bugün

herşeyin ikame malıdır gördüğüm kadarıyla. zira orkidin kullanılabileceği yan alanlar hakkında detaylı bir kullanım klavuzu sol frame nahiyesini coşturmakta.
(bkz: kan çekmek)
adini duyunca bile kulaklarimin kizardigini hissettigim hijyenik urun. cocuklugumda bir tek bu vardi. sagda solda duyardim. kucuk bir erkek cocugu olarak, kadinlara ozgu ayip bir sey, benim bilmemem gerek diyerek hep utanarak baktim bu markaya. bundan sonra cikan ayni ise yarayan urunleri duyunca kizarmiyorum mesela simdi. bir tek orkid lafi gecince kizariyorum. misal sabaha kadar molped, kotex vs..konusalim ama orkid demeyin bana vallahi kacar giderim. ayip lan.
küçükken herkesin incelemek, test etmek amacıyla ortadan ikiye kesip işemişliği vardır bu icada. hiç işe yaradıgını göremedim ama senelerdir söyleyeyim. mavi tanecik falan da olmuyor. bildiğin sarı. peh.
reklamlarında cillop gibi hatunları oynatmayı tercih eden şey. çirkin kadınların şeysi kanamıyor sanırsam şu halde.

sonra ürünlerinin haşır huşur sesler çıkarmadığını iddaa ediyorlar albenilerini artırmak için. iyi de ben binlerce kadının kızın yanında bulunduğum halde bugune kadar hiçbirisinden haşır huşur sesler geldiğini duymadım. bunların hepsi de orkid kullanmıyordu ya ? lisede 3 sene boyunca aynı kızdan da o tip sesler gelmedi tövbe.

lise demişken reklamlarında liseli kız imgesini kullanmaları da doğru değil kanımca. hatta bana kalırsa bu tarz ürünlerin reklamının yapılması bile doğru değil.
30.yıl serefıne yaptıgı cekılısle 30 milyarı bır gunde cevahir avm de bır aıleye harcatan vay anasını sayın seyırcıler dedırten ped markası.
kanadı var uçamaz. peteği var bal yapmaz. şeklinde ki bilmecenin cevabıdır.
reklamlarında yaratıcılığın sınırlarını zorlayan ped markasıdır. anlaşılamaz bir biçimde rekmalarında pedden şezlong, şemsiye, koltuk yapma gibi huyları vardır.
comfort serisi tartışmasız çok iyi olan markadır. su ile ıslatıp kesince ortasında sıvıyı jele dönüştüren bir şey olduğunu görürsünüz. boncuk boncuk jel olur o sıvı.
esnek kanatlı cırt cırtlıdır. bariyerleri var sızdırmaz. gün boyu koruma sağlar.
ürünün reklamlarının güzide yurdumda dönmeye başladığı ilk dönemler;
ortam yapmışız arkadaşlarla sohbet muhabbet, geyiğin haddi hesabı yok.nerden nasıl anlamadan, orkid bazlı bi konu hasıl oldu muhabbetin orta yerinde aniden.detay hatırlamıyorum sözlük ama; yaran soru şuydu; "sahiden mavi mi?"

sohbetin bayan nüfusu yerlerde tabi ve talihsiz soruyu yöneltme talihsizliği yaşayan arkadaş "sahiden" olması gereken renkte idi, topluca olay yeri terkedilirken...
kan zıplayan bir top mudur diye insanı düşündürüp bütün fizik ve kimya kurallarını hiçe sayan reklama imzasını atmış üründür...
zor anların kurtarıcısı, rahat ve kadınların çantasında olmazsa olmazlardandır.
adet yerini bulsun diye cevaplı iğrenç bir esprinin öznesi.
*
yüzyılın icadı, buluşu vesairesi yani..
dedenin yanında "bu ne anne"diye sorulduğunda "ben bi çay demliyim" diye mutfağa kaçmaya sebep hijyenik ürün.
Sıvıların Korkulu rüyası.
o kadar ünlüdür ki, Kadın pedi yerine hemen daima kulanılan bir kelime olarak benimsenmiştir. Aynı ilişki selpak/kağıt mendil için de geçerlidir. En pahalı kadın pedi olduğu halde en iyisi değildir. Kotex, evylady gibi markalar varken orkid kullanmak, sadece bir reklam anlanmacasıdır.
(bkz: sıvıyı içine haps etmek)
sürekli daha emici şeklinde reklamı yapılan ped. adamlar bu gazla giderlerse birkaç yıl sonra; bir galon suyu emebilecek ürünü piyasaya sürecekler. böylece sadece bayanların kullanım alanından çıkıp, yağmurlu havalarda pencere kenarındaki suları falan çeksin diye de kullanılacak.
kotex in çıkmasıyla yeri hayli sarsılan marka.
koteksden daha iyi olmayan kadın pedi.
marka adını geçmiş tamamen benzer ürünlerin adı olarak kabul edilmiştir bu. misal koteks de almaya gitsen soran olursa orkid alacağım dersin.*
iyidir hoştur, gece şeysi var ki bunun vücudumun etrafında beş kez dönebilecek güçtedir falan filan. öyle işte.
esprilere konu olan sağlk ürünüdür.

Kadınlar neden adet günlerinde orkid kullanır
-adet yerini bulsun diye.

(bkz: iğrenç espriler)
valla kanatlı ve uzunları hala kulanışlı diyorlar.
güncel Önemli Başlıklar