bugün

cüce kral gloin önderliğinde Batı Elfleri Nükleer Tesisleri'nde toplanacak olan zirvedir. Sauron, Saruman ve Gandalf gibi Orta Dünya liderlerinin katılacağı zirvede Orta Dünya'nın silahsızlandırılması, Shire-Minas Tirith-Mordor Şifalı Otlar Boru Hattı, Gondor kralı Aragorn'un bir an önce everilmesi gibi konuların tartışılması bekleniyor. Orta Dünya gazetelerinin verdiği bilgilere göre binlerce muhalif cüce protestocu, zirvenin yapılacağı alana akın ediyor. Protestocuların pankartalarında "Go home Sauron", "Ork Yardakçısı Gloin" gibi ifadeler dikkat çekiyor.
frodo'nun bozuk elfçeyle "one minuts" * dedikten sonra, daha da gelmeyeceği zirvedir.
(bkz: ne yaptım ben) (bkz: frodo baggins) (bkz: rte)
elimize geçen son bilgilere göre, sauron'un orta dünya'ya barış getirmeye çalıştığı konusunda ısrarcı olması üzerine görüşmelerin kesintiye uğradığı zirvedir. aragorn ve gandalf sauron'un devletlerin iç işlerine karışmasına karşı çıkmış, ayrıca orcların minas morgul'u terk etmesini istemişlerdir.. saruman'ın kontrolden çıkan ve çeteler halinde rohan'da saldırılar yapan uruk-hai'leri da tartışma çıkaran başka bir konu. cücelerle elfler ise "boyu mu işlevi mi" tartışmalarını henüz bitiremedikleri için zirvede aktif konuma geçemediler.

ben somut, orta dünya'dan bildirdim.