bugün

Topraklama yaparak elektriklenmeyi engelleyen kızdır..
(bkz: topraklama nedir)

büyük ihtimalle yaparım. dokunmak güzeldir. ama bunu kız gördük diye değil sevdiğim için yaparım.
sapık gibi oldu. neyse.

gördüğüm kadarıyla bunu 'dizginlemek' için yapıyorlar. erkek etrafına fazla dikkat ediyorsa ister istemez merhaba ben burdayım demek zorunda hissediyor kızlar. ya da kendinden daha güzel birinin sevgilisine baktığını görünce kaçmasın diye tutuyorlar. bunun üst boyutu olan 'sevgili öpme' işi, abartıp tükürükle yer belirleme olarak kullanılıyor. bence büyük bir işkence yöntemi.

güvenin kendinize biraz. sevmek için dokunun, sahiplenmek için değil.
Sevgisinden suphe edin, ya sevmiyordur ya da sevilmiyor.
Elini tutmazsa eger ortama giren kizlarin sevgilisin uzerine atlamasi suretiyle malulen aldatilmis sayilacak kiz.
“Bu benim tokmakçım” diye gözlerine gözlerine sokan kızdır. Kıskanç kızları sevin. Ne o gavat olsun ne siz.
Özgüvensizdir , belkide erkeğe güvenmiyordur. Pekte güvenilecek tarafımız yok.
O.k kız için söylenen her söz haklı.
Haklı da, ya erkek açısından konuyu ele almanız gerekmez mi?

Bir erkek olarak; böyle davranan kız ile birlikte olmam. Olsam bile ki ihtimal dahilinde bile değil tak tak tak (duvara vurma efekti) mutfak ile yatak odası dışında bu yapıda kız ile bir arada durmam.

Kızın bu özgüven eksikliğinin nedeni erkek olamaz mı?
Hayvan barınsğından yeni alınmış ve sahibine alışmamış, kaçıp gitmesin diye tasma vurulan ya da birilerine saldırmasın diye sanki tasmayı tutar gibi erkeğin elinden tutan ona evcilleştirilmemiş kedi köpek muamelesi yapılmasında erkeğin aşıladığı güven eksikliği olamaz mı?
Belki ben hatalıyım ama konuyu etki-tepki açısından ele almak da yarar var.
Davranışlar kişiye özgü bir kaynaktan çıkmaz. Mutlaka bu davranışı ortaya çıkaran vb 2. 3. Kişiler toplum gibi geniş bir kaynaktsn davranışlar ortaya çıkar ve şekillenir.

Dediğim gibi, belki erkek bu davranışı ortaya çıkarmaz ama bu davranışı yok edeceğine besleyen bir konumda.
bir de ortama kız girince ağzı gereğinden fazla çalışan, omuz kaslarının varlığından yeni haberdar olan tiplemeler vardır. *
Ya kızlara ya da sevgilisine güvenmiyordur. Belki ikisine de...
Bir gayrettir, uğruna çileler çekerek elde ettiğini sandığı erkeğini elinde tutabilme çabasıdır. Bu erkek benim ona göre mesajı vermektedir ortamdaki kızlara.

Erkek kızı farketmiş ve karşılıklı çekim olmuşsa, beyhude bir çabadır. Yazıktır emeğine .