bugün

AKP'nin tutmadığı yası tutup yarın ders bırakacak okul. Katliam varsa ders yok.

https://fbcdn-sphotos-b-a...786587373_799323415_n.jpg
14 mayıs günü öğrenciler yaptıkları basın açıklamasıyla, ahmet davutoğlu'nu istifaya davet etmişti ve ertesi gün 12.30'a kadar süre vermişlerdi. Eğer istifa etmezsen bakanlığ'a yürüyeceğiz demişlerdi ve bugün saat 12.30'da öğrenciler odtü'den, haccettepe'den, cebeci'den dış işleri bakanlığı'na yürüyecekler.
yanılmıyorsam adnan menderes'in açtığı üniversitedir.
adanan menderes'in kemiklerini sızlatan öğrencilerin(ki biz bunlara terörist diyoruz) olduğu üniversite.
internette dolaşan "son kozunu kullanmadı" haberi yarmış okuldur, okulumdur.

söz konusu resim:

görsel
hayaldir.
söz konusu itü olunca pek hoşuna gitmez buraya mensup arkadaşların.
zannedildiği gibi yabancı üniversitelere adam yetiştirmez odtü. neredeyse bütün hocaları yüksek lisans veya doktoralarını yurtdışından almıştır ama yine de bitirince gelip kendi üniversitelerinde akademisyen olurlar.

kendilerini yetiştirirler orada evet. yani, yabancı ülkelere adam yetiştirmez odtü.

edit: eksilersiniz tabi, çünkü gerçekler bunlar.

ha bir de, dışarıdan öyle sanıp konuşanlara bir not: pkk'lıların içinde falan da okuduğumuz yok. her düşünceden yığınla insan var burada. koyu solcusundan, ulusalcısından tut, cemaatcisine kadar.
ha puanları tutup ,ilk 10 binden aşağı mühendislik bölümü olmayan bir okul için de *, sadece 'pkklılar var orda okumam ben yaaaa' diyorlarsa da kendileri bilirler.
yani, odtü bir şey kaybetmez.
bugün devrim'de * mezuniyet töreni olacak olan üniversitedir.

Bugünkü ODTÜ mezuniyeti pankartları orantısız zeka garantili demek oluyor bu.
antikapitalist pankartlar açıp kapitalist düzende çalışmaya başlayan mezunları olan okul. kapitalist düzende çalışmayın o zaman, devriminiz için savaşın. yerse?
ufka ufuk kattigi soylenen bogaziciyle birlikte ingilizce ogretebilen yegane okul.
iyi mühendis yetiştirdiği sanılan hale gelmiş müessese.yazık oldu.
Çok iyi puanlar alıp giden zeki öğrencilerin yanında, Teröristlerin de oldukça yoğun bulunduğu, isminin olaylarla değil de, bilim,fenle anılmasını daha çok istediğimiz gözde bir okul.
not ortalamamın çok iyi olmadığı, ama hazırlık dahil 5 senede bitirerek kendimi başarılı bulduğum okulum.
Iktisatina gitmek isteyip 18000le girip giremeyecegimi dusundugum guzide universitedir. Simdi siralama her yil dusmus. Bu yil da normal olarak dusse bi de ekstradan kontenjan genislemesinden dusse giderim.
(bkz: umut fakirin ekmegidir)
Tercih döneminde bilgi almak isteyen arkadaşlar mesaj atabilirler.

Belirli gün ve haftalarda "muhalif" olmayı hatırlayan okul.
alman dil ve edebiyatı ögrencilerinin müthiş seviştiği üniversite. bir kerecik olsun bu bölümden bir kızla yatın derim. net.
tercih döneminde 'odtü'de okumamak nasıl bir şey' temalı bilgi verebileceğim üniversite.
tercih döneminde önce odtüde okumak ardından da haliyle getireceği ankarada yaşamak konusunda bilgi verebileceğim, pişmanlığın p'sini bile aklımdan geçirmediğim, deniz'in yokluğuna bile kendi güzelliğiyle katlanılır kılan guzide üniversite.

mesajlardan önce gelen edit: odtü'ye gidince odtü'de yaşanıyor, ankara'da değil. gerçek anlamda farklı bir kent dedikleri ancak içine girilince anlaşıldı işte.
5 yıldır yazmadığım sözlüğe yazmamı sağlayacak kadar önemli benim için odtü.
lisans+yüksek lisans derken 7 yılımı verdim, doktorayla bir süre daha kopmamaya çalışacağım.
benim gibiler bilirler ki bizde konu mezun olmak değildir, odtülülük ömür boyu süren bir yaşam biçimidir. ama yine de söylemeden geçemeyeceğim, 2 kere mezun oldum odtüden, 2013 mezuniyet töreni hayatımda en çok gurur duyduğum anlardan biriydi.
diğerlerine katılıyorum, odtü türkiye'nin kurtarılmış bölgesidir, yeni gelenler içine girince anlayacaklardır.
ayrıca hazmedemeyenler ısrarla odtüyü öcü olarak göstermeye çalışsalar da biz her türlü görüşe, duruşa, düşünceye saygılıyız. çünkü odtü özgürdür, özgürlükçüdür.
nur içinde yatsın, kemal kurdaş "buradan sadece hoşgörü ve bilim girer" demiş zamanında, dünya döndükçe onun izinden gideceğiz.

son olarak; "bugünlerden geriye bir yarına gidenler kalır bir de yarınlar için direnenler."
sırf şu mezuniyet pankartları bile aslında bu üniversitenin nasıl türkiye standartlarından çok üst olduğunu kanıtlamaya yeter niteliktedir.

bunlardan bahsediyorum: http://www.internethaber....i-foto-galerisi-27819.htm
bu sene kazanamadığım üniversitedir.
boğaziçi bilgisayar gelmesine rağmen elektrik elektronik mühendisliği bölümünü yazacağım üniversite. pişman olmayacağıma eminim. burada okuyan ve ya buradan mezun yazarlarımız bana bir kaç tavsiyede bulunurlarsa sevineceğim.
kazananların ve okuyanların başarılarından, bünyesinde bulunanların cumhuriyete verdikleri değerden ötürü tebrik edilmesi gereken üniversite. bu üniversiteden mezun olmanın ne kadar büyük bir başarı olduğu açıktır. ancak, bu başarı ' herkesten üstün bir seçkin ' havasında, başkalarına kibirli yaklaşmasına yol açmamalıdır insanın.
sözüm sadece odtü' nün değil, marmara, boğaziçi, galatasaray gibi güzide okullarımızın öğrencileri için de geçerlidir. yüksek başarınızın sizi olumsuz yönde değiştirmesine izin vermeyin. öpüldünüz.
yemekhanesi ve senlikleri disinda guzel universite. yemekhanesi temiz degildi bir kere. ustune ustluk pahali idi diger universitelere kiyasla. suan nasil bilmiyorum. senlikleri ise tam bir rezillik. senlik denilince milletin aklina icip icip sapitmak geliyor sanirim. stadi bir senlik gunu sonrasi, dag gibi icki siseleri yiginlari icinde gormustum. çam diplerindeki prezervatiflerden hic bahsetmiyorum bile dikkat edersen.
1 sene önce sosyolojisi yerine ankara siyasal iktisat bölümünü tercih ettiğim üniversite.pişman mıyım ? hayır.