla yaralı askerimize kan verenlere dil uzatıyorsan, ağzından çıkan cerahat orucunun "boşu boşuna aç kalıp adına oruç demek"ten öteye gidemeyeceğini gösterir zaten.
tut bu milleti dinden soğutan pezevenkleri ey oruç!
kelime-i şahadet getiren ve allah'ın varlığına birliğine inanan her insan evladı gibi müslümümadır.

bir yaralı için kan vererek orucunu bozsa da müslümandır, kan şekeri düşüp halsizleştiği için orucunu bozsa da müslümandır.

islam dini büyük bir dindir ve bozduğu orucun da, kılmadığın namazın da kazası vardır.

yeter ki hak yeme.
kan verme olayı üzerinden dindarlara sallama girişimidir. her şey bitti sıra buna geldi. sanki biz bunları dürtüyoruz. aman kan vermeyin orucunuz bozulur diyoruz da, bunlarda sövüp sapanlıyorlar. islamiyetin kolaylık dini olduğunu bilmeyecek, kan vermenin orucu bozup bozmayacağını araştıramayacak kadar ferasetten yoksun insana ALLAH akıl, feraset versin...
şahsi kanaatım allah katında, orucunu bozup kan veren şahsın sevabı tuttuğu oruçtan çok daha fazladır.
o askere hayatını devam ettirebilmesi için gereken kanı vermek için bir değil bin kere de oruç bozulur.
bundan çekinip de kan vermeyecek olan kansız köpeklerin tuttuğu orucu ödüllendirebilecek bir sistem, bir ahlak, bir kural varsa eğer.
işte ben oyle sistemin taa içine, boklu kanını vermekten imtina edenin de kafasına sıçarım arkadaş.
neyin kafasını yaşıyor bu millet dedirten baslik. o adam orda belki de bir insanın hayatını kurtarıyor a benim gerizekalı olabilecek kadar bile zekâya sahip olmayan insanlıktan nasibini almamış saman beyinli kardeşim! üstelik o insan senin vatanını bayrağını koruyan, yeri geldiğinde gözünü kırpmadan canını veren mehmetçik! sen uyurken gecenin en soğuk saatlerinde tepelerde nobet tutan, karış karış mayın arayan, yazın kavurucu sıcağında dağlarda terörist avlayan, senin gibi beyni sulanmış dini duyguları sömürülmüş cahillerin oy verdiği partinin pkk denen köpek sürüsüne el pençe divan durmasından dolayı pisi pisine şehit düşen, daha 21 yaşındayken hayata gözlerini yuman, geride bir ömür yüreği yanacak anne, baba, eş, evlat bırakan mehmetçik!!! ne için, kim için?! senin için benim zavallı milletim senin için! sen insan olamamışsın bir kere, bırak müslümanlığı...
izmir'deki duyarlılığı kıskanan yobaz kudurmasıdır.
Kim kimin Müslümanlığını ne hakla yargılayabilir? Adam orucunu bozup havuza girmiyor, adam can kurtarıyor belki de. Neyin kafasındasınız? Ayrıca orucunu yese bile sanane kardeşim?
islamda insan hayati basta geldigi icin suphe duyulmayacak muslumanliktir. ayrica size kul ile yaradanin arasina girmeye kim hak veriyor?
izmirlidir. yaşıtımsa yanaklarından, küçüğümse gözlerinden, büyüğümse ellerinden öperim.
kan vermesinin orucu bozmadığını bilmesine yeterdir.
allahçılık oynayan denyoların eleştirdiği adamdır.