bugün

lord of the rings in küçük kahramanı.shire da sıradan bir hobbitken tek yüzüğü mordor a kadar götürerek dövüldüğü yere atmış,orta dünyayı kurtarmıştır.bu sırada tek parmağını kaybetmiş ve aman diyarına doğru son gemiyle yola çıkmıştır.
gandalf ın söylediği şu sözü haklı çıkaran hobbit
"güçlüler çaresiz kaldığında onları zayıflar kurtaracak"
Muhallebi çocuğu kişiliksiz arkadaştır.3.filmde bülent tulun'la kardeş olduğunu düşündüğüm gollum'un sam'e attığı suçu yiyip gariban sevi kovan yavşak karakterdir.Bir temiz odunla dövülme iyi olabilir...
Frodo Baggins,
Shire'lı bir Shire J.R.R. Tolkien'in Orta Dünya olarak tabir ettiği hayali mekanda Hobbit ırkının yaşadğı bölgeye verilen isim.
Hobbit ve Yüzük Taşıyıcısıdır. Üçüncü Çağın 2968. yılında doğan Frodo, Drogo Baggins ile Primula Brandybuck'ın oğludur. Çocukluğunda yetim kalan Frodo, kuzeni Çıkın Çıkmazında yaşayan Bilbo Baggins tarafından evlat edinilmiştir. Bir Hobbit için pek maceracı olan Frodo, aynı zamanda çok iyi bir eğitim almıştı ve hem bir şarkı yazarı hem de Elf gelenekleri ile dili konusunda uzmandı. 3001 yılında Bilbo gizemli bir biçimde Shire'ı terk ettiğinde, Çıkın Çıkmazı ile birlikte Tek Yüzük de Frodo'ya miras kaldı. 3018 yılında Büyücü Gandalf yeniden ortaya çıkarak Frodo'yu Yüzük Seferine yolladı; önce Rivendell'e gelen Frodo ve arkadaşları burada oluşturulan Yüzük Kardeşliğine katıldılar. Frodo bu yolculuğun pek çok tehlikesi ve kötülüğünden kılpayı da olsa kurtulmayı başararak, Tek Yüzüğü Kıyamet Dağının ateşlerinde yoketti. Böylece Frodo, Yüzük Savaşını sona erdirmiş oldu. Savaştan sonra Çıkın Çıkmazına döndüyse de, Sefer sırasında aldığı zehirli yaralar ile psikolojik travmalar etkisini göstermeye başladı. 3021 yılında Yüzük Koruyucularının Son Seferine katılan Frodo, bir Elf gemisine binerek Ölümsüz Topraklara doğru yola çıktı.
bilbo baggins in yeğenidir. aslında baggibsler maceradan hoşlanan tooklar gibi kavgacı tipler değillerdir. lakin bilboyla başlayan yüzük macerası frodo ile sona erecektir.
9 yüzük kardeşi ve sonunda 9 parmağı kalan frodo
Soyisminin nasıl telaffuz edileceği konusunda benim çok düşünemem sebep olmuş Yüzüklerin Efendisi adlı romanın şirin mi şirin minicik bir kahramanıdır.*
sürekli arkası sam tarafından gözetlenen,hiç bir halta yaramayan,gollum olmasa yüzüğü kendisi için kullanacak olan,en iyi dostu sam'in kalbini sürekli kıran(sam o kadar da yardım etmiştir) şahsiyettir.hayır efendim böyle olmasında suç yüzükte değildir, içi fesattır bunun.
Elrondun divanında yüzüğü kim getirecek hususunda birbiri ile tartışanları görüp; "tamam lan, ben götürürüm ama yolu bilmiyorum, anyayı konyayı karıştırabilirim" diyen delikanlı şahıs.

Not: Frodo sadece Elrond divanında delikanlı oluyor zati.
(bkz: elijah wood)
shire dolaylarından efemine hareketlere sahip onun bunun d.tünde dolanıp prim yapmaya çalışan yerden bitme bir eziktir. shire köyünde kızlarla ip atlarken yaşlı kurt gandalf tarafından ortama sokulmuş, insan içine çıkarılmış, adam yerine konmuştur. aragon denen züppe, arwen'i su gibi içerken bizim eziğin peçeteleri tuttuğu da rivayet edilmektedir, shire yöresinde yapılan alan araştırmalarına göre. gandalf'ın sayesinde yüzük taşıyıcılığı görevini almış, onu da eline yüzüne bulaştırmıştır. ezik kimyası yüzük taşımasına elverişli olmadığı için, oradan oraya dolanmış, zaten ezik olan kişiliği gollum'un karizması tarafından yerle yeksan edilmiştir. otokontrolü olmadığı için de bir süre sonra depresif belirtiler göstermiş, orta dünya'yı satmaya falan kalkmıştır. son anda gollum'un yaptığı kıyak sayesinde hain ve ucube sıfatlarından kurtulmuş, olayın iç yüzünü bilmeyen medya tarafından kahraman olarak lanse edilmiştir. lakin karizmanın k'sının bu cibiliyetsizin yanından geçmemesi münasebetiyle bir tane karı kaldıramamış, köydeki tombik hatunu bile ibrikçisi sam zırtosuna kaptırmıştır. o imkanlar herhangi bir uludağ sözlük yazarına tanınsaydı sayın arkadaşlar, emin olunuz, hepimiz shire'ı silip süpürür, inanıyorum arwen'i bile kaldırırdık. ama bu helva beyinlide bu imkanları kullanacak dik duruş ve karizmanın gölgesi bile yoktur. böyle bir eziktir kendileri.

(bkz: yavşağın önde gideni)
sam'e yaptığı binbir türlü ibnelik ve götoğlanlığı yüzünden kıl olduğum karakter. evet fazla ileri gitmiş olabilirim, ama kılım lan işte! gerçi sam ayarı döşemiştir son filmde. *
ne boka yaradığını çözemediğim karakterdir. az önce yüzük kardeşliğini izledim ve sülük gibi sürekli diğerlerine yük oluyor. yaptığı şey ne? en fazla 50 gram ağırlığındaki yüzüğü boynunda taşımak. başka da bi bok yaptığını görmedim. sürekli saklanbaç oynuyor, bağırıyor çağırıyor beni kurtarın diye. sandalla gidiyorlar, küreği bile çekeyim demiyor yaa bu adam. ulan tamam esas oğlansın da sende bir el at bakalım şu işlere. mal geldin mal gitme. filmin sonunda bu görev bana verildi falan deyip kardeşlikten ayrıldı. şimdi ne bok yiyecek çok merak ediyorum. ikiz kule yi indirip onun da yanıtını alacağım yarın...

biliyorum biraz geç oldu filmi izlemem ama yazmak istedim. 7 yıllık film falan dinlemem, yazarım.
işi en zor olan yüzük kardeşliği üyesi. adam yüzüktayflarından mı kaçsın, mordor'un gözünden mi yoksa sürekli kontrolu ele almak isteyen yüzüğe mi karşı koysun. yüzük sürekli olarak gücünü kullanmak isteyeceği için tüm ırklardan canlıları çeker ve onlara ihtişam içinde göründükleri halisünasyonlar gösterir. bu nedenle yüzyıllar boyu birçok kez el değiştirmiştir: Sauron - isildur - gollum - bilbo baggins - frodo baggins
arwen'in 'you are the chosen one frodo' diye seslendiğidir. taşa seslense taşa kana cana gelir 'alllaaaahh' diye irkilirdi.

(bkz: liv tyler)
dünyanın en şanslı kıllı ayaklısı. kral önünde eğildi tam oldu. kına yak frodo.
Sevmediğim tek hobbit , yüzük taşıyıcısı olduğundan öyle olduğunu biliyorum ama yinede az küfrümü yememiştir yüzüğü atmadığında baya bir sövdüğümü hatırlıyorum.
parmağı gibi çükü kopasıca. filmde bütün işi yapan sam olmuştur. frodo dangalağının ekstra yaptığı hiçbir şey yoktur. seyirciyi sinir etmekten başka.
lan şu an görünce yine sinirlendim bu yavşağa. ulan bütün işi sam yaptı bu göt halen dallamalık peşinde, trip atma peşinde. sam'in daşşağını ye sen. bak birazdan yine yüzüğü atamayacak, ben yine sövecem buna ana avrat. amcık seni...
lord of the rings üçlemesinin vestiyeridir.
yüzüğü taşır, başka da bişey yapmaz.
küçükken gandalfın tecavüzüne uğramıştır.
Kanatlarımın altına aldığım 10. Nesil yazar. Hoşgelmiş.
yüzüklerin efendisi filminin yüzük taşıyıcı karakteridir.
ıkınmalı yüz ifadesiyle akıllarda kalır.
hal ve hareketleri malca olan hobit. insan bula bula bunu mu buldun koskoca shire'da diyor, izlerken sinir oluyorum bu herifi.
Fazla üzerine gelindiğini düşündüğüm orta dünya karakteri.

abicim bu adam ilk kitabın sonunda demedi mi bu sam efendiye bak oğlum gelme sen kalbini kırarım bu yüzük adamı fena çarpar diye? dedii? e sam ne dedi, ağamsın paşamsın demedi mi? dedii? ee o zaman frodo daha ne yapsın? baştan açık açık söylemiş işte herşeyi.

Ha sam i severiz adamın dibidir o ayrı ama nehirde boğulacakken kurtaran, hatta rose la arasını yapan da yine frodo dur. hakkını yemeyelim. kaldı ki o 45 gramlık yüzük mordorda 2 ton çeker benim diyen babayiğit taşıyamaz bi de o var.