bugün

http://www.milliyet.com.t...07/01/24/son/sontur09.asp

bugün itibariyle istanbul adliyesine getirilen agos gazetesi genel yayın yönetmeni hrant dink'in öldürülmesiyle ilgili olarak olayın azmettiricisi olduğu iddiasıyla yargılanan yasin hayal denen onun bunun evladının hiç utanma ve sıkılma belirtisi göstermeden, tarifi namümkün bir pişkinlikle adliyeye girerken böğürdüğü acı verici cümledir. hangi mantıkla bunu söylemiştir. milliyeçilik kisvesi altında. daha doğrusu neo-faşist duyguyla. şimdi sevin ya da sevmeyin, kitaplarını alın ya da almayın, okuyun ya da anlamayın orhan pamuk bu ülkede inanılmazı başarmıştır ve nobel edebiyat ödülü'nü ülkemize getirmiştir. bu yasin hayal denen piç ise (tabirimi mazur görün) hrant dink gibi türkiye - ermenistan ilişkilerinde birleştirici bir unsur olan bir vatandaşımızın katledilmesinde başrolü oynayıp, vatan millet uğruna vatanı ve milleti zor duruma sokmuştur. üstüne üstlük bir de bu ülkenin yetiştirdiği en büyük edebiyatçıyı tehdit ederek de nasıl korkusuz olduğunun daha doğrusu götünü nasıl sağlama aldığını da alenen ifşa etmiştir. galiba ilk kez onlarla aynı fikirdeyim bu insanlarla. haklılar, bazı insanlar ölmeli bu ülkede, ülkenin bekası adına. bu sebepten ötürü deyasin hayal denen zavallı ve ogün samast denen zeka yoksulu insan ölmeli. olayı bir aforizmam ile noktalıyorum izninizle.

(bkz: insan götü sağlama aldıkça götlük yapmaktan çekinmez)
orhan pamuk zaten hedefine ulaştı ve nobelini aldı *. artık ülkesinin tarihine bok atma ihtiyacını hissetmez. onun içindir ki bu tip lafların da pek manası ve gereği yoktur.
abilerinden aldığı direktif sonucu, hrant dink suikastının zanlılarından yasin hayal tarafından, adliye çıkışında söylenen tüyler ürpertici sözdür...

belli ki ağa babaları bu maşalara "adliyeye girip çıkarken, kameraları, gazetecileri gördüğünüz her yerde psikopat kesilin, asın, kesin, ortalığa tehditler savurun, kamuoyu bu olayı sizden bilsin, unutmayın, herşey vatan millet için" demişler, ben bunu bilir, bunu söylerim, gerisi afra tafra...
kendini, kendi yaptığını, doğruyu-yanlışı değerlendirememiş, bilmeyen bir adamın orhan pamuk' u, x'i, y'yi, z'yi bilmesine olanak yoktur. kendine katilliği yakıştırmış bir adam herkese herhangi bir sebepten ötürü ölümü yakıştırabilir. iş ona orhan pamuk ismini öğretendedir. iş bu fahri insanları bulmaktadır. yoksa daha çok orhan pamuk, hrant zayii olacaktır.
Hrant Dink suikastçısına emri veren kişinin gazetelere yansıyan tehdidi...
ülkemiz insanının seviyesini gösteren uyarı cümlesidir. kara cahil yasin hayal tarafından kurulmuş, mahkeme çıkışı savrulmuştur. ne olacak canım sözlüğümüzde bile nice okumuş insan, sadece bir cüme için sataşmadı mı sayfalarca orhan pamuk'a. oysa özellikle kilit noktadaki insanlar başta olmak üzere mürekkep yalamış olanlar daha çok dikkat etmeli söylediklerine. ister kabul edelim, ister etmeyelim, cahil olduğumuz kadar provakasyona da yatkın bir milletiz çünkü. bir şarkıcı "bu akşam ölürüm" dedi, kendini öldüren gençlerimiz oldu. o halde söylediklerimize dikkat etmeli, asıl biz akıllı olmalıyız.

bir yandan da anlıyorum o tehditler savuran hayvancığı. kimi uyuşturucu kullanır, kimi ogün samast gibi adi bir hırsızdır sadece. ama koskoca bir emniyet müdürü bu adi hırsızı, ucuz katili "milliyetçi" olarak nitelediriyorsa, ben kendini "vatan haini" ilan eden nazım'ı daha iyi anlıyorum. bombacı efendi atıp tutuyor, zira güvendiği dağlar var. o buzdağını ağca'yı, oral çelik'i "türkiye seninle gurur duyuyor" nidalarıyla karşılayanlar oluşturuyor. ama biz de türkiye'yiz. gerçek türkiye'nin sesi daha çok çıkmalı sanırım!
orhan pamuk'a açık bir tehditdir.

bu lafı ülkeye ithaf edenlere söylencek hiç birşey yok,esas ölmesi gereken onlar.
kişileri istediğiniz gibi her muhabbete meze yapın ama asla bu milletle ve bu ülkeyle uğraşmayın,kavramları karıştırmayın,can sıkmayın.
gayet açık ve net birşekilde orhan pamuğa öneri sunan bir cümledir.Evet orhan pamuk akıllı bir insan değildir.Hiçbir aklı mantığı olan insan Ermeni Soykırımı vardır diyemez.Bunu diyen insanın akıl ilim mantık ve karakter durumları bidaha gözden geçirilmelidir.Bencede orhan pamuk Akıllı olmalıdır !.

düzeltme: ayrıca orhan pamuğu hrant dinkle kıyaslamaya gideceklerde saçmalarlar.Bu tür bir kıyası yapmak yarın hepimiz orhan pamuğuz demeklede aynı anlamı taşımaktadır.

2.ci düzeltme : Orhan pamuktan nefret ediyorum.
yasin hayal denen mahlukatın mahkemeye giderken kameralar önünde şov amaçlı söylediği cümledir. şimdi burada iş savcılara düşüyor. herkesin önünde yapılan bir tehdit için bir dava daha açılabilir. ve bu mahlukata bir kaç yıl daha kitlenebilir.
(bkz: kitlemek)

edit: yasin hayal hakkında tehdit yüzünden ek bir soruşturma açılmıştır.

(bkz: savcılarımız çalışıyor)
(bkz: tehdit).
tamam bende orhan pamuk denen adamı sevmiyorum , katılmıyorum görüşlerine ,sinirlerimi geriyor bazı görüşleri, hatta onu bırakın edebiyatçı kişiliğini bile sevmiyorum ve bunu götümdende uydurmuyorum ; piyasada dolaşan kitaplarının tamamını okudum ve sadece cevdet bey ve ogulları nı beğendim ...

ama kalkıpta orhan pamuk un topuklarına sıkacam,düz yolda yürüyemeyecek diyormuyum .. demek banamı kalmış yada ..
sen kimsin be gerizekalı andavalyon müsvettesi..daha dün götünden bez alırlerken bugün adam oldun da sağa sola tehdit mi savuruyosun?. senin gibi sütten yeni kesilmiş gerizekalıları alıpta besleyen,böyle dolduruşa getiren beyni senden bile az çalışan adamlara bir , sana iki .. dingonun ahırı mı lan burası , herkes birbirine tehditler savuruyo ?

(bkz: hay allahım yaa)

(bkz: adamı zıvanadan çıkarır bunlar)
bir beyaz kağıda çizilen iki daire, iki üçgen ve iki dikdörtgeni, birbiri ile eşleştiremeyecek seviyede bir ilkel yaşam formunun, nobel ödülü almış bir yazara sunduğu müthiş tavsiye.
Ömrünün geri kalanını hapiste geçirecek zatın acizliği içinde söylediği komik söz..

(bkz: yasin hayal kurmayı bırak artık)
orhan pamuk zaten akıllı, buna bir şüphesi olan mı var, bu lafı diyen beyinsiz akıllı olmayı düşünsün.
(bkz: buyur burdan yak)
ne dediğini bilmeyen, şuuru kapalı bir şahsiyetin talihsiz cümlesi. bu cümleyi sarf ettikten hemen sonra yanındaki polis kafasını eğmiştir, ben olsam kafasını kırardım.
(bkz: ayar vermek) *
yav bunu söyleyen adamın orhan pamuğun götünde ki düşünen hücreler kadar beyin hücresi yoktur kardeşim diye veryansın ettiren saçmalıktır.
"""orhan pamuk u sevmek zorunda değiliz (ki ben sevmem) ama "sen suçlusun arkadaş kime! güveniyorsun da böyle konuşuyorsun" derler adama daha 3 gün önce emniyet müdürlüğünün camından fırlayp "bize komplo düzenliyorlar" diye yırtınan sen değil miydin? şimdi nedir bu şoven tutumun? tekrar faşistlik damarların mı kabardı? yada birileri bir zmanlar birilerine yaptığı gibi "seni ihya edeceğiz" mi dediler. "yeni çatlı sen olacaksın" mı dediler, "yeşil pasaportun hazır" mı dediler. demişerdir. eğer burası türkiye ise hala bu ülkede yazılarından kaynaklı insanlar öldürülüyorsa demişlerdir, hala bu ülkede 12 eylül ün çocukları dolanıyorsa (ki bu cümle de kastedilen açıktır) demişlerdir, hala bu ülke de her mahalleden, sokaktan, evden bir sürü minik minik poaltcanlar, mematicikler çıkıyorsa demişlerdir. aman dikket et yalnız sen de yakında kendini mesih ilan etme"""

kaynak: kolibandı
kofti delikanlı, ülkemizin yeni ve en gerçek polat alemdarı yasin hayalin bugün sarfettiği cümledir. bekleyelim ve görelim nasıl olsa yakında çıkar hapisten. nasıl mc donald's ı bombaladıktan sonra çıktıysa oradan da çıkar gider orhan pamuk'u vurdurur bir çocuğa. ardından tekrar hapise girerken bu sefer de ne bileyim erdoğan' a tehditler savurarak yoluna devam eder.
ülkemin hali. fransa ermeni yasa tasarısı çıkarınca vik vik nutuk atın burdan, fakat ermeni soykırımını destekleyen biri çıkarsa birer birer vurun. milliyetçilik kisvesi altına da sığının güzelce. öldürün anasını satayım.
orhan pamuk bu ülkeye nobeli getirdi bazı sözleri oldu ama onlarıu saymıyoruz ve talihsiz açıklamalar arasına katıyoruz .. ama bu kendini bilmezin yaptığı şey rezilliktir ne demek akıllı olsun ya ne desin burda orhan pamuk ben akıllıyım zaten mi ? bu insanların bu ülkede yaşaması ve onlarla aynı havayı solumamız yeterince kötü zaten ....
(bkz: nobel almış adam)
(bkz: fantazi lan bu)
bugun yine mahkeme salonunda tekrarlanan cumle.

komik valla.