bugün

En elverişli,en iyi olan,optimal.
Ekonomide, belirli amaçlara bağlı olarak bir değişkenin alabileceği en iyi değeri belirten kavramdır.
ekonomi, girişimcilik, pazarlama gibi derslerde sık sık karsımıza çıkan ve yapılan hiç bir tanımın hiç bir eğitimci tarafından beğenilmedigi ve hiç kimsenin ortak bir paydada bulusamadığı kavramdır.
ekonomide sik olarak kullanilan ve belirli amaclara bagli olarak bir degiskenin alabilecegi en iyi degeri ifade eden kavram. ornegin bir firmanin amaci kar maksimizasyonu ise o firmanin optimum ya da en iyi uretim seviyesi, karin maksimum oldugu uretim seviyesidir.
4. nesil bir yazar...*
en verimli değer anlamında sıkça kullandığım ingilizce kökenli terimdir. şirketin optimum avm mağazası açıldıktan sonra, bu alışkanlığımı da yitirdiğimi fark ettim.
nedeni için (bkz: sözcüklerin anlamları ötesinde anlam içermesi)
2009 ekim ayında izmir'in gaziemir ilçesinde açılacak olan türkiye'nin en büyük outlet alışveriş merkezi olacağı söylenen mekan. yeri de serbest bölgenin karşısıdır.
(bkz: optimum nutrition)
uygun değer.
bir reaksiyonun gerçekleşmesi için gereken şartların en iyi olduğu durumdur.
örneğin;midede bulunan bir enzimin faaliyet gösterebilmesi için optimum durum;2-3 arası bir ph ve 36.5 santigrat derece sıcaklıktır.
istanbul Anadolu Yakasında Yeni Sahra'da, outlet mağazalardan oluşan alış veriş merkezi.
ankara'da ayaş yolu üzerinde bulunan alışveriş merkezi.
bostancı - göztepe trafiğinin ağzına sıçan avm.
izmir de yapımı süren alışveriş merkezi.
çevresinde yarattığı yoğun trafik dışında istanbul'un en güzel outlet avm'si.
sporcular ve özellikle vücut geliştirenler için protein tozu, tablet amino asit, keratin gibi ek besin maddeleri üreten markadır.
en uygun anlamına gelir. feasibility denilen bir çalışma yapılır. üretilmek istenen ürünlerle ilgili miktarlar, bu ürünlerin kârları, bu ürünlerin ham madde maliyetleri ve ham madde limitleri kullanılarak alınacak optimum ham madde miktarları bulunur. bu, olayın endüstri mühendisliği tarafı.

optimum kavramı tüm mühendislik alanlarında geçerlidir. kısacası, en az maliyet ile işi sonlandırmak denebilir.
e5'de yarattığı keşmekeş trafikten dolayı göztepe sapağını 3 defa kaçırmama sebep olan alışveriş merkezi.
bir değişkenin alabileceği en iyi değerdir.
1 kere gidenin 2. kere gitmeyeceği alışveriş merkezi. yetenek yarışması düzenleyerek müşteri çekmeye çalışan fakat sanki insanları oraya çekmek için değil de sağır etmek için yarışmalar düzenleyen alışveriş merkezi.
imkanlar dahilinde en iyisi, en uygun olan.
her seferinde ' sana aşkım optimum, optimum..' dememe neden olan, outlet merkezi. öğrencilikten midir bilmem, seviyoruz kendisini.
düşük fiyatlar nedeniyle mango nun kadınlar tarafından acımasızca yağmalandığı outlet avm. zaten bir tek mango için gidilebilir, onun dışında pek bir şey yok. ya da ben mango yu görünce diğer mağazaları gezmeyi unuttum, bilemedim.
mangosu yeter.
istanbul'da ankara yı hatırlatan mekandır.. isimdir..
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar